Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU pārstāvji iepazīstas ar darbu Islandes Lauksaimniecības un Rovaniemi Lietišķo zinātņu universitātēs 13

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pārstāvji šogad viesojās Islandes Lauksaimniecības (Islande) un Rovaniemi Lietišķo zinātņu (Somija) universitātēs, kur iepazinās ar tehnoloģijām un darba metodēm, aģentūru LETA informēja LLU projekta vadītāja Agnese Oļševska.

Viņa skaidroja, ka braucienu nolūks bija dalīties pieredzē un veicināt Latvijas un Ziemeļvalstu universitāšu sadarbību izglītības un pētniecības jomās.Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas «Valsts administrācija» projekta ietvaros LLU pārstāvji devās uz Islandi, kas pazīstama ar saviem skarbajiem laika apstākļiem un neaprakstāmi skaisto un mežonīgo dabu, kā arī geizeriem, kuros tiešām varot vārīt olas un izmantot to siltumu, lai visu gadu audzētu zemenes un tomātus.

Pateicoties Islandes Lauksaimniecības universitātes pārstāvju viesmīlīgajai uzņemšanai, varējām iepazīt ne tikai pašu universitāti un tajā strādājošos, bet arī to, kā tiek organizēts mācību process un veicināta individuāla pieeja mācībām atbilstoši studenta interesēm un vajadzībām, skaidroja Oļševska.

Piemēram, ja kāds no priekšmetiem maģistrantūrā vai doktorantūrā netiek piedāvāts, universitāte meklē ceļus, kā to risināt, tai skaitā piedāvā šo priekšmetu apgūt citā universitātē Islandē vai arī ārpus tās.«Uz vietas universitātē šķiet, ka laiks ir apstājies, jo viss notiek bez steigas un lieka stresa. Ārā aiz loga horizontāli līst lietus, studenti, sasēduši bibliotēkā, mierīgi lasa un dzer tēju. Cilvēki ir ļoti sirsnīgi un vienkārši, tas atbruņo, un mēs nospriežam, ka mums ir gana daudz ko mācīties,» aprakstīja projekta vadītāja.

Otra pieredzes apmaiņas vizīte bija uz Rovaniemi Lietišķo zinātņu universitāti, kura no 2014.gada janvāra pārtaps par Lapzemes Lietišķo zinātņu universitāti un kas atrodas tāda paša nosaukuma pilsētā - Rovaniemi, kas savukārt atrodas pašā Lapzemes centrā, aptuveni piecus kilometrus uz dienvidiem no Ziemeļu polārā loka.

Universitātes pārstāvji bija noorganizējuši tikšanos ar Ārlietas daļas, Projektu daļas, studentu biznesa inkubatora (P-Lab), bibliotēkas, studiju daļas un citu struktūru pārstāvjiem, kā arī studentiem, kuri dalījās savā pieredzē par labākajiem prakses modeļiem, piemēram, iesaisti projektos, kas Rovaniemi Lietišķo zinātņu universitātē tiek izmantota ļoti plaši, informēja Oļševska.

«Studentu biznesa inkubatorā (P-Lab) visi sēžam pārsteigti, jo laboratorija, kā to sauc paši universitātes studenti, ir radīta tieši viņu vajadzībām. Tajā viņi specializējas programmatūras un mērīšanas tehnoloģiju izstrādē, kas integrētas 3D vizualizācijas vidē,» secināja projekta vadītāja.

«Pārsteidz trīs reiz divus metrus lielais simulācijas ekrāns, kurā var redzēt 3D vidē veidotas simulācijas spēles, piemēram, medicīnas un glābšanas dienesta darbinieku apmācības vajadzībām. Spēli ar balss komandu vada pasniedzējs, izraisot ugunsgrēku vai zemestrīci, savukārt apmācāmie ar balss komandu liek atvērt mājas durvis, piedūmotā telpā meklēt cietušo utt. īsāk sakot, parāda, kā viņi reaģētu un ko darītu konkrētā situācijā, cik saskaņota būtu viņu rīcība komandā. Pēc tam tas viss tiek analizēts,» aprakstīja Oļševska.

Šādas simulācijas-apmācību programmas ir vairākas, turklāt studenti sniedz dažādu veidu pakalpojumus arī uzņēmējiem un strādā ciešā sadarbībā ar citām institūcijām un pētniecības organizācijām. Tas liek padomāt, cik cieši mēs sadarbojamies savā reģionā ar citiem zinātniskajiem institūtiem, institūcijām, skolām un uzņēmējiem.

