Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NĪP: Arī balkoni un lodžijas ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums 31

Pamatojoties uz eksperta slēdziena par balkona kritisko stāvokli, SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) organizējusi balkona daudzdzīvokļu mājā Uzvaras ielā 6 remontdarbus. Tā kā balkoni un lodžijas ir kopīpašums, izdevumus par remontdarbiem sedz visi dzīvokļu īpašnieki.

NĪP iedzīvotājus aicina atbildīgāk izturēties pret balkonu un lodžiju tehnisko stāvokli un, pamanot defektus, kas var apdraudēt konstrukciju tehnisko stāvokli vai cilvēku drošību, par to nekavējoties informēt mājas pārvaldnieku, lai vienotos par nepieciešamajiem darbiem.

«Ņemot vērā apstākli, ka daudzdzīvokļu mājas pilsētā lielākoties būvētas padomju gados, arvien aktuālāks kļūst jautājums par māju tehnisko stāvokli un to drošu ekspluatāciju. Pievēršot uzmanību konstrukcijām, kas tieši ietekmē komforta līmeni, līdzekļus novirzot to remontam, dažkārt tiek aizmirsts tik būtisks jautājums kā balkonu un lodžiju stāvoklis, par kuru tehnisko stāvokli tieši atbildīgi dzīvokļu īpašnieki. Nav noslēpums, ka lielā daļā māju balkonu konstrukcijas savu jau nokalpojušas, tādēļ kļuvušas bīstamas ekspluatācijai,» skaidro NĪP.

To apliecina arī situācija Uzvaras ielā 6. Saskaņā ar eksperta slēdzienu viena dzīvokļa īpašuma balkons atzīts par ekspluatācijai bīstamu, tādējādi demontējams vai atjaunojams. Lai novērstu avārijas situāciju, tika veikta pilnīga balkona rekonstrukcija. Tā kā dzīvojamās mājas un tās ārtelpu – galeriju, balkonu, lodžiju, terašu – ārējās norobežojošās konstrukcijas ir kopīpašumā esošā daļa, izdevumi par remontdarbiem jāsedz visiem dzīvokļu īpašniekiem konkrētā mājā.

NĪP dzīvokļu īpašniekus aicina nevilcināties ar nepieciešamajiem balkonu un lodžiju remontdarbiem un parūpēties par to tehnisko stāvokli, vēl pirms situācija kļūst kritiska. Savlaicīgi veicot nepieciešamos remontdarbus, iespējams kā ieekonomēt līdzekļus, tā arī parūpēties par elementāru mājas tehnisko stāvokli un iedzīvotāju drošību.

Uzņēmums atgādina, ka uz balkoniem un lodžijām aizliegts novietot smagus priekšmetus, mēbeles un materiālus, izkārt veļu. Tāpat balkona pamatni nedrīkst izklāt ar, teiksim, linoleju vai citu materiālu vai turēt uz tā jebkādus priekšmetus, kas veicina mitruma rašanos, piemēram, puķu kastes, kas veicina korozijas veidošanos, kā rezultātā tiek «saēsta» balkona konstrukcija un apzināti radīts kaitējums kopīpašumam.

Jāpiebilst, ka par situāciju Uzvaras ielā 6 šonedēļ rakstīja arī laikraksts «Zemgales Ziņas». Raksts ar Ekonomikas ministrijas skaidrojumu lasāms šeit laikraksta elektroniskajā versijā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 31

?

''Uzņēmums atgādina, ka uz balkoniem un lodžijām aizliegts novietot smagus priekšmetus, mēbeles un materiālus, izkārt veļu.'' ..............Kādam nolūkam tad vajag balkonu, ja tā platība tiek ierēķināta dzīvokļa kopējā platībā, bet veļu žāvēt tur nedrīkst?

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 15:02

?

Priekš kam balkons uz kura nedrīkst nolikt krēslu, kur pasēdēt un puķupodu lai ir uz ko paskatīties? Tad jau vajag arī cilvēkiem aizliegt atrasties uz balkona.

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 15:34

.

Tieši tā, nevar taču būt pārliecināts, ka no tā cilvēka arī nesāk pilēt.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 21:29

pa galvu

balkons nav domāts tur karināt pļūtenes bet krēslu nolikt drīkst un drīks elpot svaigu gaisu , jā un kakāt tur nedriīkst .

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 16:20

IJa

...un pīpēt, dzert un šašlikus cept nedrīkst

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 16:55

aaa

vispār jau bildē redzams ka žāvē veļu un rekonstruētajam balkonam ir izveidots puķu kastes turētājs :) saulainu dienu ...

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 16:35

Negodīgi

Kāpēc man jāsedz izdevumi, ja man nav šo ērtību - lodžijas???

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 16:41

ute

Lai tas NIP iet d....rst,jo vairāk jo labāki izdomājumi uz( nedrīkst),stulbums!

