Lūsis aicina atklāti nosaukt iemeslus, kādēļ tiek apšaubīta viņa kandidatūra Latvijas Krājbankas maksātnespējas administratora amatam 3

Maksātnespējas administrators Aigars Lūsis aicina atklāti nosaukt patiesos iemeslus, kādēļ politiskajā vidē apšauba viņa kandidatūru "Latvijas Krājbankas" maksātnespējas administratora amatam. Jau ziņots, ka A.Lūša kandidatūra tiek apšaubīta, jo par viņa darbībām "Jelgavas siltumtīklu" maksātnespējas lietā savulaik ierosināts kriminālprocess un viņš pat desmit dienas pavadījis apcietinājumā. Lieta gan vēlāk izbeigta. Kādreizējais "Jelgavas siltumtīklu"  administrators bez konkursa un neparedzot ierobežojumus mantas saglabāšanai uz 30 gadiem iznomāja uzņēmuma aktīvus privātam uzņēmumam.

Lūša birojā aģentūrai BNS pavēstīja, ka auditorfirmām "PricewaterhouseCoopers" un "KPMG" nav iebildumu sadarboties ar Lūsi "Latvijas Krājbankas" lietā, kas ir vēl viens apstiprinājums, ka biznesa vidē viņa profesionālisms netiek apšaubīts."Man nav skaidrs, kas ir tas noslēpums, ko zina dažas amatpersonas un seši neatkarīgie, no Zatlera Reformu partijas atšķēlušies deputāti, apšaubot manu atbilstību, bet nezina ne nozares profesionāļi, ne asociācijas, ne auditorfirmas. Aicinu minēt godīgus, tiešus argumentus, nevis atsaukties uz pret mani kādreiz ierosinātu krimināllietu, kuru finanšu policija izbeidza sastāva trūkuma dēļ," paziņojumā norāda Lūsis, piebilstot, ka par argumentiem viņš neuzskata nekonkrētus mājienus uz neskaidru informāciju.Pēc Lūša teiktā, situācija patlaban ir nesaprotama – viņa kandidatūrai ir atbalsts finanšu profesionāļu vidē, bet politiskajā vidē, iespējams, norisinās kādas nesaprotamas spēles. "Jautājums ir, vai "Latvijas Krājbankas" administratora amatā nepieciešams profesionālis, vai patiesībā galvenie ir sabiedrībai un kreditoriem nezināmi kritēriji? Manas kandidatūras apstiprināšana ir tiesas kompetencē, bet uz lēmuma pieņemšanu tiek izdarīts politisks spiediens," viņš sacīja.Maksātnespējas administrācija un Latvijas Sertificēto maksātnespējas administratoru asociācija veica atlasi un izvirzīja Lūša kandidatūru "Latvijas Krājbankas" administratora amatam. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Lūša kandidatūru atzina par piemērotāko un iesniedza Rīgas Apgabaltiesai apstiprināšanai, atgādināja Lūša birojā.Lūsis par zvērinātu advokātu un maksātnespējas procesa administratoru strādā kopš 1994.gada, bet 2002.gadā viņš kļuva par sertificētu maksātnespējas procesa administratoru un Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas biedru.Jau vēstīts, ka FKTK iesniegusi Rīgas apgabaltiesā pieteikumu par ''Latvijas Krājbankas" maksātnespēju un lūdz tiesai lemt par Lūša apstiprināšanu bankas maksātnespējas procesa administratora amatā. Pieteikums konstatēto trūkumu dēļ atstāts bez virzības līdz 27.decembrim.Kā ziņots, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija (FP) Lūsi vainoja krāpšanā. 2004.gada rudenī maksātnespējīgais STU uz 30 gadiem bez konkursa tika iznomāts SIA "Jelgavas koģenerācija", kad bija kapitalizēti uzņēmuma parādi - gandrīz 18 miljoni latu. 2005.gada 25.janvārī Finanšu policija ierosināja krimināllietu pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas par STU bilances aktīvu iznomāšanu. Prettiesisko lēmumu pieņemšanas dēļ valsts manta nonākusi privātuzņēmēju valdījumā, neparedzot ierobežojumus mantas saglabāšanai, uzskatīja policija. Tolaik šajā lietā aizdomās turamas personas statuss bija arī Jelgavas mēram Andrim Rāviņam (ZZS).

Pievieno komentāru

Komentāri 3

cietušais

paldies lūsim par cirku, bet reku atrisinājums: http://www.zz.lv/portals/latvijas/raksts.html?xml_id=34802

un nevienam nekas nav jāskaidro. tāpat viss skaidrs.

pirms 8 gadiem, 2011.12.08 22:15

godīgs noguldītājs

termins LŪSIS-ADMINISTRATORS Latvijas kriminālkodeksā atrodas kaut kur starp tādiem terminiem kā BANKROTS un NEĢĒLIS.

pirms 8 gadiem, 2011.12.08 11:01

Jelgava