Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU vadība: Jau pirms gada studentiem bija pamats aizdomām, ka programma netiks akreditēta 11

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) līdzšinējā mācību programma «Sabiedrības pārvalde» formāli vēl nav slēgta, taču tā nav un netiks akreditēta, tāpēc studenti aicināti reģistrēties citai programmai.

Tā situāciju aģentūrai LETA skaidroja LLU mācību prorektors Arnis Mugurēvičs. Viņš apstiprināja studentu paustās aizdomas un informēja, ka formāli programma vēl nav slēgta un iespējamie darbinieku vai studentu apgalvojumi par tās slēgšanu bijuši vienkāršoti izteicieni, brīdinot par to, ka programma no šā gada vairs nav akreditēta un neatbilst tam statusam, kādā studenti tajā sāka mācības, ka tā ir nolemta slēgšanai.

«Tas, ka šī programma nākotnē varētu netikt akreditēta, bija zināms gadu iepriekš. Saskaņā ar kārtību mēs pieļāvām, ka daļa studentu to pabeidz, kamēr tā vēl ir akreditēta. Šis termiņš beidzās šogad, un no jauna tā vairs netika akreditēta, tāpēc studentiem ieteikts pārreģistrēties citās programmās, un tiešām tā tiks slēgta tad, kad tajā vairs nebūs studentu,» skaidroja Mugurēvičs.

Viņš pauda, ka jau pirms gada studentiem bija pamats aizdomām par to, ka šī programma netiks akreditēta, jo studiju programmā «Sabiedrības pārvalde» jaunu studentu uzņemšana nenotiek jau otro gadu. Līdz ar to iedomāties par gaidāmo nepieciešamību pārreģistrēties bija iespējams jau iepriekš.

«Es gan vēlos atzīt, ka mūsu, LLU vadības, kļūda bija tā, ka novēloti un pēkšņi studentus aicinājām pārreģistrēties uz citu programmu. Vajadzēja viņus savlaicīgāk brīdināt par to, ka tā netiks akreditēta un ka nepieciešams mainīt programmu,» pauda mācību prorektors.

Mugurēvičam neesot zināmi un skaidri Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) skaidrojumi, ko tā sniegusi studentiem saistībā ar mācību maksas kompensēšanu, taču viņš apstiprināja, ka LLU neplāno atmaksāt mācību maksu par iepriekšējiem gadiem, jo studentiem esot iespējams pārreģistrēties citās programmās.

«Šajā programmā starp studējošajiem bija palikuši pieci pilna un 17 nepilna laika studenti. Pēc manā rīcībā esošās informācijas, 20 studenti jau ir izvēlējušies citu programmu, kurā reģistrēties, viena studente atrodas ārzemēs, bet viena izstājās no LLU,» informēja Mugurēvičs.

Kā ziņots, LLU slēgtās programmas studenti pagaidām vēl nav reģistrējušies citai programmai, jo nav redzējuši lēmumu par «Sabiedrības pārvaldes» programmas slēgšanu, un ir neziņā par mācību maksas kompensēšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

žēl gan

Es arī nupat taisījos izstudēt par SABIEDRĪBAS PĀRVALDĪTĀJU. Bija man TĀDI plāni.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 15:58

Anastasija

Studentiem bija pamats aizdomām??? Kā kaut ko tādu var pateikt? Augstskolai bija jau gadu iepriekš jābrīdina studenti, ka programma, iespējams, tiks slēgta, nevis studentiem bija "jāmeklē pamati aizdomām"...

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 16:06

Anastasija

Acīmredzama maldināšana! Studenti laicīgi netika informēti, lai tik maksā par mācībām...

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 16:11

Edgars

''Es gan vēlos atzīt, ka mūsu........ pauda mācību prorektors.'' Kāds par šo stulbumu tiks sodīts (da kaut rājiens), jeb ehh, nu ko tur vairs, kas bijis tas bijis?
Turpmāk katru LLU darbību vērtēšu ar aizdomām, jo а вдруг..... Un jā zz, izlabojat to kretīnisko komentāru pievienošanas sistēmu, tāds gemarojs sen nav piedzīvots

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 16:27

Potencialais_students

Bija nodoms studēt LLU! Taču turpmāko laiku dzīvot vienās aizdomās par to, ka programmu slēgs (tas attiecas uz jebkuru)... Tad jau labāk izvēlos citur!!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 17:00

rinals

Tadu atbildi no LLU es gan nebiju gaidijis!!!!! Pasiem bija japaredz?? Kooo?????

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 20:57

konfucijs

Es reiz teicu - tikai stulbenis nemaina savu viedokli. Prorektora domu graudi medijos to apgaza.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 21:05

hm

dīvains kantoris tā LLU, var redzēt ka TIKAI nauda galvenais

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 22:24

ex LLU students

Pavisam neilgu laiku atpakaļ bija izplatījušās baumas, ka Swedbank bankrotēs, tad likās muļķīgi, ka ir cilvēki, kuri tik viegli kam tādam notic.
Līdzīgā situācijā, ja izplatīsies baumas par LLU pilnīgu likvidāciju, lai kāds pamēģina iestāstīt studentiem, ka tās ir tikai baumas un to, ka nav pamata satraukumam. Ja jau pat prorektors apgalvo, ka nevajag viņam uzticēties, bet labāk jācenšas paredzēt visu neparedzamo pašiem.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 23:43

Jelgava