Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietuvas šosejā pirms gājēju pārejām uzstādīs ātrumvaļņus 16

Reaģējot uz iedzīvotāju trauksmi par nepieciešamību ceļa rekonstrukcijas laikā Lietuvas šosejā krustojumā ar Miera ielu ieviest gājējiem drošāku ceļa šķērsošanu, pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» ģenerāluzņēmējam «A.C.B.» likusi sakārtot satiksmes organizāciju. 

«Pilsētsaimniecības» satiksmes organizācijas plānotāja Dzidra Staša informē, ka līdz sestdienai plānots pabeigt asfalta apakškārtas ieklāšanas darbus brauktuves labajā pusē no Savienības līdz Miera ielai un satiksmi pārslēgt no kreisās uz labo pusi. Līdz ar to transporta kustība virzienā uz pilsētas centru notiks pa brauktuves kreiso pusi. 

Domājot par gājēju drošību, būs neregulējamas gājēju pārejas uz Miera ielas, uz Lietuvas šosejas virzienā no Vidus ielas, kā arī pie autobusa pieturas virzienā uz pilsētas centru. Līdz 31.augustam pirms gājēju pārejām tiks uzstādīti ātrumu ierobežojošie vaļņi. Šoferiem vajadzēs rēķināties arī ar ātruma ierobežojumu šajā ceļa posmā, kas būs noteikts 30 kilometru stundā.

Jāatgādina, ka virzienā no centra pa blakus ielai izveidoto pagaidu brauktuvi ir nodrošināta tikai sabiedriskā un operatīvā transporta kustība, kā arī iedzīvotāju, kas dzīvo šajā zonā, transporta kustība. Visiem transporta līdzekļiem virzienā no centra uz Eleju vai Rīgu organizēts apbraucamais ceļš pa Rūpniecības, Tērvetes, Salnas, Ruļļu un Viskaļu ielu.

No Miera ielas uz Lietuvas šoseju ir atļauts nogriezties pa kreisi Elejas virzienā un pa labi virzienā uz centru. Platones ielas pieslēgums Lietuvas šosejai ir slēgts. Apbraukšanai var izmantot tuvāko ielu pieslēgumus – Vidus un Lāču ielu.

Aveņu, Viktorijas un Lāču ielu rajonā satiksme ierobežota ar ceļa zīmi Nr. 302, kas norāda, ka ielu posmos drīkst iebraukt tikai transportlīdzekļi, kuru īpašnieki (turētāji) dzīvo vai strādā, vai nogādā/saņem kravu uzņēmumos, kas atrodas šajā zonā.

Plašāk par gājēju likstām var lasīt 23.augusta laikraksta «Zemgales Ziņas» numurā, kas vēl pieejams tirdzniecības vietās un lasāms arī elektroniski.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Brigita

Tādus pašus vismaz pāris vietās vajag arī Parka ielā,citādi bail rādīties uz asfaltētās daļas....

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 10:13

...

Tas ir kaut kāds idiotisms, varbūt tad visu Jelgavu apliekam ar ātrumvaļņiem? Tā jau cauri Jelgavai normāli nevar izbraukt neapstājoties pie neviena luksafora un tagad vēl šitais((((

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 10:47

iedzīvotājs

Tu esi idiots, ja tā runā.
Ātrumvalņi ir vajadzīgi pirms gājēju pārejām, jo LV autobraucēji ir tik agresīvi, ka gājējs pie tās pārejas var stāvēt līdz bezsamaņai.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 14:05

Platone

Izskatās, ka A.C.B. nekad nepabeigs to ielu. Gada laikā labi ja puse izdarīta!!!
Varbūt nākošgad septembrī būs pabeigts... ja pa vidu neuznāks ziema ;)

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 11:09

555

Es ceru, ka tas tiešām ir tikai laicīgs risinājums, kamēr rekonstrukcijas darbi, jo pretējā gadījumā nevar uzbuvēt pa jauno ielu un uzlikt ātruma valni - tas nav prātīgs risinājums. Un biju nesen Pēterburga, tur bija arī uz lielām šosejas veida ielām, kas gāja uz viņu automaģistrāli KAD, uzlikti šādi valņi - nobrauc 10 smagie un puse vaļņa jau ir aprauta un burtiski katru otro dienu viņi atjaunoja tos vaļņus. Tāpēc uz lielām ielām ir vai nu luksofors (kas Jelgavas gadījumā, vēl viens luksofors - būtu absolūti amorāli), vai arī augstāka vai zemāka līmeņa gājēju pāreja. Satiksmei pēc sava satura ir jābūt plūdenai un dažāda rakstura satiksmes dalībniekiem ( gājējs, vilciens, auto-moto transports) retāk jājaucas viena līmeņa pārejās, kur ir dažādi ātrumi un kustības raksturi.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 11:34

Resnais

Piebildīšu, ka 302.ceļazīme neattiecas uz transportlīdzekļiem (strādā, dzīvo), kam pilna masa ir zem 3,5 t, uz taksometriem un ar invalīda karti apzīmētajiem.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 11:35

vārds

šobrīd ielas stāvoklis tur ir tāds, ka autovadītājam visu laiku jāskatās uz ceļa bedrēm un gājēju viņš vienkārši nepamana.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 11:45

