«Nekā personīga»: Dobeles policija bezspēcīga pret žogu un suni 10

Kāds pāris - bijušie laulātie, jau gadiem ilgi nav varējuši sakārtot savas attiecības. Iznākums ir tāds, ka bērna dokumentos tēva vietā joprojām ir tukša vieta. Māte ir griezusies tiesā un šajā prāvā jau ilgāku laiku savus pienākumus nespēj izpildīt Dobeles tiesa un policija, kam esot radušies vairāki nepieredzēti šķēršļi. Kā viens no tiem oficiālos skaidrojumos tiek minēts arī kāds nikns suns. Visas tiesas sēdes šajā lietā līdz šim ir bijušas slēgtas, kā tas likumā noteikts, lai pienācīgi aizsargātu bērna intereses. Tomēr, redzot aiz tiesas durvīm notiekošo, bērna māte gandrīz jau ir zaudējusi cerības sagaidīt rezultātu, šovakar ziņo raidījums «Nekā personīga».

Stāsta galvenais varonis ir Ilmārs Lorencs - Dobelē visai pazīstams uzņēmējs. Daudzviet apkārtnē ir redzamas viņa izvietotās reklāmas ar piedāvājumiem dīķu un grāvju rakšanā, bet pirms pāris gadiem «Ziņas» rakstīja, ka I.Lorencs pieķerts nelikumīgā dīķa izrakšanā arī Jelgavas pusē - Sidrabenes pagastā. Taču daudzi nezina, ka viņš ilgstoši un dažādu iemeslu dēļ neierodas Dobeles tiesā, kur viņa bijusī sieva bezcerīgi cīnās par paternitātes noteikšanu savam bērnam. Dīvainākais ir dokuments, kur Dobeles policija atzīstas, ka nespēj izpildīt tiesas lēmumu par Lorenca piespiedu nogādāšanu uz DNS analīzēm, jo Lorenca dzīves vietā nav iespējams iekļūt, mājai ir žogs un teritoriju apsargā suns, bet uz atstātajiem uzaicinājumiem Lorencs nereaģē, ziņo raidījums.Bāriņtiesas pārstāve «Nekā personīga» atzinusi, ka notikumi šajā lietā nesaskan ar likumā noteikto, ka policijai un tiesai bērnu tiesības jāaizstāv prioritāri. No dokumentiem redzams ne tikai tas, ka Dobeles policija kapitulējusi, ieraugot suni un žogu. Ir arī citas dīvainības. Piemēram, laiks, cik ilgi dokumenti ceļojuši no tiesas uz policiju. Policija saka, ka vienu no DNS piespiedu veikšanas lēmumiem tā saņēmusi pārāk vēlu – tikai nākamajā dienā. Sūtījumu reģistrs rāda ko citu. Turklāt uz vietas skaidri redzams, ka tiesa un policija atrodas blakus ēkās. Ja vien gribētu, no tiesas kancelejas līdz policijas priekšniekam, pat nesteidzīgi ejot, jebkuru dokumentu varētu nogādāt pāris minūtēs.Laboratorijā Rīgā, kur veic paternitātes noteikšanu, stāsta, ka pati procedūra ir ārkārtīgi vienkārša. Testa veikšanai nepieciešams tikai siekalu paraugs. Arī iepriekš esot bijuši gadījumi, ka kāds jāatved ar varu, bet Lorenca lietā tiesas attieksme bijusi neizprotama un atšķirīga. Jo Dobeles tiesnese Renāte Krasovska Lorenca piespiedu atvešanai noteikusi nevis garāku laika periodu, kā to parasti dara citas tiesas, bet katrā lēmumā policijai norādīta tikai viena diena ar laiku tieši pulksten 12.00, kad Lorencs jānogādā laboratorijā. Tomēr Dobeles policijas reakcija pārsteigusi visvairāk.Lorenca kaimiņi saka, ka nebūt jau nav arī tā, ka policijas nenotveramais Lorenca kungs lielāko daļu sava laika pavadītu tikai dusmīgā suņa sabiedrībā aiz sētas. Viņu bieži varot redzēt un satikt arī sabiedriskās vietās. Policijai Lorenca aizturēšanā visādi centusies palīdzēt arī bērna māte. Taču bez rezultātiem. Dobelē uz ielas sastaptie policisti negribēja ielaisties nekādās sarunās par to, vai pazīst meklēto personu.Policijas priekšnieks gan piekrita intervijai, taču nevarēja atcerēties, ko toreiz teicis bērna mātei. Ja sieviete uzrakstīšot sūdzību, tad policija izmeklēšot katra sava darbinieka vainu. Bet citādi ne.Nekā Personīga nolēma pārbaudīt, vai tiešām Lorencu nebūtu iespējams notvert bez kratīšanas ordera, bez suņa un ārpus žoga. Žurnālisti piezvanīja uz viņa mobilo telefonu, kas norādīts reklāmplakātos un vienkārši sarunāja tikšanos biznesa lietā. Pēc brīža meklējamais jau bija klāt.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Renāte Krasovska

