Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamgad Lielupes un topošo Pasta salas pludmali pieteiks kvalitātes sertifikāta saņemšanai

«Šogad Lielupē jau ņemts viens paraugs, ūdens kvalitāte ir laba. Arī iepriekš ūdens atbildis vismaz nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta prasībām, tāpēc neredzu šķēršļu, lai to Jelgavai varētu nepiešķirt,» atzīst Veselības inspekcijas analītiķis Normunds Kadiķis, piebilstot, ka Jelgavas pašvaldība šogad tādam nav pieteikusies. 

Šosezon sešām peldvietām Liepājā, Jūrmalā, Rīgā, Saulkrastos un Limbažos piešķirts nacionālais peldvietu kvalitātes sertifikāts, vēl desmit peldvietas tikušas pie Eiropas līmeņa atzinības – Zilā karoga. Pieteikties Zilajam karogam Jelgavas pašvaldība varēs tikai nākamgad, jo to piešķir, ņemot vērā pēdējo četru sezonu ūdens kvalitātes un citus rādītājus, skaidro N.Kadiķis, bet Jelgavā paraugus sāka ņemt 2011. gadā, kad pludmale tika iekārtota. Šosezon pašvaldība varēja pieteikties Latvijas sertifikātam, taču to nav izdarījusi, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas».

«Lielupes labā krasta peldvieta šogad netika pieteikta peldvietu kvalitātes sertifikāta saņemšanai, jo pludmalē vēl notika sakārtošanas darbi pēc paliem. Plānots, ka pašvaldība to darīs nākamgad, piesakot vienoti Lielupes labā krasta peldvietu un Pasta salas peldvietu,» skaidro pašvaldības pārstāve Līga Klismeta, piebilstot, ka, tāpat kā pērn, Lielupes labā krasta peldvietā tiek kontrolēta ūdens kvalitāte un fiksēta ūdens temperatūra.

Visu rakstu var lasīt šeit, iegādājoties elektronisko abonementu.

Pievieno komentāru

Jelgava