Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielās ielas rekonstrukcija izmaksās dārgāk, jo plāno inteliģento satiksmes vadību 20

Lielās ielas rekonstrukcija posmā no J.Čakstes bulvāra līdz Dambja ielai izmaksās vairāk nekā piecarpus miljonus latu, ko pašvaldība centrālās ielas sakārtošanai bija plānojusi līdz šim. Par to liecina Jelgavas Domes izsludinātais konkurss, kurā tiek meklēts inteliģentās satiksmes vadības sistēmas ieviesējs, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas».

Jūlijā izsludinātā iepirkumā Jelgavas Dome aicināja pieteikties uzņēmējus, kas veiktu papildu darbus Lielās ielas rekonstrukcijas gaitā, un pašlaik tā izvērtē pretendentu piedāvājumus. 

Kā laikrakstam skaidro pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītāja vietniece Zaiga Savastjuka, papilddarbi ir reālā laika inteliģentās vadības sistēmas izveide. Tās uzdevums ir līdzīgi kā patlaban Raiņa ielā konkrētā laikā cauri krustojumiem virzīt maksimāli iespējamu transporta plūsmu. Sistēma paredz, ka krustojumos uzliktās iekārtas, savstarpēji komunicējot, saņem informāciju par transporta plūsmām blakus esošajos krustojumos, tādējādi tās var laikus reaģēt un organizēt satiksmi nākamajos ielu krustpunktos. Šī sistēma jau izmēģināta Raiņa ielā, kur Lielās ielas rekonstrukcijas laikā būtiski augusi transporta plūsma. 

Plašāk var lasīt laikrakstā vai tā elektroniskajā versijā šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

asdfgh

itkaa jau forssi, tik tas, ka sisteema ir pilniigi neprognozeejama.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 11:55

3.14...

Tik "inteliģentu" luksoforu darbību kā Jelgavā, nekur citur valstī nav nācies novērot...

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 12:13

2 x 3,14 x r²

ne tikai šajā valstī... tik "inteliģentu" luksoforu darbību arī nevienā citā valstī nav nācies novērot... :)

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 14:27

Skolnieks

Tadi pasi brinumi ka uz paralelaas ielas(neesmu Jelgavnieks, nezinu nosaukumu)? Kur ir pilnigi, absoluti nepareiza regulesana? Nekur pasaulee cetrvirzienu krustojumaa, kur viena iela ir vienvirziena(atvieglo situaciju) NAV nekadas "inteligentas" regulesanas, jo pec tadam nav vajadzibas- tikai naudas izskerdesana.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 12:16

lūdzējs

Lūdzu, lūdzu nelieciet to "inteliģento" sistēmu!!!!!!!!!!!!!!!Lielāku murgu priekš gājējiem un autobraucējiem nevar iedomāties! Paskatieties tak , kas darās Raiņa ielā! Inteliģentie luksofori ir noveduši gājējus tik tālu, ka lielākā daļa metas pāri pie sarkanās gaismas! Nemaz nerunāsim par pensionāriem no laukiem, kuri nīkst gandrīz pusstundu pie luksofora līdz kāds garāmgājējs iežēlojas un nospiež nezinātāja vietā pogu.....

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 13:18

Asdfgh

Iipashi tumshiem ljautinjiem laikam jaapaskaidro, ka taaa kaste raada alikushi laiku liidz zalajam signaalam.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 21:21

ozolnieki@

Nu ja ja viens otrs nesajēdz nospiest pogu visa sistēma slikta ??!! Kad pabeigs Lielo ielu un visu saslēgs vienotā sistēmā tad redzēsim . Raiņa ielā ar regulējumu kopumā ir ok , nu varbūt pie kāda kreisā pagrieziena jāpiestrādā , (man drusku nepatika pagroeziens uz Mātera ielu )

Bet galvenais jāsaprot , ka sistēma nevar pilnvēr'tgi strādāt ja nav vēl viss pabeigts .

pirms 7 gadiem, 2013.08.07 07:50

jelgavnieks

Ak nabaga pensionāri un lauku ļaudis! Nabadzi;nu nīkst pie luksafora stabiem.. Bet kad k'dam nobrauks ausis tad bļaus pa visu pagastu. Esmu kājāmgājējs un nesaredzu nekādu problēmu Raiņa ielas krustojumos. Vai tad nevar nedaudz pagaidīt-kāpēc šoferi var pagaidīt, bet kāds apdulis gājējs nevar? Skrieniet- vismaz mediķiem un zārciniekiem būs ko darīt! Aidā!