Kur tad ir šī raksteļa turpinājums, ko, sensācija neizdevās un kurš man tagad atvainosies par neslavas celšanu un tiesu sistēmas prestiža graušanu? Gaidu...

pirms 9 gadiem, 2012.06.13 12:14

Vai nu žurnālisti ko paši ir sajaukuši, vai nu bērna māte melo, jo, ja cilvēki ir bijuši oficiāli laulāti, tad automātiski bērna dzimšanas apliecībā ieraksta abus vecākus un neviens nenosaka paternitāti. Tieši tā tas ar saucās - paternitātes pieņēmums.
Visdrīzāk rakstā minētie cilvēki nebija precējušies un bērns ir dzimis ārlaulībā.
Ja bērns ir dzimis ārlaulībā, tad gan, ja māte grib pieprasīt uzturlīdzekļus savam bērnam, tad, ja bioloģiskais tēvs labprātīgi neatzīst bērnu, ir jāveic paternitātes tests..

pirms 10 gadiem, 2010.11.29 15:34

zzzzz

Priekšniekam jādod iekšās par darbinieku neizdarībām. Re kā telvīzija uz sitiena vainīgo dabūja rokā!!!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.29 11:13

T aT

Policijas priekšnieku jadzen āra no policijas.

pirms 10 gadiem, 2010.11.29 09:52

T aT

Policijas priekšnieku jadzen ārā no policijas.

pirms 10 gadiem, 2010.11.29 09:52

es

Fui! Nevis nopietns raidījums bet tāds tenku vāceles līmenis! fui! raidījums ir sevi IZSMĒLIS!

pirms 10 gadiem, 2010.11.28 22:41

sarmīte

Tas vecis izmanto visus, gan darbiniekus, kas strādā pie viņa, gan savus līdzcilvēkus.Tā tas ir.

pirms 7 gadiem, 2014.01.12 19:52

mudīte

Ne tikai izmanto līdzcilvēkus, bet arī sievietes ar kurām aktīvi iepazīstas čatā un liek tām par bezmaksu apsaimniekot savu īpašumu un tad aktīvi sūta ratā.
Izmantotājs!

pirms 7 gadiem, 2014.08.15 21:10

vija

Tas vecis Ilmārs ir vispār cilvēku izmantotājs.
Kāds viņam rok grāvjus par kapeikām, bērniem no Dobeles liek sargāt savus traktorus, kādam vispār liek berzt savu māju.
Vienkārši sūda IZMANTOTĀJS.
Nav nekāds brīnums, ka ari savam dēlam žēl naudas uzturam.
Pats beržās pa iepazīšanās sludinājumiem un no visām gaida sievietēm dāvanas, a pats pat par savu dēļu nevīžo parūpēties.

pirms 7 gadiem, 2014.10.11 22:31

Jelgava