Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lifts Barona ielas 12.mājā salabots 7

Lai lifta pasažieru rīcības dēļ nebūtu jācieš visiem divpadsmit stāvu mājas K.Barona ielā 12 iedzīvotājiem, kuri divas nedēļas bija spiesti iztikt bez lifta, nama apsaimniekotājs SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) problēmu novērsis, negaidot, kamēr vainīgie tiks saukti pie atbildības. Sestdien lifts salabots.

Jāatgādina, ka lifts sabojāts 17.jūlijā, kad tā pasažieri, pārkāpjot lifta ekspluatācijas noteikumus, radīja traucējumus lifta darbībā. Viņi par problēmu nevis nekavējoties informēja NĪP vai lifta uzturētāju -  uzņēmumu «Latvijas lifts – Šindlers», bet gan palīdzību lūdza Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), kas, lai atbrīvotu iesprūdušos pasažierus, uzlauza gan lifta šahtas, gan kabīnes durvis.

Lai atjaunotu lifta darbību, bija nepieciešams demontēt kopumā četras lifta kabīnes un šahtas durvis un salabot tā veramo mehānismu.

Darbus saskaņā ar noslēgto līgumu par liftu uzturēšanu veica «Latvijas lifts – Šindlers», tie izmaksāja 1342,08 latus, informē NĪP. 
JNĪP par notikušo vandalismu liftā informēja Valsts policiju, pašlaik turpinās vainīgo personu noskaidrošana. Nama apsaimniekotājs uzskata, ka pārējiem dzīvokļu īpašniekiem nebūtu jāsedz zaudējumi, ko radījušas konkrētas personas, pārkāpjot lifta ekspluatācijas noteikumus, tādēļ darbu izmaksas būs jāsedz iedzīvotājiem, kuru vainas dēļ lifts tika uzlauzts. 

VUGD un avārijas dienesta skaidrojumu par notikušo lasiet 30.jūlijā laikrakstā «Zemgales Ziņas».

Pievieno komentāru

Komentāri 7

go

Ko var d..st. Pažarnieki pirms laušanas zvanīja Šindleram, tie pateica, ka viņiem nekāda sakara ar NĪP liftu nav (viņi veic tikai uzturēšanu), bet NĪPistus, kas kaut ko sajēdz no liftiem brīvdienā dabūt ir pagrūti. Lai dabūtu ārā pāris stundas iesprūdušos un apčurājušos bērņukus un lielos nācās UGD salauzt visu. Vainīgie skaidri - UGD...

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 19:22

s

Nīpā kādu atrast kas kaut ko saprot ir grūti arī darbadienās....:)

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 22:41

es pats

Ja iepriekšējā raksta bildēs bija salauztais lifts un tagad saremontētais,nezinu,atšķirība nekāda.
Skaidrs-zelta lifts ar platīna podziņām un traucējumus rada slikti piestiprinātie dūres lieluma Svarovsky kristāli,kuri regulāri kaut kur ieveļas.

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 20:33

no malas

žēl, ka zz kļūst tikpat tendenciozs kā Jelgavas vēstnesis. Cilvēki blogos un komentāros apgalvo, ka iesprūdušie zvanīja gan - tikai, kā jau parasti - naktī vai brīvdienās tādas problēmas nav neviena kompetencē. rusantro.com blogā starp rindiņām varam lasīt, ka ģimenīte ir visai mežonīga konstanti "pa dzīvi", tikai bildes skatoties rodas jautājums, vai viena pati šī ģimenīte ir arī tā pieķēzījusi kāpņu telpas sienas? Varbūt tad tie labie kaimiņi, kas nelēkā, varētu negaidīt, kad Nīps atnāks izmēzt, bet paši sarīkot talku un nomazgāt? Pat Ziepniekkalna desmitstāvenēs nav šādas kāpņu telpas..

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 20:57

no barona ielas malas

Atkal cilvēciskais faktors. Naktī un brīvdienās ārā laidēji strādā, pašam gadījies zvanīt.

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 21:28

arī

Nu man jau liekas, ka arī rusanto.com nav objektivitātes kalngals. Čalim liekas, ka cilvēki ir mežonīgas dzīves piekritēji... ouuu, tad jau tas noteikti ir tiesa!! :))

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 21:36

rusantro

Tas nav mans personīgs viedoklis, bet gan mājas iemītnieku. Pilnīgi iespējams, ka Jūsu kritikai ir 100% pareiza. Tomēr man svarīgāk, ka lifts darbojās pēc tam, kad tēma tika pacelta medijā. Divas nedēļas līdz tam, lifts nedarbojās. Lai arī *** līst pāri rakstītājiem, bet cilvēki beidzot var lietot liftu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:45

Jelgava