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 14:24

Greex

Nedod Die's! Ja pa Lielo ielu būs tikpat nervozi jāraustās, kā pa Raiņa ielu, stājoties pie katra krustojuma, tad labāk nevajag!

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 14:43

s

...Jelgavas Domes galvenais vārds - DĀRGĀK :DDD

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 15:07

ss

nevis jelgavas domes, bet ZZ
zemāk rakstā ir teikts, ka tas bija ieplānots budžetā... "izmaksās vairāk nekā piecarpus miljonus latu, ko pašvaldība centrālās ielas sakārtošanai bija plānojusi līdz šim.". Ja cilvēks draudzējas ar latviešu valodas gramatiku, tad šis teksts liecina par to, ka nauda bija ieplānota nevis jāizdod papildus.

pirms 7 gadiem, 2013.08.07 11:19

ibio

droši vien tikpat inteliģenta, kā posmā no Keramikas līdz Statoilam. centrālā iela, virziens taisni - brauc kā gribi, visi sarkanie. ar ļoooooti retiem izņēmumiem. īpaši spridzina Strazdu ielas un Institūta ielas za-je-lupofori.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 15:12

Tas pats Jānis

Kā skatos, iepatikās Baļčūna kungam Raiņa ielas "Intelektuālie" luksofori un teica viņš pārējiem - Radīsim vēl vienu ielu pēc tās tēla un līdzības, lai zin šoferi, no kurienes cilvēkam kājas aug!

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 15:52

Resnais (ar īso kaklu)

Mūsu strādnieku un kolhoznieču pilsētā Jelgava nav vietas inteliģencei.
Tas ir barbarisms un klaja ņirgāšanās par mums, zemas izcelsmes cilvēkiem.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 16:45

Greex

Ja tā sistēma vienkārši regulētu luksoforu pārslēgšanās intervālus atkarībā no satiksmes plūsmas, viss būtu OK. Bet Jelgavas "inteliģentais" variants, kad luksofors pēkšņi pārslēdzas plūsmas vidū, 3 mašīnas palaižot, bet ceturto nobloķējot, jo tikko viena mašīna piebraukusi pie krustojuma sānielā, ir absolūts stulbums.
Sistēmai kā tādai jau nebūtu ne vainas, bet, ja nejēdz to normāli saprogrammēt un sajūgt visus krustojumus vienotā sistēmā, lai izlaistu plūsmu tā, ka nav jāstājas pie katra krustojuma, tad tā ir tikai lieka naudas izšķērdēšana.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 17:13

Intelbeņķis

Tik inteliģenti ka taisni d!rst gribās!Raiņa iela ir pilnīgs murgs.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 17:36

Aa

Vakar stāvēju pie "inteliģentā" krustojuma no Akadēmijas uz Lielo ielu, saskaitīju 19 luksoforu sekcijas.
varbūt kādam sanāk cits skaitlis?

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 18:19

Jelgavniece

Vai tiešām jums šķiet, ka šī "inteliģentā sistēma", kas jau šobrīd daļēji darbojas Raiņa ielā, sevi attaisno, ja šo 'jauko' luksoforu dēļ jādomā, kā no tiem izvairītes????? Kur tiek lietota mūsu naudiņa, cien. projekta sastādītāji un apstiprinātāji??? Šķiet,ka atkal vietā teiciena, ka cilvēks šai valstī pēdējā lietā, galvenais, ka var atrakstīties, ka ir ievieta super moderna sistēma, kas, diemžēl nav domāta cilvēkam. :( (Indijā laikam vieglāk šķērsot ielu)

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 20:15

Tas pats Jānis

Par Raiņa ielu, mūsu naudiņa jau ir izlietota... vajag vēl... daudz... ļoti.. tāpēc tagad domājam, kur vēl dabūt...
Lietuvā ir izstādīt LED lukspfpri, kas ir redzami vienmēr, bet mums toties, ir "otkatiņi" lai kādam dzīve vieglāka...

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 16:15

.

paldies, Raiņa ielas luksaforu sistēma ir superīga!

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 20:53

Jelgava