Ņevoļska vēlme sodīt Streipu netiks apmierināra 3

Drošības policija (DP) nolēmusi atteikt sākt kriminālprocesu par žurnālista Kārļa Streipa rakstītiem blogiem, kuros Jelgavas Domes bezpartejiskais deputāts Sergejs Ņevoļskis saskatīja nacionālā naida kurināšanas pazīmes.

Jau ziņots, ka deputāta pāsrtāvētais fonds «Desanta brālības kareivju piemiņa» vērsās Drošības policijā, prasot izvērtēt K.Streipa blogus, kuros tas saskatīja nacionālā naida kurināšanu. Žurnālists savā blogā, piemēram, bija nodēvējis uzvaras monumentu Pārdaugavā par «krāniņveidīgo pieminekli». Sergejs Ņevoļskis aģentūru BNS informēja, ka no DP esot saņēmis atbildi, kurā pausts, ka Streipa pausto viedokli var uzskatīt kā negatīvu attieksmē pret krievu tautības cilvēkiem, taču atbilstoši Krimināllikumam žurnālista rakstus nevar vērtēt kā nacionālā naida vai nesaticību raisošus.Piemēram, emuārā «Pārdomas par dzīvi» Streips rakstījis: «Viņa [Nila Ušakova] tauta nav Rīgas iedzīvotāji vai vismaz ne tie galvaspilsētas iedzīvotāji, kuriem liktenis lēma piedzimt par latviešiem. Viņa tauta ir Krievijā, un viņa tauta ir Krievijas piektā kolonna Latvijā.»Streips izsaka viedokli par 9.maija svinībām Pārdaugavā: «Ušakovs braši apliecināja, ka «Rīgas atbrīvošanas» svētkos viņš dosies pie falliskā pieminekļa Pārdaugavā un sveiks brašos veterānus.»Ņevoļskis iesniegumā norādījis, ka «ar minētajiem izteikumiem Kārlis Streips izraisa nacionālo naidu un nesaticību, jo sadala Latvijas iedzīvotājus pēc nacionālās pazīmes, turklāt aprakstot krieviski runājošos iedzīvotājus kā «piekto kolonnu», tātad valsts ienaidniekus».Streips pārmetumus uztver ar izbrīnu un noraida. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

redlijs

Vai tad Streipam nav 100% taisnība? Krievu tautības cilvēki (taisnības labad jāteic, ka ne visi), var atļauties ālēties un klaji izrādīt naidu un pie tam justies pavisam ērti. Savukārt latviešu cilvēks par to izrādīt nepatiku nedrīkst

pirms 11 gadiem, 2010.02.25 14:41

protams

Citadak nemaz nevareja but,to klaunu Nevolski neviens par pilnu nenem,jo tiesi vins jau kurina naidu.

pirms 11 gadiem, 2010.02.25 08:09

lasītājs

papīrs jau visu izturēs!Tikai kā ar tiem cilvēkiem?

pirms 11 gadiem, 2010.02.25 08:03

Jelgava