Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NĪP par pārvaldnieku izvēlējušies 85 procenti dzīvokļu īpašnieki

Lai dzīvokļu īpašnieki savu daudzdzīvokļu namu sadarbībā ar nama pārvaldnieku varētu apsaimniekot efektīvāk, SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) aicina noslēgt (atjaunot) pārvaldīšanas pilnvarojuma līgumu. Pašlaik 85 procenti dzīvokļu īpašnieku Jelgavā ir izvēlējušies NĪP kā savas mājas pārvaldnieku.

Kaut arī līgumu pārslēgšanas termiņš atbilstoši Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumam bija noteikts līdz 2012.gada 1.janvārim, ne visi NĪP apsaimniekošanā esošo māju dzīvokļu īpašnieki to ir izdarījuši.

NĪP akcentē, ka tā nav tikai formalitāte, ko pieprasa likums, bet gan iespēja detalizēti noteikt dzīvokļu īpašnieku un pārvaldnieka savstarpējās attiecības, atbildības robežas, tiesības un pienākumus, paredzot pārvaldīšanas darba apjomu, kā arī citu jautājumu risināšanas kārtību. Piemēram, virkne dzīvokļu īpašnieku ar NĪP noslēgtajā pārvaldīšanas pilnvarojuma līgumā papildus iekļāvuši punktu par kārtību, kā cīnīties ar ilgstošajiem nemaksātājiem daudzdzīvokļu mājā, konkrētā dzīvokļa īpašumā atslēdzot karstā ūdens piegādi. Tāpat daudzos noslēgtajos līgumos dzīvokļu īpašnieki pārvaldnieku pilnvarojuši risināt jautājumus, kas skar zemes nomu, ja māja atrodas uz privātīpašnieka zemes, tostarp slēgt zemes nomas līgumu dzīvokļu īpašnieku vārdā.Noslēgtais pārvaldīšanas pilnvarojuma līgums būtiski uzlabo dzīvojamās mājas pārvaldīšanas procesu, jo tajā detalizēti atrunāts, kā, pamatojoties uz dzīvokļu īpašnieku lēmumu, nama apsaimniekotājam pārvaldīt māju atbilstoši iedzīvotāju interesēm, uzskata NĪP.

Lai savā apsaimniekošanā esošo māju dzīvokļu īpašniekus un viņu pilnvarotās personas informētu par izstrādāto līguma projektu, NĪP organizēja semināru ciklu, kurā līdztekus citiem jautājumiem dzīvokļu īpašniekiem skaidroja arī pārvaldīšanas līguma struktūru un juridiskajās nianses. Taču pašlaik apmēram 15 procentiem māju kaut kādu iemeslu dēļ līgums nav noslēgts – NĪP aicina nekavēties ar šī jautājuma sakārtošanu un dzīvokļa īpašniekiem būt ieinteresētiem aktīvāk piedalīties sava īpašuma apsaimniekošanā.

Kaut arī līgumiem jau vajadzēja būt noslēgtiem, NĪP ir gatava nākt pretim dzīvokļu īpašniekiem, kuri to vēl nav izdarījuši, un vēlreiz skaidrot jautājumus, kas skar pārvaldīšanas pilnvarojuma līguma nepieciešamību un izstrādātajā līguma projektā iekļauto, kā arī pārrunāt jaunā līguma noteikumus. NĪP speciālisti gatavi sniegt kā individuālas konsultācijas, tā arī atkārtoti organizēt seminārus, ja vien dzīvokļu īpašnieki izteiks tādu vēlmi.

Dzīvokļu īpašnieki, kas vēlas saņemt šādas konsultācijas, ir aicināti pieteikties un pārvaldnieks apkopojot interesentu vēlmes ir gatavs organizēt bezmaksas seminārus kā tas bijis jau iepriekš – gan latviešu, gan krievu valodā.

Par iespējām iepazīties ar izstrādātā pārvaldīšanas pilnvarojuma līgumu projektu, ja to dzīvokļa īpašnieks nav saņēmis vai ir nozaudējis, var interesēties NĪP Klientu daļā Pulkveža Brieža ielā 26. Tāpat Klientu daļu var informēt par nepieciešamību organizēt tematisku tikšanos ar dzīvokļu īpašniekiem, par kuru kopīpašuma pārvaldīšanu līgums ar apsaimniekotāju nav noslēgts.

Pievieno komentāru

Jelgava