Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU slēgtās mācību programmas studentiem jāsamierinās ar pieteikšanos citai studiju programmai 41

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) slēgtās programmas studenti pēc tikšanās ar fakultātes vadību secinājuši, ka ir spiesti izvēlēties vienu no, viņuprāt, izvēlētajai profesijai neatbilstošajām programmām.

LLU bijušās Sociālo zinātņu fakultātes Sabiedrības pārvaldes studiju programmas students Toms Krastenbergs aģentūrai LETA pastāstīja, ka piektdien LLU bijusi tikšanās gan ar mācību programmu vadītājiem, gan ar reorganizētās Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) dekāni Irinu Pilveri.

Sarunās kļuvis skaidrs, ka slēgtās programmas studentiem, lai nezaudētu maksas studijās pavadītos gadus, neesot citas izejas, kā izvēlēties kādu no citām LLU piedāvātajām programmām, kas, pēc studentu domām, neatbilst viņu izvēlētajai jomai.

Krastenbergs pauda, ka «Sabiedrības pārvaldes» programmas vietā patlaban visi esot noskaņoti turpināt mācības ESAF programmā «Iestāžu un uzņēmumu ārējie sakari».

To apstiprināja arī cita slēgtās programmas studente Viktorija Buraka, kura skaidroja, ka citas programmas esot pilnīgi nesavietojamas ar līdzšinējo programmu.

Viņa minēja, ka, piemēram, Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija ir akadēmiskā programma, kamēr sabiedrības pārvaldes studijas bija profesionālas ievirzes. Savukārt no profesionālās ievirzes programmām, piemēram, komerczinībās tiek apgūtās pilnīgi citādas zināšanas un citādi priekšmeti nekā līdz šim, un tie nav savietojami, ko tikšanās reizē studentiem esot atzinusi arī komerczinību programmas vadītāja.

«Kaut arī līdz 1.augustam mums jāizlemj un jāpārreģistrējas, programmai «Iestāžu un uzņēmumu ārējie sakari» vēl neesam redzējuši studiju plānu, lai zinātu, uz ko parakstāmies,» pauda Buraka, skaidrojot, ka fakultātes vadība apsolījusi līdz 1.augustam iepazīstināt ar studiju plānu.

LLU preses sekretārs Juris Kālis, informējot par augstskolas vadības viedokli, skaidroja, ka, sākoties studiju virzienu akreditācijai un gādājot par studiju programmu kvalitātes nodrošinājumu, LLU izšķīrās par Sabiedrības pārvaldes programmas neiekļaušanu akreditējamo vidū, jo saprata, ka pretējā gadījumā viss studiju virziens, kurā ietilpst daudzas citas ekspertu daudz augstāk novērtētas programmas, var tikt akreditēts vien uz diviem gadiem, nevis sešiem, kā tas ir tagad.

Savukārt visa studiju virziena jauna akreditācija pēc diviem gadiem prasītu vēl papildu izdevumus un nestabilitātes sajūtu kā studentu, tā mācībspēku vidū, pauda augstskolas pārstāvis.

LLU profesionālajā bakalaura studiju programmā «Sabiedrības pārvalde» jaunu studentu uzņemšana nenotiek jau otro gadu. Tā pārtraukta drīz pēc studiju virzienu izvērtēšanas rezultātu saņemšanas, jo komisijas eksperti, tostarp ārzemju, minēto programmu bija ierindojuši trešajā grupā, norādot uz programmas pastāvēšanas nelietderību, galvenokārt nepietiekamā studentu skaita dēļ.

Līdzīgu novērtējumu saņēma vēl divas citas LLU studiju programmas, taču tajās jaunu studentu uzņemšana bija pārtraukta jau agrāk, pat negaidot starptautisko izvērtēšanu.

