Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NĪP: Dzīvokļu īpašniekiem un zemes īpašniekiem jānoslēdz līgums par zemes nomu 1

Gadījumos, ja zeme zem daudzdzīvokļu mājas pieder citam īpašniekam – fiziskai vai juridiskai personai –, zemes nomas līguma slēgšana ir zemes īpašnieka un dzīvokļu īpašnieka abpusējs pienākums, atgādina Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde (NĪP).

Vēl aizvien ir mājas, kuru dzīvokļu īpašnieki nav vienojušies un noslēguši līgumu ar zemes īpašnieku par zemes nomu. Tieši tādēļ NĪP dzīvokļu īpašniekus un zemes īpašniekus aicina uz konstruktīvu dialogu, lai rastu abām pusēm izdevīgu risinājumu, lemjot par summu, kas dzīvokļu īpašniekiem jāmaksā par zemes nomu. Nepieciešamības gadījumā arī NĪP gatava iesaistīties šī jautājuma sakārtošanā.

NĪP atgādina, ka zemes gabala nomas maksu nosaka, pusēm rakstveidā vienojoties. Tā kā zemes gabala lietotāji un maksātāji ir dzīvokļu īpašnieki, tiem ir jāpieņem lēmums un jāpilnvaro pārvaldnieks slēgt zemes nomas līgumu dzīvokļu īpašnieku vārdā. Pretējā gadījumā NĪP kā dzīvojamo māju pārvaldnieka iespējas šajā situācijā ir ierobežotas. 

Ja daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji vai viņu pilnvarotā persona neparaksta līgumu par zemes nomas maksu, zemes īpašniekiem ir tiesības vērsties tiesā.

NĪP atgādina: saskaņā ar likumu zemes nomas maksu nosaka, pusēm rakstveidā vienojoties. Ja puses nevar vienoties, zemes nomas maksa nosakāma sešu procentu apmērā gadā no zemes kadastrālās vērtības. Papildus nomas maksai nomnieks kompensē iznomātājam nekustamā īpašuma nodokli par zemi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vau uuu

Iedzivotajem kabatas tira visi kamu nelenj ar valdibas labvelibu .

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 20:07

Jelgava