Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU aicina uz Atvērto durvju dienu

Gan skolēniem, gan jau vidējo un augstāko izglītību ieguvušajiem 10. oktobrī no pulksten 10 līdz 14 Jelgavas pilī un LLU fakultātēs Atvērto durvju dienā būs iespēja klātienē izzināt universitātes studiju programmu un mūžizglītības kursu piedāvājumu, apskatīt studiju telpas un laboratorijas, kā arī uzzināt, kā kļūt par studentu nākamgad.

LLU ir viens no lielākajiem biozinātņu centriem Baltijas valstīs un īsteno studijas biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs. Kā pirmā vēsturiski izveidojās Lauksaimniecības fakultāte, kas nes universitātes vārdu, turklāt mūsdienās studijas piedāvā arī Veterinārmedicīnas fakultāte, Meža fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Tehniskā fakultāte, Vides un būvzinātņu fakultāte, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte un Informācijas tehnoloģiju fakultāte.

Universitāte Jelgavā ikvienam piedāvā iegūt zināšanas un kompetences profesionālajā jomā, kas ir gan teorētiskas, gan saistītas ar praktiskajām iemaņām dažādās tautsaimniecības nozarēs, kā arī iespējas attīstīt sevi kā daudzpusīgu un sociāli aktīvu personību.

Atvērto durvju dienā ikvienam interesentam būs iespēja klātienē satikt visu fakultāšu pārstāvjus un uzzināt sev interesējošo par studiju piedāvājumu vai arī pārliecināties par jau izvēlēto nākotnes profesiju. Studenti un mācībspēki atbildēs uz jautājumiem par uzņemšanas prasībām, vienoto uzņemšanas sistēmu, valsts finansētajām studiju vietām un studiju maksu, stipendijām un kredītiem, kā arī sadzīvi dienesta viesnīcās, brīvā laikā pavadīšanas iespējām un citiem ārpusstudiju jautājumiem.

Paralēli notiks fakultāšu prezentācijas, kurās varēs iegūt vispārēju informāciju par studiju saturu, izmaiņām studiju procesā, karjeras iespējām un absolventu veiksmes stāstiem. Fakultāšu prezentācijas Jelgavas pilī:

10–10.20 – Informācijas tehnoloģiju fakultāte

10.25–10.45 – Meža fakultāte

10.50–11.10 – Tehniskā fakultāte

11.15–11.35 – Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte

11.40–12 – Lauksaimniecības fakultāte

12.05–12.25 – Veterinārmedicīnas fakultāte

12.30–12.50 – Vides un būvzinātņu fakultāte

12.55–13.15 – Pārtikas tehnoloģijas fakultāte

Vidusskolēniem Atvērto durvju diena būs iespēja, lai izlemtu, kādus centralizētos eksāmenus kārtot pavasarī, lai jau nākamajā gadā uzņemšanas konkursā varētu veiksmīgi pretendēt uz valsts finansētajām studiju vietām. Katrā LLU studiju programmā ir noteikti obligāti kārtojamie centralizētie eksāmeni un tādi, kas dod papildu punktus. Detalizēta informācija par nepieciešamajiem eksāmenu vērtējumiem pieejama LLU mājaslapā.

Saglabājoties pašreizējām tendencēm darba tirgū un izglītībā, Ekonomikas ministrija prognozē, ka 2023. gadā, kad studijas absolvēs tie studenti, kuri tās uzsāks 2019. gadā, darba devējiem trūks speciālistu ar augstāko izglītību inženierzinātnēs, ražošanā, būvniecībā, informācijas tehnoloģijās, dabaszinātnēs un lauksaimniecībā.

Lai sniegtu atbalstu ikvienam zināšanu ieguvē eksaktajos mācību priekšmetos, LLU piedāvā sagatavošanas kursus fizikā, ķīmijā, matemātikā, bioloģijā un zīmēšanā. Pieteikšanās līdz janvārim, sazinoties ar Mūžizglītības centru (e-pasta adrese: mc@llu.lv). Kursi notiek sestdienās no janvāra beigām līdz maijam.


Foto: LLU

Pievieno komentāru

Jelgava