Studiju programmā «Sabiedrības pārvalde» jaunu studentu uzņemšanu LLU vadība nolēma neturpināt, galvenokārt, ņemot vērā ekspertu ieteikumus un ierobežotos finanšu resursus. Turklāt jau aizpērnajā studiju gadā, trūkstot studēt gribētājiem, pirmajā kursā mācības nemaz netika uzsāktas, bet nākamajā gadā tās sāka vien pieci pilna laika studenti, kuri tagad ir nonākuši līdz trešajam kursam, skaidroja Kālis.

«Tā kā minētās studiju programmas līdzšinējās akreditācijas termiņš, kas, starp citu, reiz jau ir pagarināts, beidzies 2013.gada 1.jūlijā, par ko programmā studējošie pieci pilna un 17 nepilna laika studenti ir informēti, saskaņā ar Augstskolu likuma 55.panta astoto punktu, studiju turpināšanai trešajā kursā visiem studentiem tiek piedāvāta iespēja izvēlēties vienu no trim līdzvērtīgām studiju programmām pašu universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē,» pauda Kālis.

Kopumā akreditācijai LLU bija iesniegusi 14 studiju virzienus ar 65 studiju programmām, kas visi ir arī akreditēti uz sešiem gadiem, kas ir maksimālais termiņš.

Šā gada 13.februārī LLU Senāts pieņēma lēmumu par līdzšinējo Ekonomikas un Sociālo zinātņu fakultāšu reorganizāciju. No 1.septembra šīs fakultātes strādā kopīgi kā Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, kura īsteno līdzšinējās abu fakultāšu studiju programmas.

Jau ziņots, ka LLU jūnijā paziņoja bakalaura profesionālās studiju programmas «Sabiedrības pārvalde» studentiem par programmas slēgšanu, taču šīs maksas programmas studenti nevar atrast līdzvērtīgu programmu studiju turpināšanai.

Bez studiju programmas pirms trešā kursa palikuši vairāk nekā 20 studentu. Paziņojums par programmas slēgšanu studentiem bijis negaidīts un netika sniegti arī nekādi paskaidrojumi, iepriekš pauda Buraka.

Pievieno komentāru

Komentāri 41

SP absolvente

es šogad pabeidzu Sabiedrības pārvaldi.... un arī gribētu saņēmt PASKAIDROJUMUS un ATVAINOŠANOS no LLU vadības, dekāniem, pasniedzējiem.....

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 08:31

SP maģistrants

Labi Tevi saprotu! Tā publiski pazemot studentus... nav vārdus! Un vēl televīzijā kaut ko runā par programmas nekonkurētspēju. Tad kāda velna pēc vispār mūs visus uzņēma šajā nekvalitatīvajā programmā??

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 08:33

Jurists

Vai ta nevar iet uz tiesu - civillikums skaisti atrunā maldināšanu.. Ja jau studenti nebija iepriekš pat informēti!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 08:42

Anastasija

Vai esi redzējusi TV3 ziņās sižetu? Tajā LLU vadība apgalvo, ka Tev (kā šīs programmas absolventei) nebūs darba, un vispār programma ir ****. Kā kaut ko tādu var pateikt ziņās? Briesmīgi! LLU paši savu programmu ir aplējuši ar dubļiem. Jautājums - kāpēc tad vispār tāda programma tika izveidota, ja jau LLU tik šausmīgi atsaucas par SP ziņās... Es ļoti atbalstu tos studentus, kuri mēģina šobrīd piespiest LLU pie sienas par programmas slēgšanu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:47

to SP maģistrants

Man šķiet nepieņemams tas, ka SP bakalauru programmu slēdz un vēl ziņās LLU pārstāvji to nod*rš. Jums, maģistrantiem, vēl tajā taču ir jāmācās! Tagad visi domās, ka arī SP maģistranti ir nekonkurētspējīgi? Absurds! Kā LLU varēja ziņās tā izteikties par pašu programmu...