Vizīšu beigās tika parakstītas nodomu vēstules un pārrunāta arī turpmākā sadarbība projektos saistībā ar nākamo 2014.-2020.gadu plānošanas periodu programmās «Erasmus +», «Horizonts 2020», kā arī citās programmās, kuru finansējumu varētu izmantot visu trīs universitāšu sadarbības veicināšanai izglītības un pētniecības jomās, informēja Oļševska.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

jocīgi

LLA pensionāri lēnām par nodokļu maksātāju naudu apceļo pasauli. Būtu kaunējušies lielīties ar to.

pirms 6 gadiem, 2013.12.31 19:58

duraks

Kur var iepazīties ar iegūto informāciju ?? Jeb tādas nav ??

pirms 6 gadiem, 2013.12.31 19:59

profesors Aivars Demence

Informācijas nav, jo to ne viens neuztvēra.

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 10:07

ā

Sapratu - visi bija pilnā.

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 10:46

dodo

Tā ir tipiska padomju laiku tradīcija , kas norāda , ka LLA vēl joprojām dzīvo padomju laikos. Tad arī braukājām pa visādām " pieredzes apmaiņām " . Faktiski tās bija uz valsts rēkina ekskursijas ar kārtīgu alkohola lietošanu . LLA šajā disciplīnā ieliks jebkurai augstskolai . Tā arī ir vienīgā "pieredze " , ko LLA var nodot citiem. Vēl arī zinātniskā komunisma un sociālisma politekonomijas pasniegšanas metodiku , kas ārzemju augstskolām ir sveša lieta.

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 10:45

Kastanis

Laimīgu Jauno gadu! Komentētājiem Veselību garīgo un fizisko!
LLU darbiniekiem izturību un darbu!

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 13:36

kastanim

LLU darbiniekiem izturību vajag lai varētu kārtīgi šņabi dzert ??? Citas problēmas es neredzu

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 15:15

dzenis

Izturību vajag lai braukātu pieredzes apmaiņās . Pirmā un pēdējā pudele tiek atkorķētas Jelgavā. Ne katrs to var , bet LLA kadri to var !!!

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 15:19

Apvainotajiem

Dažiem te ieilgušas svinības- visu mēra no savas pieredzes un izdzerto pudeļu skaita. Nabadziņi!!!
Pasauli redz caur izdzerto pudeļu stikliem un tālāk par gānīšanos netiek.

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 17:17

Zinu

Zinu, ka pieredzes apmaiņā brauca LLU Projektu daļas darbinieces, kuras ir 30gadnieces, ļoti zinošas savā jomā, patiešām čaklas un jaukas, jaunas dāmas. LLU Projektu daļa strādā teicami, ja tā strādātu citas LLU struktūrvienības, augstskolai problēmu ar izaugsmi un reputāciju nebūtu...........

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 09:46

Eda

Man jau liekas būtiskāk vai tuvāk nevarēja atrast kādu augstskolu, kur smelties zināšanas? Pēc zemāk iekopētā teksta tālāk jau lasīt bija grūti. Vai šis bija svarīgākais, ka tiek izcelts pašā teksta sākumā?
"...projekta ietvaros LLU pārstāvji devās uz Islandi, kas pazīstama ar saviem skarbajiem laika apstākļiem un neaprakstāmi skaisto un mežonīgo dabu, kā arī geizeriem, kuros tiešām varot vārīt olas un izmantot to siltumu, lai visu gadu audzētu zemenes un tomātus."

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 13:55

Juris Zibens

Viss jau būtu kārtībā , ja mēs , nodokļu maksātāji , varētu redzēt kāda tad tā pieredzes apmāiņa ir bijusi . Man negribas , kaut arī jaunu , smuku un visādi jauku meiteņu ekskursijas pa Eiropu ir jāapmaksā man . Laikam mūsu akadēmija nedod to zināšanu līmeni , kas vajadzīgs sekmīgam darbam . Interesanti , pēdējo 10 gadu laikā , cik Eiropas augstskolas ir atbraukušas pieredzes apmaiņā uz Jelgavu ??? Noteikti slepena informācija.

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 15:36

Keda

Tas jau nav vienīgais tālais komandējums, LLU mācībspēki brauc "smelties" uz Kanādu, Argentīnu, Jaunzēlandi, Austrāliju....Jā, un tērē arī manu, nodokļu maksātāja naudu.

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 15:50

Jelgava