Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežs ienāks Jelgavā

Tradicionāli pavasaris Latvijā sākas ar Meža dienām, kuras šogad atklās LLU Meža fakultāte 18. aprīlī Jelgavā, no pulksten 10 līdz 18 aicinot piedalīties pasākumā “Mežs ienāk Jelgavā”. Aktivitātes lieliem un maziem norisināsies visā fakultātei piegulošajā teritorijā un sporta laukumā Akadēmijas ielā 11, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

“Kāpēc mežs ienāk Jelgavā? Vēlamies izglītot pilsētā dzīvojošo sabiedrību par meža apsaimniekošanu un praktiski parādīt, ka tā nav tikai koku ciršana, bet pasākumu kopums, kas nodrošina ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un kokrūpniecību Latvijā. Iesaistot meža nozares organizācijas un uzņēmumus, atklāsim, kā meža produktivitāte ietekmē sabiedrības labklājību un ka ceļš uz labāku dzīvi ved caur gudru meža izmantošanu,” stāsta LLU Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis.

Ar AS “Latvijas valsts meži”, Jelgavas pašvaldības un meža nozares uzņēmumu atbalstu pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīt visu meža apsaimniekošanas ciklu – augsnes sagatavošanu un atjaunošanu, kopšanas nepieciešamību, meža izmantošanas laikā iegūstamo produkciju, kā arī koksnes tālāko pārstrādi un tās produktus – enerģētisko koksni, zāģmateriālus, koka izstrādājumus un koka būvniecību.

Pasākumā tiks demonstrētas mežizstrādes mašīnas – harvesters un forvarders, augsnes sagatavošanas frēze, ugunsapsardzības aprīkojums un automašīnas, šķeldotājs, malkas skaldītājs, lentzāģis un mazizmēra CNC frēzēšanas iekārta. Visas dienas garumā notiks motorzāģu paraugdemonstrējumi, būs iespēja izmēģināt darbu ar motorzāģi, piedalīties zāģēšanas sacensībās, padarboties ar harvestera un forvardera simulatoru. Savas prasmes demonstrēs arī arboristi.

Izglītojošos stendos tiks stāstīts par meža atjaunošanu, kopšanas nepieciešamību, sortimentu iznākumu no priedes un bērza stumbra. Interesentiem būs iespēja redzēt, kā no baļķa top zāģmateriāli, un iepazīties ar koka izmantošanas iespējām gan būvniecībā, gan dažādu produktu ražošanā. Varēs arī praktiski izmēģināt koksnes apstrādes rokas instrumentus. Pasākuma dienā norisināsies atraktīvi bioenerģētikas paraugdemostrējumi ar dažādiem koksnes produktiem, dedzinot šķeldu, granulas un briketes. Interesentiem būs iespēja piedalīties aktivitātē “Koka spēles 2018”, noskaidrojot aktīvākos, draudzīgākos un atjautīgākos spēlētājus, kā arī izbraukt ar dendromobili un uzbūvēt koka tiltu bez skrūvēm un līmes.

Paralēli āra aktivitātēm Meža fakultātes 1. stāva 16. auditorijā notiks mini sarunu festivāls ar lekciju ciklu: “Meža nozare vakar, šodien un rīt”, “Gudrā meža apsaimniekošana”, “Kur tālāk? Nākotnes koksnes izmantošana”, “Dilemma starp dabas aizsardzību un meža apsaimniekošanu” un “Koksne ar pievienoto vērtību: kā atšķirt patiesību no maldiem?”.


Foto: no arhīva
 

Pievieno komentāru

Jelgava