Lielo Talku atbalstīt pieteikušās gandrīz visas pašvaldības, arī Jelgavas 1

Līdz Lielajai Talkai 24.aprīlī šobrīd palikušas 53 dienas, un organizēšanas darbi uzņem apgriezienus. Šobrīd Lielo Talku atbalstīt pieteikušās gandrīz visas pašvaldības – 108 novadi un 9 republikas pilsētas, kas nozīmē, ka visi sagatavošanās darbi var ritēt raiti uz priekšu.

Pašvaldību galvenais uzdevums Talkas organizēšanā ir nodrošināt atkritumu savākšanu un aizvešanu uz poligoniem, kuri savukārt Talkā savāktos atkritumus no pašvaldībām pieņems bez maksas, informē organizatoru pārstāve Ilona Zacmane.Jelgavas pilsētas pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta apstiprina, ka Jelgavas pilsētas pašvaldība, tāpat kā iepriekšējos gados,  piedalīsies Lielajā talkā. Informācija par talkošanas vietām un pieteikšanos varētu būt jau nākamnedēļ. Šobrīd pašvaldības ir nozīmējušas Talkas koordinatorus, līdz ar to jau darbojas 116 Lielās Talkas koordinatori visā Latvijā. Talkas koordinatoru vārdi un kontakti atrodami Talkas mājas lapā www.talkas.lv.Jelgavā galvenā koordinatore ir Zane Ķince, Jelgavas novadā - Dzintra Zimaiša, bet Ozolnieku novadā - Pēteris Veļeckis.Talkas koordinatori būs galvenie atbildīgie par veiksmīgu Talkas norisi katrā pašvaldībā – viņi dalīs maisus, nodrošinās informāciju talkotājiem, koordinēs talkas maisu savākšanu un izvešanu pēc talkas. Daudzas pašvaldības Lielajā Talkā organizē arī uzmundrinošus pasākumus talciniekiem – kā kopīgu tēju vai zupas grāpi pēc darba, vai uzmundrinošu kopā dziedāšanu. «Talkas organizatori aicina šogad visas pašvaldības radoši pieiet talkas organizēšanai –piesaistīt brīvprātīgos, organizēt konkursus un tamlīdzīgi. Izvērtējot situāciju savā pašvaldībā, organizēt Talku atbilstoši vajadzībām un iedzīvotāju vēlmēm. Talka nav tikai atkritumu vākšana – tā ir arī koku stādīšana, pagalmu sakopšana, utml. Talka tā ir kopā sanākšana, kur visi ir ieguvēji – gan mūsu zeme, gan mūsu cilvēki,» aicina Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms pusotra gada - ar vērienīgu talku 2008.gada 13.septembrī - Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu ietvaros, bet otrā Lielā Talka notika pagājušajā pavasarī - 18.aprīlī. Grandiozajā vides sakopšanas akcijā Lielā Talka kopumā piedalījušies vairāk kā 110 tūkstoši brīvprātīgo, savācot simtiem tonnu atkritumu. Lielās Talkas patrons un aktīvs dalībnieks ir Valsts prezidents Valdis Zatlers. Lielās Talkas kustības mērķis ir, lai Latvija pēc 10 gadiem būtu tīrāka valsts pasaulē.Lielo Talku organizē projekts «Pēdas», Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Pašvaldību savienība, domu biedru grupa «Tīriem mežiem», sadarbībā ar «Rimi», Vides ministriju, Latvijas Valsts mežiem, Komunikāciju aģentūru «Edelman Affiliate», Latvijas Valsts ceļiem, LASUA, Latvijas Zaļo punktu, Latvijas Radošo savienību padomi, portālu www.kurtuesi.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

skolotājs

viennozīmīgi neatbalstu URRĀ projektus. lai katrs sakopj savējo, bet, ja pat veselas pašvaldības piesakās uz šādiem biznesa plāniem, tad to darboņi ir jāpadzen ar sū---nu koku, jo katrā pašvaldībā ir šeftmanis, kurš ikdienā atbild par sakopšanas darbiem, "organizē" 100latniekus, īsāk sakot- saņem algu. Vilcē, konkrēti, 100latnieks Čabis jau ap 12:00 laida otro riņķi pa mājām aizņemdamies alēnam. nu tad: -VISI UZ TALKU!!!

pirms 11 gadiem, 2010.03.05 13:51

Jelgava