Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NĪP pārbaudīs apkures sistēmu gatavību sezonai; iedzīvotājus aicina būt atsaucīgiem 5

Lai pārliecinātos par daudzdzīvokļu māju apkures sistēmas gatavību jaunajai apkures sezonai, SIA «Jelgavas Nekustamā īpašumu pārvalde» (NĪP) sāk apkures sistēmas hidrauliskās pārbaudes. Cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiks paaugstināts spiediens, tāpēc iedzīvotāji aicināti nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos avārijas gadījumā.

Hidrauliskās pārbaudes NĪP apsaimniekošanā esošajās mājās tiks veiktas saskaņā ar izstrādāto grafiku, par konkrētu pārbaužu norises laiku secīgi tiks informēti arī katras mājas iedzīvotāji. 1.augustā pulksten 18 apkures sistēmas hidrauliskā pārbaude tiks veikta dzīvojamā mājā Pērnavas ielā 6, informē NĪP. 

Pārbaudes tiks veiktas pēc pulksten 18, kad lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku ir mājās. Tas ir būtiski fiksēto defektu novēršanai gadījumos, kad «vājā» apkures sistēmas vieta atklājas kādā dzīvoklī. NĪP uzsver: cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiks paaugstināts spiediens, un iedzīvotāji lūgti nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos avārijas gadījumā.

Proti, pievienojot pārvietojamo sūkni apkures sistēmai, spiediens cauruļvados tiek paaugstināts līdz sešiem bāriem – jo augstāks nams, jo spiediens būs lielāks. Paaugstināts spiediens sistēmā tiek atstāts vismaz uz 24 stundām – gadījumā, ja tas sistēmā ir būtiski samazinājies, tiek meklētas noplūdes vietas, tas ir, sistēmu uzpildei pieslēdz atkārtoti, vēlreiz tiek pārbaudīta visa sistēma, apsekojot stāvvadus, atzarus, guļvadus. Ja spiediens saglabājas, sistēma ir gatava ziemas sezonai, ja ne – sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek veikti nepieciešamie remontdarbi.

Pārbaužu mērķis ir gūt pārliecību, ka apkures sistēma ziemā būs droša ekspluatācijā, īpaši svarīgi tas ir situācijās, kad apkures sistēma daudzdzīvokļu mājā ir nolietojusies. Profilaktiskas hidrauliskās pārbaudes ļauj laikus noteikt sistēmas esošos un iespējamos defektus, tādējādi ļaujot izvairīties no avārijas situācijām apkures sezonas laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vecākais

Esmu dzirdējis, ka NIP darbinieku noteiktais nerādis esot pat reizes 10 reizes augstāks kā Fortum veikta pārbaude. Tjipa čalīši atbrauc, ar rokas presi uzdzen sistēmā spiedienu un nauda noppelnīta.

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 17:52

Fidels

Gribās tam NIPam kaut kā naudiņu no mājas noplēst

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 19:18

pferdels

Ja tie Nipieshi butu atsaucigi un nosiltinatu tas apkures caurules pagrabaa , bet nee visadas atrunas . Tur tai nipaa tagad kaut kadas nekompetentas jaunas specialistes to visu .s u d.u maisa .

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 09:59

laikam

Laikam jāaprdošina īpašums pret nopludināšanu..
Pagājušā gadā skaisti peldēja visa Katoļu ielas 8 māja..

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 12:31

jelgavnieks

Nekad NĪPs par šādu pārbaudi nav informējis. Pagājušo gadu gan sākoties apkures sezonai vienā dzīvoklī tika konstatēta noplūde, kā rezultātā apmēram trešdaļai dzīvokļu apkure tika pieslēgta gandrīz nedēļu vēlāk. Apkures tarifs gan visiem bija vienāds. Apkurei nepieslēgtie dzīvokļi sala + maksāja par nepiegādāto siltumu+ rēķinus par elektrību sildītājiem. Likumīgi?

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 19:11

Jelgava