Lohs

Es nezinu, vai tā ir būvnieku vai policijas vaina, bet organizācija un drošība tur ir pilnīgā irsā. Šodien atvēra svaigi asfaltēti pusi - visi jauc uz 70-80 km stundā. Pa apakšu arī visi brauc uz saviem 50. Tas nekas, ka nav atļauja. Par gājējiem nav vispār domāts, tur nav grūti nomirt. Pats te dzīvoju, policija tik vienu reizi ir meklējusi upurus. Vai viņiem nauda ir pa daudz? Te ar vienu ekipāžu nemaz nebūtu ko darīt - vajag vismaz 3. Pa naktīm vispār visi brauc visos virzienos pa visurieni. Nebrīnīšos, ja augšpusē kāds saskriesies, jo bieži vien kāds izdomā braukt pretējā virzienā. Kādreiz pa apakšu laistīja ceļu, bet tagad ir pilnīgi vienalga. Man ir jāelpo putekļumākoņi, bet policijai beidzot naudu vairs nevajag.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 13:20

Minka

Pilnīgi Tev piekrītu - policija ir bagāta! Tāda iespēja pat vienas dienas laikā savākt gada normu -pastāvēt tur, kur saliktas zīmes remontdarbu laikā.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 14:03

Asdfgh

Lohiem lohu problēmas.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 17:46

milda

un kas bus kad skola sāksies ķā bērni tiks pāri ceļam uz autobusu
un autobusi ari apstajas kad grib un kur grib
biezi ignorē savienības ielas pieturu un aizved līdz platones ielai
citreiz pilsētas virzienā vispār nepietur

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 15:03

Vanags

Lietuvas šosejā vajadzētu autosatiksmi vispār aizliegt . Tad gājēji varētu staigāt kā grib un neviens viņus nevarēs sabraukt . Tie autovadītāji tādi ir , ka viņi to vien tik grib kā sabraukt kādu bērnu vai gājēju . Jāsaka paldies Domes satiksmes organizācijas komisijai , kuru vada ZZS vadonis Levčonoks.
Nebūtu pa visu pilsētu salikti luksofori ( pagaidām vēl ne visur ar papildsekcijām ) , mums būtu sabraukti bērni un gājēji katru dienu . Un ne viens vien dienā. Tie autobraucēji ir noziedznieki , kas to vien tik domā kā nobraukt kādu. Vajadzētu pirms pilsētas salikt zīmes " Apdzīvojamā zona " un lai tad brauc ar 20 km/st. Jelgava kļūtu slavena ar 100 % gājēju drošību , jo auto pa pilsētu nebrauktu . Tas būtu ZZS pirmsvēlēšanu krutākais gājiens . Pārējām partijām zaudējums vēlēšanās nodrošināts

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 16:55

Lohs

Nav runa par ielām, kad viņas ir saremontētas, bet kad viņas tiek saremontētas. Lietuvas šosejām satiksmes organizācija nekam neder. Visgrūtāk ir krustojumā ar miera ielu. Tur jau autovadītājiem vien ir šaurs, bet gājējiem nav norādīts kur iet. Es pa bedrēm tā kaut kā starp tiem ekskavatoriem varu izlīst, bet ko darīs sieviete ar bērnu ratiņiem. Gonkos pa bedraino ielu, kur autovadītāji nezin kā izbraukt, jo satiksme ir reorganizēta, vai varbūt māmiņa lūgs vai viņu traktors nevar šķūrē pacelt un izvest cauri. Jaunās laternas vēl nestrādā, naktīs ļoti tumšs, pilns ar dzērājiem te vazājas - es brīnos, ka kāds vēl nav beigts. Varbūt te ir kaut kāda anomālija un nomirt patiesi ir grūti tomēr.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 17:09

argo

Nedod dievs piedzimt par gājēju !! Visi tevi apdraud . Laimīgi tie , kas piedzimuši par autobraucējiem.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 16:58

es

uz gaisa tilta Jelgavas dolomīts (gājēju celiņš) vēl joprojām nav pabeigts, gan māmiņām ar ratiņiem, gan riteņbraucējiem, kas dodās gan uz dārziem, gan pie piederīgajiem kapos, gan māju iedzīvotājiem- kājāmgājējiem nav atrisināta šī problēma un lemta ir pārvietošanās pa braucamo daļu. Drošība???!!!Tur neviens netraucē veikt būvniecības darbus visas vasaras garumā, bet varbūt seguma nebūs??

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 17:40

Uldis

Nestāstiet pasakas, ka pa blakus ielai izveidoto pagaidu brauktuvi brauc tikai norādītie satiksmes dalībnieki. Pa to brauc visi, kam nav slinkums, pie tam ne jau ar 30 km/st ātrumu. Sestdien 15 minūšu laikā saskaitīju 21 automašīnu, kam uz to nebija tiesību, jo līdz šim tikai 2 reizes kāds kontrolēja izpildi un arī tad tikai pa stundai.

pirms 6 gadiem, 2013.08.27 21:46

Jelgava