Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU 150 gadu jubilejā pasniegs Ministru kabineta Atzinības rakstu 1

Ministru kabinets (MK) šodien atbalstīja ierosinājumu pasniegt MK atzinības rakstu Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU), kura šoruden svin 150 gadu jubileju.

Atzinības rakstu universitātei pasniegs saistībā ar tās 150 gadu jubileju un par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas izglītības un tautsaimniecības attīstībā.

Ierosinājumu pasniegt Atzinības rakstu izteicis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kurš piektdien, 20.septembrī, arī pats piedalīsies LLU 150 gadu jubilejas svinīgajā sēdē. Premjeram arī uzticēts pasniegt LLU vadībai Atzinības rakstu.

LLU 1862.gadā sākotnēji tika dibināta kā Rīgas Politehnikums, kur pēc gada izveidota Lauksaimniecības nodaļa, kurā sagatavoja kvalificētus lauksaimniecības speciālistus ar augstāko izglītību. Savukārt 1919.gada 28.septembrī svinīgi tika atklāta Latvijas Augstskola, kuras Lauksaimniecības fakultātē bija divas nodaļas - Lauksaimniecības un Mežkopības. Savukārt 1936.gadā Ministru kabinets pieņēma lēmumu uz Jelgavu pārcelt Latvijas Universitātes Lauksaimniecības fakultāti, tā izveidojot jaunu augstskolu - Jelgavas Lauksaimniecības akadēmiju. 1998.gada 5.februārī Saeima apstiprināja LLU satversmi. Kopš pastāv LLU, to ir vadījuši 15 rektori.

Studējošo skaita ziņā tā ir kļuvusi par trešo lielāko universitāti Latvijā aiz Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes.2012./2013.gadā LLU kopumā studēja vairāk nekā 6000 studentu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cenzors

................. Savukārt 1936.gadā Ministru kabinets pieņēma lēmumu uz Jelgavu pārcelt Latvijas Universitātes Lauksaimniecības fakultāti.........................

Hm, 1936. gada 14.VII tika uzdots izstrādāt likumprojektu par augstskolas dibināšanu, likumu izsludināja 1938.23 XII.

pirms 6 gadiem, 2013.09.19 08:27

Jelgava