Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministrija: Trūcīgo skaits arī šogad turpina samazināties 3

Arī 2013.gada sākumā turpinās tendence samazināties trūcīgo cilvēku skaitam, liecina Labklājības ministrijas (LM) operatīvā informācija.

Kā ziņots, 2012.gada laikā trūcīgo cilvēku skaits Latvijā samazinājies par 50 500. Trūcīgo skaits sāka sarukt 2012.gada martā, turpinot samazināties arī turpmākajos mēnešos. 2012.gada decembra beigās trūcīgās personas statuss spēkā bija 109 595 cilvēkiem.Šī gada janvārī trūcīgo skaits Latvijā, salīdzinot ar decembri, sarucis par vēl 934 cilvēkiem, un 2013.gada janvārī trūcīgās personas statuss bijis spēkā 108 661 cilvēkam.Pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem 2013.gada janvārī izlietoti 3,88 miljoni latu, no kuriem 928 000 latu bija nepieciešami garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta izmaksai, bet 1,7 miljoni latu - dzīvokļu pabalstu izmaksai. Pārējiem sociālās palīdzības pabalstiem šā gada janvārī izlietoti 1,26 miljoni latu.LM prognozē, ka trūcīgo skaits arī turpmāk turpinās samazināties, jo šogad LM strādās pie sociālās drošības sistēmas attīstības atbilstoši pēckrīzes perioda vajadzībām, ka arī veicinās uz iekļaujošu izaugsmi vērstu nodarbinātības politiku un atbalstu ģimenēm ar bērniem.LM ir plānojusi veikt virkni pasākumu, kas ļaus darbspējīgajiem iedzīvotājiem atgriezties darba tirgū un samazinās nepieciešamību vērsties pēc pašvaldību atbalsta GMI līmeņa nodrošināšanai. 2013.gadā paredzēts ieviest vairākus aktīvās nodarbinātības pasākumus, piemēram, reģionālās mobilitātes programmu "Darbs Latvijā", atbalstu bezdarbniekiem ar atkarības problēmām un darbnīcas jauniešiem.Sekmīgi īstenojot iepriekšminēto, LM prognozē, ka jau šogad pieaugs sociāli apdrošināto cilvēku skaits, palielināsies vidējā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu alga, paplašināsies atbalsts strādājošiem cilvēkiem ar bērniem, kas uzlabos iedzīvotāju materiālo situāciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Resnais

Kā jau teicu agrāk, trūcīgo rindas pamatīgi paretināja jaunie noteikumi, kas paredzēja, ka automašina velosipēds vai mopēds tika uzskatits par mantu noteikumu izpratnē, un trūcīgo statusu noņēma. Izveidojās paradokss, ka invalīdam ar kustibu traucējumiem noņēma statusu,jo tam piederēja VW Golf ar rokas vadību, t.i. vienīgais pārvietošanās līdzeklis. Šķiet tikai novembrī Jelgavas Dome pieņēma saistošos noteikumus, kas absurdu novērsa.

pirms 7 gadiem, 2013.02.23 14:10

saņčo

piekrītu, protams ka samazinās, jo latvieši pamet savu dzimteni uz neatgriezšanos. latvijai kā valstij nau ilgs laiks atvēlēts.

pirms 7 gadiem, 2013.02.23 11:09

smieklīgi

Ko var muldēt , izbāžiet vienreiz degunu ārā no kabinetiem , civēki bruc prom uz citām zemēm a šitie idiņi domā ka sarūk trūcīgie , kretīnu bars .....

pirms 7 gadiem, 2013.02.23 09:57

Jelgava