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:56

Analoģija

Piekrītu Anastasijai! Sašutums nav vārdos izteicams. Absolventiem un maģistrantiem iesaku nenolot veltas cerības - tā saucamie "paskaidrojumi" tika it kā sniegti šajā rakstā, bet atvainošanos jums neredzēt kā savas ausis, drīzāk pašus pataisīs par vainīgiem.

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 10:08

he,

ilvija jau pateica tik to, ko nosuflēja mugura, bet tas viņai godu nedara...

pirms 7 gadiem, 2013.08.01 21:17

Zaķis

"Jāsamierinās" par pašu naudu? Nopietni? LLU laikam joko...

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 08:35

Janīna

Vislabākais ir sapulcē izskanējušais situācijas skaidrojums "Dzīve ir skarba".
Skaidri un gaiši. Jautājumu nav. :)

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:13

Pasniedzēja

SP, nepadodaties! Likums ir jūsu pusē! Varbūt studiju programmu vairs neatgriezīsiet, bet par savām tiesībām un studiju maksas kompensēšanu gan vērts pacīnīties!

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 08:44

Rasma

Kāpēc studenti neizstāstīja par to, ka šajā sēdē neviens no klātesošiem tā arī nespēja sneigt paskaidrojumus par radušos situāciju? Arī tas, ka programma ir slēgta - maldinājums. Lēmums vēl nav sagatavots un apstiprināts!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 08:46

Liecinieks

Jums neienāca prātā, ka viņus tur varētu iebiedēt.. ? Visdrīzāk tagad vispār viņiem mutes aizvērs, lai cilvēki kaut kā spētu tikt līdz diplomam. Man ir aizdomas - ka viegli viņiem neklāsies, jo šie sabužināja visu LLU kājām gaisā...

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 08:49

Nezinis

Raud, ka nepietiekams studentu skaits, bet vecos par katru cenu cenšas aizsūtīt uz ārzemēm lasīt sēnes un mazgāt traukus. Kur loģika?

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 08:51

LLU darbinieks

Nemeklē loģiku tur, kur tā pat blakus nav stāvējusi!

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:17

Essa

Gala rezultāts šai nu jau slēgtajai programmai? Ko dara un kur strādā absolventi?

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 08:56

skaidrīte

Valsts pārvaldes sektorā, privātajā sektorā, nevalstiskajā arī. Viss kas saistīts ar publisku administrāciju, domi, pašvaldību.. iespēju daudz - bet tās tika šiem mērķtiecīgiem jauniešiem atņemtas. Ir pazīstami cilvēki, kuri ar šo pašu grādu strādāja pat pašā LLU. Smiieklīgi, ka tagad universitāte šos studentus dēvē par "nekonkurētspējīgiem".

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:02

Essa

LLU varēja vismaz solīdi pabeigt iesākto ar esošajiem studentiem.... LLU esmu Tava absolvente, esmu neizpratnē par tik prastu rīcību, neiedziļinoties, vai programma ir vai nav konkurētspējīga. Vienmēr ir mācīts, ka iesāktais darbs ir jāpabeidz. Kā tad tagad mācīsiet- govs nedod pienu tik, cik plānots, neslauksim govis, graudaugi neražo pēc plāna- nekulsiim....

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:13

to Essa

varēja vismaz laicīgi pabrīdināt par saviem nodomiem, nevis taisīt citus par muļķiem!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:19

Reflektants

Priecājos, ka tomēr pēdējā brīdī pārdomāju un izvēlējos citu augstskolu. Es vienkārši nepārdzīvotu, ja man, nomācoties vairākus gadus, pateiktu, ka nav kur mācīties! Žēl šos studentus, bet viņi ar savu piemēru daudzajiem cilvēkiem palīdzēja apdomāties un parādīja, cik nekrietni ir šīs iestādes darbinieki, kāda ir patiesā attieksme, kādas ir prioritātes - noteikti ne studenti!