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 16:46

duraks

Te nu Vidžis lai nepļūtī . Balkons nav nekāds kopīpašums . Tas ir mans īpašums , jo ir norādīts manā pirkuma līgumā . Vidžim , kā mājas apsaimniekotājam ir jāatbild , lai mans īpašums būtu tehniskā kārtībā . Tas rakstīts manā līgumā ar NIP. Ceru ka Rāviņa brāļa dēls Vidžis beigs muļķot cilvēkus

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 17:47

DURAK

Nezinaju, ka Ravinam ir bralis.Zinu, ka ir masa, bet bralis tad nezin no kurienes uzradies. Zinu Ravinu no smil***stes laikiem, zinu, ka ir masa, bet bralis.Nu ko tik neizdoma dazadi duraki.

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 19:18

tiešām duraks

Kopš kura laika citiem ir jāatbild, lai tavs īpašums ir tehniskā kārtībā?
Ja tu pats nevienam to nesaki, tad neviens arī nevar zināt, ka tev balkons krīt nost. Ko tad Vidžim būtu jāiet pie katra dzīvokļa īpašnieka visās Jelgavas mājās un jāprasa, kas nav labi?
Kad vienreiz cilvēki izies no padomju domāšanas par to, ka viņiem viss pienākas un nekas pašiem nav jādara?
Man Vidžis nesimpatizē, bet veselais saprāts gan vēl ir. Kāds sakars ar cilvēku muļķošanu? Par Tavas mašīnas tehnisko stāvokli arī atbildīgi ir citi nevis tu pats?

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 00:35

tiešām duraks

Man Vidžis nesimpatizē, bet veselais saprāts gan vēl ir. Kāds sakars ar cilvēku muļķošanu? Par Tavas mašīnas tehnisko stāvokli arī atbildīgi ir citi nevis tu pats?
................................................................................................................................................................
Kādā veidā es pats varu sev izsniegt automašīnas tehnisko apskati uz nākamo periodu? Labprāt būšu atbildīgs. Ļoti ienesīgs kantoris NĪP, saņemam naudu, ne par ko neatbildam. Nevarētu neko labu spriest par tavu veselo saprātu, jo lai spriestu par ēkas un to konstrukciju tehnisko stāvokli ir jābūt kādai izglītībai un kvalifikācijai (sertifikātam), jeb tagad katrs 80 gadīgs babulis nosaka kādā stāvoklīt ir konstukcijas?

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 15:16

tiešām duraks

Tu glups vai izliecies?
Kam ir jāziņo, ja redzi ka kaut kas nav kārtībā? Tev pašam par savu īpašumu, jeb jāgaida, kad Vidžis, NĪP un vēl Rāviņš uzminēs, ka nav labi?
Runa jau ir par to, ka pilsonīši gaida, kad viņu vietā visu paveiks kāds cits. Pat nejēdz tik daudz kā pacelt telefona klausuli, piezvanīt un pasūdzēties, ka kaut kas nav kārtībā. Un, protams, tad šie atnāks, sataisīs, bet atkal - jāmaksā par to ir ĪPAŠNIEKAM.

pirms 6 gadiem, 2013.09.24 18:29

W

Sanāk, ja balkons kādam nejauši uzkritīs uz galvas, tad kompensācija cietušajam būs jāsedz visiem mājas dzīvokļu īpašniekiem?

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 18:13

Jelgavniece

Balkons ir ierēķināts mana dzīvokļa kopplatībā par kuru NĪP iekasē apsaimniekošanas maksu. Esmu ieguldījusi līdzekļus un darbu balkona sakārtošanā un tagad vēl būs jāiegulda līdzekļi citu balkonu sakārtošanā?
Puķu kastei vieta jau bija paredzēta balkona konstrukcijā. Pilsētā apbalvo skaistākos dzīvokļu noformējumus, ievietojot medijos foto ar balkoniem, kur vairāk puķu kast, bet te UPS nemaz nedrīkst puķes novietot uz balkona. Tad priekš kam tas vispār vajadzīgs.

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 19:28

actiņa

Jā ...es arī maksāju par balkonu ,bet kaimiņiem balkonu nav un neko nemaksā --tad jau vajag balkonu platību sadalīt uz visiem dzīvokļiem (tāpat ,kā lifttus).,ja reiz tas ir kopīpašums tad arī daliet platību,bet ja es par savu maksāju -tad tas ir tikai mans īpašums=kaut kā nesaskan šī lieta ,jo pusei mājas iedzīvotājiem balkonu nav -pusei ir -vieni maksā citi nē .....

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 20:02

Juris

Ja visuvarenais NĪPs saka, ka nedrīkst puķītes, tad nedrīkst.

