Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU pagalmā apskatāma izstāde «No pļavas līdz jūrai»

Līdz 20.septembrim LLU galvenās ēkas pagalmā apskatāma Latvijas Dabas fonda veidotā izstāde «No pļavas līdz jūrai». Izstāde ir veltīta Baltijas jūrai, tajā pieci dažādi stāsti vēsta par to, kā saimniekošanu un uzņēmējdarbību var apvienot ar dabas aizsardzību un ekoloģisko funkciju saglabāšanu.

Eitrofikācija ir Baltijas jūras galvenā vides problēma, jo kopš 19.gadsimta Baltijas jūra no barības vielām nabadzīgas jūras ir kļuvusi par barības vielām pārbagātu jeb eitrofisku jūru, skaidro Latvijas Dabas fonds. Lielāko daļu lieko barības vielu Baltijas jūrā veido slāpekļa savienojumi, kas tajā nonāk ar upju noteci. Arī ievērojama daļa fosfora savienojumu, kas atrodas Baltijas jūrā, ir saistīti ar lauksaimniecisko ražošanu - Baltijas jūras Vides aizsardzības komisijas dati liecina, ka aptuveni 60 procenti slāpekļa un puse fosfora jūrā nonāk tieši no lauksaimniecības.

Izstādes apmeklētāji var iepazīties ar dažādiem veidiem, kā, apsaimniekojot zālājus, pļavas, tostarp arī palieņu pļavas un buferjoslas, ikviens lauksaimnieks var dot nozīmīgu ieguldījumu lauksaimnieciskās noteces mazināšanā un Baltijas jūras aizsargāšanā.

Pievieno komentāru

Jelgava