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:22

Neizpratnē

Sakiet, vai tas ir normāli, ka katrā jaunajā rakstā LLU maina savu nostāju? Vispirms vērtējums nekompetents, nekorekts, tad tomēr vērtējums ir super precīzs, bet programma pēdējais mēsls, tad beigās studenti bija informēti un paši vainīgi, jo LLU nav naudas.. KAS BEIGĀS TUR NOTIEK???

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 10:10

Forumu lasītāja

Nu neesmu specs, bet laikam ir pārkāptas cilvēktiesības. Domāju, ka studentiem ir jāčāpo pie tiesībsarga pēc padoma.

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 10:43

Helmuts

Jā, vajadzēja vēl Ķīli piesaukt, kurš tā sabiedēja LLU sapelējušo vadību:)))))

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 09:50

Skats no alas

Man vienīgajam izskatās, ka šos komentārus raksta tikai dažas personas?

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 11:20

Niks

Piekrītu, man arī tā liekas.

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 11:59

Lasītājs

Varētu būt.. vai nu tie ir sašutuši studenti, varbūt arī viņu atbalstītāji. Jums šķiet, ka tas šobrīd izsaka lietas būtību? Lai gan iepriekš komentārus nerakstīju, pilnīgi piekrītu lielākajai daļai.

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 12:03

Preses pārstavis

Pēc kā jūs spriežat? Man gan šķiet, ka komentāri un pretenzijas ir pamatotas.

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 12:49

starp citu

to pašu padomāju, lasot

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 13:35

Jana

Lai vai kas rakstītu komentārus, manuprāt, LLU vadība rīkojas nekorekti pret pašu studentiem - gan publiskajos komentāros, gan šajā situācijā kā tādā. Ja godīgi, jo vairāk informācijas parādās presē, jo vairāk jautājumu rodas. Kaut kas tur nav riktīgi...

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 14:04

to skats no alas

un "ala" šajā gadījumā ir rektorāts? no turienes tiešām var būt savdabīgs skats. :))

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 14:08

Hmm

kāpēc LLU interesēs ir slēgt maksas programmu? izdevumi ir tik lieli, lai atteiktos no maksas studentiem?

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 12:10

rolands

vai ne!? pauliem un mocartiem gan naudiņu nežēlo!

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 08:35

Skats no bunkura

Viņi var melot, apmelnot, liekuļot, maldināt, bojāt cilvēkiem dzīvi un ar mierīgu sirdi svinēt savas jubilejas un sadziedāt ar Paulu par gļēvu darbinieku ziedojumiem un izmesto studentu līdzekļiem.

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 08:50

studente

Uz tiesu LLU ! Nepadodaties SP studenti !!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 14:41

Apgaismība

He :D Izrādās LLU nepričom! Paši tik tikko uzzināja vērtējumu, kas it kā apdraud visu virzienu! Tagad viss skaidrs.

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 08:44

rix

3.rindkopa no beigām: http://www.jelgavasvestnesis.lv/page/121&news_id=16750

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 13:28

interesanti

Un viņi tagad uzdrošinās teikt, ka par programmas slēgšanu bija zināms jau sen!!! Saite iz izcils pierādījums pret LLU tiesā! Acīmredzot LLU vadība par civillikumu nav dzirdējusi..

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 14:00

to janīna

ar šādu stilu Pilvere par rektori netiks ievēlēta.....

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 20:39

Nepiekrītu

Drīzāk Skujāns netiks atkārtoti ievēlēts...

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 16:20

to

Skujāns jau nemaz nevar vairāk pretendēt, viņš jau divus termiņus bijis...

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 21:12

Programmas direktore

"Turklāt jau aizpērnajā studiju gadā, trūkstot studēt gribētājiem, pirmajā kursā mācības nemaz netika uzsāktas, bet nākamajā gadā tās sāka vien pieci pilna laika studenti, kuri tagad ir nonākuši līdz trešajam kursam, skaidroja Kālis." No kurienes ņemta šāda nepatiesa informācija???

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 12:57

Jelgava