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 20:20

Janqus

Un ko viņi grib lai pa šo exstru maksā par pasaimniekošanu?
Kā neveicas tiem kas ar to NIP Naudas Iekasētāju Pagrabu saistīti...

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 20:02

actiņa

Tikko paskatījos-man lodžija 3.24m2 ir ieskaitīta kadastra cenā un attiecīgi es maksāju gan NĪP ,gan NĪ N -ja tas ir kopīpašums ,tad man tik daudz nesanāk,jo šī platība jāsadala uz visiem dzīvolķiem=tātad jāpārskata visi kadastra dati uttt...Kaut kāds murgs....

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 20:18

actiņa

Tikko kaimiņiene,kurai nav lodžijas pateca man ,ka vēlas pasēdēt un atpūsties uz "" manas"lodžijas- jo nu tā ir kopīpašums nevis mans personīgais .............

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 20:33

Lija

Es saprotu, ka kopīpašums ir kāpņu telpa, lifts, bēniņi, jumts, pagrabtelpas, tāpat lodžijas, kas atrodas daudzdzīvokļu mājās un kurām ir ieeja no kopējās kāpņu telpas, bet ka kopīpašums ir katra atsevišķa dzīvokļa balkons vai lodžija, tad tur nu man negribas piekrist. Ja pats saimnieks nevar to uzturēt kārtībā, tad par visas mājas līdzekļiem to varētu demontēt, tad tam gan es piekristu. Varētu iebilst, ka no tā cietīs mājas kopskats, bet tas jau pašlaik nevienu neinteresē un katrs savu balkonu ir pārkārtojis kā tikai pats vēlējies un daudzi no balkoniem izskatās pēc mājai piekarinātiem dažnedažādiem putnu būriem. Tad jau vairs nav nekāda starpība, ja arī kāda šī putnu būra vietā būs plika vieta. Un uz kaimiņu balkonu arī man tagad ļoti gribētos pretendēt...

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 13:49

mjāāā...

Pēc pāris nedēļām būsim prom no tiem nagu maucējiem: nīp un fortum!!! Ak dies,es tad toč, piedzeršos!!! :) Paldies Dievam!!! :)

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 22:55

Kate

Vidžam tā domāšana visu laiku bujusi kreiza. Vai kāda psihiska slimība vai dziļš analfabētisms. Viņš domā, ka vieglāk nopelnīt un vieglāk iekasēt naudu.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 12:54

Varbūt

izdevumus vajadzētu segt tā - kam ir tie balkoni un lodžijas lai kopīgi sedz (jo katram var gadīties kas), bet kam nav , tiem nav nekas jāsedz.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 14:51

Ku

Uzņēmums atgādina, ka uz balkoniem un lodžijām aizliegts novietot smagus priekšmetus, mēbeles un materiālus, izkārt veļu. Tāpat balkona pamatni nedrīkst izklāt ar, teiksim, linoleju vai citu materiālu vai turēt uz tā jebkādus priekšmetus, kas veicina mitruma rašanos, piemēram, puķu kastes, kas veicina korozijas veidošanos, kā rezultātā tiek «saēsta» balkona konstrukcija un apzināti radīts kaitējums kopīpašumam.
.........................................................................................................................................................
Balkoni in visi citi tehniski veidojumi, kas atrodas ārpusē tiek pakļauti mitruma iedarbībai (lietus, sniegs) vidēji 7-8 mēnešus gadā, mūsu klimatiskajā joslā, tad kāds sakars šeit ir ar veļu vai puķu kasti (plastmasas)? Viss bojājās un lūza līdz privatizācijai, tādus īpašumus cilvēkiem nācās noprivatizēt, tagad redz, atveriet maciņus. Privatizācijai jau vajadzēja nodot atremontētus vai restaurētus īpašumus. Tas pats ar apgaismojumu pagalmos, bijušajos PSRS laikos pagalmos tas bija, bet tad nāca brīvība ar krāsainajiem un parastajiem lūžņiem, bet tagad atveriet maciņu, jeb lauz kaklu tumsā, jo viss tak ir kopīpašums.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 15:02

AIGA

Un vai tad nav kopipasums. Ir.Bijusajam padomju cilvekam gruti to saprast, kas ir ipasums. dzivotu privatmaja, tad tadi stulbi jautajumi nerastos.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 18:24

AIGAI

Kopīpašums ir murgs, kad viss pieder visiem, bet neviens ne parko neatbild un kas maksā, tas maksā par pārējiem, kas nemaksā un netaisās to darīt. Un padomju cilvēki, tie kas mainās līdzi laikam, ne ar ko netšķiras no šodienas cilvēkiem.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 18:59

AIGa

Daudzdzivoklu maja dzivojot ipasums nav tikai aiz sava dzivokla aizvertajam durvim. ipasums ir gan kapnu telpa, gan pagalms.

pirms 6 gadiem, 2013.09.24 19:30

Jelgava