Maksu par dienesta auto noteiks atkarībā no motora tilpuma 2

Ņemot vērā, ka pašreizējais nodoklis par dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām nav attaisnojis uz to liktās cerības, tā piemērošanas kārtību no nākamā gada plānots mainīt. Valdībā atbalstītais risinājums paredz ieviest konstantu dienesta auto nodokļa maksu atkarībā no motora tilpuma, informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Baiba Melnace.

Plānotā nodokļa likme privātajām vajadzībām izmantotas juridiskās personas automašīnai ar motora tilpumu līdz 1,5 litriem būs 12 lati, ar tilpumu 1,5 – 3,5 litri – 22 lati, ar tilpumu virs 3,5 litriem – 32 lati mēnesī. Kā ziņots, no šā gada sākuma iedzīvinātais tā sauktais auto nodoklis patlaban tiek aprēķināts, konkrētu summu (darba ņēmēja gūto labumu, kas atkarībā no motora tilpuma ir no 40 līdz 150 latiem) apliekot ar iedzīvotāju ienākuma un sociālo nodokli.«Pamatprincips ir, ka dienesta auto nodokļa likmes ir salīdzinoši zemas, bet to maksā visi [juridiskās personas], ja vien nepierāda Valsts ieņēmumu dienestam, ka automašīna nav lietota personīgām vajadzībām,» iecerētās izmaiņas klāstīja FM pārstāve, piebilstot, ka šie pierādījumi varētu būt GPS izdrukas, kas apliecina nobrauktos kilometrus, maršrutu. Ja juridiskās personas spēs pierādīt, ka auto netiek izmantots privātām vajadzībām, Valsts ieņēmumu dienests nodokli atmaksās.Nodokli administrētu Ceļu satiksmes un drošības direkcija. Ja nodoklis nebūs samaksāts, auto tehnisko apskati nevarēs iziet. No mainītā auto nodokļa nākamgad budžetā iecerēts gūt 12 miljonu latu. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāve Lita Kokale Dienai sacīja, ka uzņēmēju domas par iecerētajām izmaiņām auto nodokļa piemērošanā dalās un vienota viedokļa vēl nav.Uzņēmēji ne reizi vien cēluši trauksmi par neskaidrībām un problēmām, kas radās pēc tā sauktā auto nodokļa iedzīvināšanas no šā gada sākuma. Lai izvairītos no varbūtējiem pārpratumiem nodokļa piemērošanā un tā samaksā, daudzi auto pārreģistrēti fiziskām personām. Šogad nodoklī bija iecerēts gūt 38 miljonus latu, bet deviņos mēnešos iekasēta desmitā daļa no gada plāna – 3,87 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vilkam

Man par 1,6 opelīti jāmaksā tikpat cik kaimiņVasjam par 3,5 landkruizeri!

pirms 10 gadiem, 2010.11.28 16:27

Sākotnējā ideja bija, lai ar valsts mašīnām nevestu bērnus. Tagad maksās visas juridiskās personas izņemot valsts iestādes.

pirms 10 gadiem, 2010.11.27 18:19

Jelgava