Ministrija: ja neizdosies gūt pietiekamus ienākumus no citiem nodokļiem, tiks palielināts PVN 4

Ja neizdosies gūt pietiekamus ienākumus no citiem nodokļiem, budžeta konsolidācijas nolūkos būs jāpalielina PVN likme, trešdien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes sēdē klāstīja Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāra vietnieks nodokļu politikas jautājumos Juris Stinka.

Viņš gan norādīja, ka pašlaik FM ir izstrādājusi dažādus plānus ieņēmumu gūšanai valsts budžetā kasē, lai PVN likmi nevajadzētu palielināt līdz 23%.Stinka atzina - ja PVN likme tiks celta, visām pārtikas precēm tā būs vienāda un samazinātās PVN likmes netiks ieviestas. Atbildot uz jautājumu par to, kāpēc citās valstīs ir ieviestas samazinātas PVN likmes pienam, gaļai un maizei, FM pārstāvis paskaidroja, ka vēlāk grūtības rodas ar samazināto likmju pārskatīšanu. Tam ir arī negatīva fiskālā ietekme, viņš piebilda.Pēc Stinkas teiktā, FM plānos ietilpst nodokļu sloga pārnešana no darbaspēka nodokļiem uz patēriņa nodokļiem un īpašuma nodokli, kā arī neapliekamā minimuma palielināšana un aplokšņu algu samazināšanās, mainot nodokļu likmes. Plānots palielināt nodokļu slogu ekskluzīvajām automašīnām.FM pārstāvis pastāstīja, ka budžeta konsolidācijas nolūkos varētu realizēt arī tādus pasākumus kā sociālās apdrošināšanas iemaksu likmes fondēto pensiju shēmā samazināšana. Tiesa, tas būtu tikai kā aizņēmums, kas vēlāk iedzīvotājiem būtu jāatdod, tādējādi šāda metode nav efektīva, viņš minēja.FM valsts sekretāra vietniece budžeta jautājumos Baiba Bāne klātesošajiem sacīja, ka valsts izdevumi nākamajos gados būs krietni jāsamazina, lai varētu pievienoties eiro zonai 2014.gadā."Lēmumi, kas valdībai jāpieņem, būs ārkārtīgi smagi," klāstīja Bāne un paskaidroja, ka līdz 2012.gadam jāpanāk budžeta deficīts ne vairāk par 3% no iekšzemes kopprodukta. "2010.gadā deficīts būs 8,5%, 2011.gadā jāpanāk straujš samazinājums līdz 6%, un tad ir jāveic vēl viens šāds lēciens," pavēstīja FM pārstāve.Viņa norādīja, ka pašlaik vislielākie izdevumi ir sociālajai aizsardzībai un Eiropas fondu apguvei, kurā ietilpst arī maksājumi lauksaimniekiem.Saskaņā ar FM pašreizējām aplēsēm 2011.gada valsts budžeta konsolidācija prognozējama 350-395 miljonu latu apmērā. Galīgos secinājumus par nepieciešamo konsolidācijas apmēru būs iespējams izteikt tikai pēc trešā ceturkšņa makroekonomisko rādītāju analīzes.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

zmuris

kārtējais stulbums, tas tikai pavairos ēnu ekonomiku, to pat muļķis saprot, ka tādā gadijumā palielināsies, neficiālie darījumi, bez PVN maksāšanas.

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 12:19

micro

Vienkārši drīz veikalos bez čeka preces varēs dabūt lētāk ...

pirms 10 gadiem, 2010.10.27 22:04

ZZ

Jā jā PVN vajag 100 % baigā nauda uzreiz nāktu! Un nabagu nebūtu jo viņi vienkārši nomirs badā! Un nodokļos saņemsim nekustamā īpašuma nodokļu naudu no iebraucējiem kas izpirks musu nekustamos īpašumus jo nevarēs apmaksāt komunālos!! Baigi labi!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.27 20:04

ZZ

Jā jā PVN vajag 100 % baigā nauda uzreiz nāktu! Un nabagu nebūtu jo viņi vienkārši nomirs badā! Un nodokļos saņemsim nekustamā īpašuma nodokļu naudu no iebraucējiem kas izpirks musu nekustamos īpašumus jo nevarēs apmaksāt komunālos!! Baigi labi!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.27 20:04

Jelgava