Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nereģistrētu lombardu īpašnieki saņems līdz 3000 latu lielu sodu 2

Komersantiem, kuri bez licences izsniedz kredītus pret kustamās mantas ķīlu, jārēķinās ar stingrāku kontroli un bargākiem naudas sodiem. Saeimas Juridiskā komisija šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas paredz naudas sodu par prasību neievērošanu, piešķirot patērētājiem kredītus pret kustamas lietas ķīlu.

Par kreditēšanas noteikumu pārkāpšanu sods juridiskajām personām paredzēts no 150 līdz 1000 latiem. Savukārt, ja pārkāpumi izdarīti atkārtoti gada laikā, soda apmērs būs no 250 līdz 3000 latiem, informē Saeimas Preses dienests. Likumprojekta autori norāda, ka patlaban vairāku komersantu darbībā saskatāmas slēptas lombardu darbības pazīmes. Ņemot vērā salīdzinoši augstās nebanku kreditēšanas licences izmaksas, daļa pakalpojumu sniedzēju mēģina apiet licences saņemšanu. Piemēram, tiek slēgti preču glabājuma vai remonta līgumi, kas paredz drošības naudas izmaksu klientam, nododot lietu glabāšanā vai remontā. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas sniegto informāciju speciālo atļauju patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai saņēmuši 48 nebanku kreditori, 16 no tiem kā patērētājiem sniedzamo pakalpojumu norādījušas kreditēšanu pret kustamās lietas ķīlu. Regulējuma trūkuma dēļ kreditēšana pret kustamā īpašuma ķīlu deva iespēju realizēt noziedzīgi iegūtus priekšmetus un «atmazgāt» noziedzīgi iegūtus līdzekļus. Lai to novērstu, pilnveidoti patērētāju kreditēšanas noteikumi, piemēram, ierobežojot lombardu darba laiku, nosakot pienākumu ķīlas glabāt īpašā ar videonovērošanu un signalizāciju aprīkotā glabātavā, kā arī, pārejot uz pieņemto preču elektronisku uzskaiti. Lombardu atbilstību šiem noteikumiem pārbaudīja Patērētāju tiesību aizsardzības centrs licencēšanas procesā, tomēr godīgas konkurences nodrošināšanai uzraudzība būtu veicama pastāvīgi. Tādēļ paredzēts, ka šo prasību ievērošanas uzraudzību turpmāk veiks Pašvaldības policija, bet vietās, kur pašvaldības policijas nav – Valsts policija.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

J€ws

Ar ko reģistrētie labāki par nereģistrētiem ?

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.06 02:25

Jelgava