Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU aizstāvētajiem promocijas darbiem – rekordskaits 4

Ja decembra pēdējā piektdienā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes doktoranta Anda Bārduļa mežzinātnēs izstrādātā promocijas darba «Sakņu biomasas izpēte sausieņu priežu jaunaudzēs» aizstāvēšana būs sekmīga, universitātes kolektīvs varēs dižoties, ka aizejošajā kalendārajā gadā sasniegts jauno doktoru rekordskaits, kas nu jau būs rakstāms ar skaitli – 35.

«Iepriekšējais rekords – 32 aizstāvētie darbi - turējās kopš 2010.gada, taču šogad jauno zinātnieku izaugsmē nozīmīgi bijuši vairāki faktori. Galvenais no tiem – universitātes spēja piedāvāt plašu doktora studiju programmu spektru, pavisam 13 dažādos studiju virzienos ar akreditāciju līdz 2019.gadam. Turklāt vasarā LLU darbu sāka jauna promocijas padome – būvzinātnē, kura jau paspējusi novērtēt divus doktora darbus. Pēdējā gada rezultāti rāda, ka visčaklākie bijuši Pārtikas tehnoloģijas fakultātes doktoranti, kuri inženierzinātņu doktoru saimi pārtikas zinātņu nozarē papildinājuši ar septiņiem jauniem doktoriem. Četri no viņiem pie doktora grāda inženierzinātnēs tika nupat – novembrī un decembrī, aizstāvot pētījumus, kas saistīti ar svaigu augļu salātu, kaltētu dzērveņu, augļu deserta kvalitāti noteicošo faktoru izvērtējumu, kā arī ar antioksidantu dinamikas pētījumiem iesala un alus ražošanā,» informē LLU pārstāvis Juris Kālis.

Tikpat daudz – septiņi – promocijas darbi šogad aizstāvēti arī agrārās un reģionālās ekonomikas, kā arī mežzinātnes un koksnes materiālu tehnoloģijas nozarē. Savukārt veterinārmedicīnas nozare papildinājusies ar trim zinātņu doktoriem, pedagoģijas, ainavu arhitektūras, lauksaimniecības un informācijas tehnoloģiju – katra ar diviem jauniem doktoriem. Atzinību pelna arī virkne promocijas darbu zinātniskie vadītāji – profesore Irina Pilvere, asociētais profesors Egīls Stalidzāns, Edgars Liepiņš, Dagnis Dubrovskis, profesors Imants Liepa, Daina Kārkliņa, Modrīte Pelše un Māra Urtāne. Katrs no viņiem gada laikā izaudzinājis divus līdz trīs jaunos zinātniekus, kuri 20.decembrī LLU Konventa svinīgajā sēdē saņems diplomu par zinātņu doktora grāda iegūšanu.

Īstenojot Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu «Atbalsts LLU doktora studiju īstenošanai», kopš 2009.gada, piedaloties konkursa divās kārtās, promocijas darbus aizstāvējuši un doktora grādu ieguvuši gandrīz 90 doktoranti praktiski visās 13 studiju programmās, bet visvairāk Agrārās un reģionālās ekonomijas, Pārtikas zinātnes, Veterinārmedicīnas un Lauksaimniecības studiju programmā. Savukārt fonda finansiālā atbalsta saņēmēju skaits ir lielāks – pavisam 138. Tas nozīmē, ka pēc atlikušo darbu izstrādāšanas un aizstāvēšanas jauno zinātnieku skaits LLU turpinās palielināties, dodot būtisku pienesumu visas valsts, tostarp Zemgales reģiona ekonomiskajā izaugsmē.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

zinātājs

Ko tie jaunie zinātnieki devuši zinātnei, ko jaunu atklājuši?
Promocijas darba izstrāde nevarētu būt nekāda joku lieta......domāju, ka tur taču nevarētu būt ierakstīta kāda sadaļa no studenta bakalaura kursa darba.... ne par visiem, bet par dažiem ir tādas klusas aizdomas, ka tomēr kaut kā tā īsti viss nav paša pētīts.....
.....

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 16:50

Ja kāds nezina...

Aizstāvēto promocijas darbu skaitu ietekmē Eiropas struktūrfondu stipendijas - tās sasniedz 800 latu mēnesī, no tām neietur nodokļus. Ja darbu laikā neiesniedz - nauda jāatmaksā atpakaļ.
Par tādu summu cilvēki ļoti cenšas darbu pabeigt līgumā atrunātajā laikā.
Par kvalitāti... Tas jau ir cits jautājums. Ir ļoti dažādi cilvēki un ļoti dažādi darbi. Kāda daļa no tiem tiešām ir pašvaki, bet - ir arī pērles. :)

pirms 6 gadiem, 2013.12.20 12:57

vārds

Eiropas struktūrfondu stipendijas - tās sasniedz līdz pat 800 latu mēnesī, kuras atkal tiek iedalītas izredzētajiem!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.20 21:59

Jelgava