Mūrniece: Ir skaidrs, ka plūdi būs 4

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) ir pārliecināta, ka šo pavasar plūdi Latvijā būs un ir jāgatavojas problēmu novēršanai riska zonās.

Ministre šodien pēc tikšanās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieku ģenerāli Ainaru Penci stāstīja, ka kopā ar atbildīgajiem dienestiem ir apzinātas tās vieta, kur plūdi būs. Galvenais, lai cilvēki plūdiem gatavotos arī paši un klausītu glābēju norādījumiem, kad būs nepieciešamība evakuēties.Savukārt Pencis pēc tikšanās ar ministri izteicās optimistiskāk. «Pirmkārt, es ceru, ka plūdu nebūs, otrkārt, ja tie būs, tad tie būs minimāli,» sacīja VUGD priekšnieks. Viņš norādīja, ka saskaņā ar pašreizējām meteorologu aplēsēm plūdi varētu sākties ne ātrāk kā marta otrajā pusē, taču precīzākas prognozes sagaidāmas 5.martā.Visā Latvijā apzinātas kopumā 42 vietas, kas pakļautas plūdu draudiem, tādējādi negatīvi ietekmējot cilvēku dzīvi, sešas no šīm vietām ir arī Rīgā. Pārējā Latvijas teritorijā pavasara plūdu riskam pakļautas tādas vietas kā Daugavpils un tās apkārtne, Līvāni, Jēkabpils, Ogre, Pļaviņas, Salaspils, Carnikava, Ādaži, Mūsas un Mēmeles apkārtne u.c.Applūšanas riskam pakļautajās teritorijās atrodas arī paaugstinātas bīstamības objekti, piemēram, degvielas uzpildes stacijas, atzina Pencis.Saistībā ar iespējamiem pavasara plūdiem VUGD līdz 8.martam uzdots pārbaudīt apziņošanas ierīču tehnisko stāvokli, kā arī sagatavot ziņojumu par gatavību reaģēt uz plūdu seku novēršanu. 8.martā notiks Krīzes vadības padomes sēde, kurā tiks lemts par detalizētu rīcību iespējamo plūdu gadījumā.Divas dienas vēlāk, 10.martā, Mūrniece kopā ar Penci un Valsts policijas priekšnieku ģenerāli Valdi Voinu plāno doties uz Jēkabpili, lai apsekotu plūdu draudiem pakļautās teritorijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Sinoptiķe Mūrniece: Ir skaidrs, ka plūdi būs, prasīsim naudu

pirms 11 gadiem, 2010.02.27 11:57

Resnais

Nu tad lai Linda iejūdz katrā krastā Alfas brašuļus, lai velk ledlauzi.

pirms 11 gadiem, 2010.02.26 19:38

Vernons

1980. gadā ledu Lielupē ar diviem ledlaužiem uzlauza līdz Jelgavai. Un tā novērsa iespējami lielos plūdus. Tad tas notika pirmo reizi Lielupes vēsturē. Bija arī otra reize, bet tagad ir pienākusi kārta trešajai ledus laušnas reizei, lai novērstu iespējami lielos plūdus. Vai ir ar ko? Noteikti tas atmaksājas un cilvēkiem zaudējumi un mazāk. Domāju ka apdrošinātāji ir ieinteresēti, lai zaudējumu būtu mazāk.

pirms 11 gadiem, 2010.02.26 12:38

Jelgava