No 1.novembra notiks parakstu vākšana par krievu valodu kā otro valsts valodu 17

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien izsludināja parakstu vākšanu likumprojekta «Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē» ierosināšanai. Parakstu vākšana notiks no šā gada 1. līdz 30.novembrim.

Parakstu vākšanai nodotais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, iekļaujot tajā nosacījumu par krievu valodu kā otro valsts valodu, informē CVK pārstāve Kristīne Bērziņa. Parakstu vākšana bija jāizsludina, jo likumprojekta iesniegšanu Saeimā pirmajā parakstu vākšanas kārtā ir atbalstījuši 12533 balsstiesīgie Latvijas pilsoņi. Savukārt, lai būtu jāorganizē 30 dienu parakstu vākšana visā valstī, Satversmes grozījumu projektam nepieciešams ne mazāk kā 10000 vēlētāju atbalsts.Saskaņā ar likumu «Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu» parakstu vākšanas vietas Latvijā noteiks pašvaldības. Parakstu vākšanas vietas iekārtojamas katrā republikas pilsētā vai novadā ar tādu aprēķinu, lai uz 10000 vēlētāju būtu vismaz viena parakstu vākšanas vieta. Parakstu vākšanas vietas tiks izveidotas arī ārvalstīs.Piedalīties parakstu vākšanā drīkst balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri parakstīšanās brīdī būs sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu. Lai piedalītos parakstu vākšanā, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase.  Likumprojekts «Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē» tiks iesniegts Saeimā, ja parakstu vākšanā to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154379 vēlētāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

to a

Tā tikai tāda bijušo kolhoznieku iedoma, ka klientam "vienmēr ir taisnība". Vajadzēs tev to preci - nopirksi arī tad, ja pārdevēja runās tikai franču valodā.
Un vispār šķiet, ka Latvijā ir tikai divas ļaužu kategorijas, kuras vienmēr jūtas apvainotas un brēc par diskrimināciju: vieni ir zilie un otri - kādas kaimiņvalsts valodas fani. :)

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 12:37

Jampāzijs no Elejas

Cerams ka civilokupantiem un urlātiem šis pasākums saies pakaļā jo tad vienīgie kas runās divās valodās būs latvieši.

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 12:26

niks

Ar likumu ir noteikts ka Latvijā valsts valoda ir latviešu. Tātad parakstu vācēji par otras
valodas ieviešanu darbojas pret likumu un viņu darbība ir sodāma.

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 10:38

a

Smieklīgi
Man gan tas parāda cik krievi ir stulbi, nevarot iemācīties latviešu valodu!

Pirms runāt par citiem vajag uz sevi skatities,krievu tauta runā latviešu valoda(protams ne visi),vismaz cenšas. Protams Pensionariem grūti runāt latviešu valoda. Bet vai tad visi latvieši māk krieviski runāt-nē. Atnākot veikalā pārdevēja nevar ne vārda krieviski pateikt un nesaprot ko viņai jauta(protams ne visas), bet vienmēr taču klientam ir taisnība un viņam jaizvelas valodu kura runāt, bet viņa stav kā mumija un tikai ar acim mirko. Dzivojam taču brīva valsti.
Bet vispar runā nebija par to. Men vienalga cik valodas būs valsti,kaut 10. Kura būs ertāka man tāja arī runāšu.( Bet ja paņiemt konkrēti Latviju, tad dažas valstis pat nezin vispar, kur tāda Latvija ir, bet Lietuvu un Igauniju zin.Bet mes taču esam blakus).

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 09:38

Smieklīgi

Man gan tas parāda cik krievi ir stulbi, nevarot iemācīties latviešu valodu!

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 20:13

zeuss

paraksti neko neizšķirs. valdība, loģiski, nobalsos pret - un tad jau visi "tikai 14%" nacionāli noskaņoto cilvēku ar pasītēm aizskries un aizbāzīs muti uz visiem laikiem šiem te indivīdiem.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 16:25

vēlētājs

SC, kurš ieguva vēlēšanās trešo daļu vēlētāju balsu, nekorektā atstumšana no dalības valdībā, paņemot koalīcijā NA, kurai tikai 14% vēlētāju balsu, palielinās parakstu skaitu par krievu valodas kā otrās valsts valodas statusu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 15:36

Aigars

Būtu sen jau 3,14sušies prom šie nelojālie ļautiņi. Ja negrib integrēties, visi ceļi vaļā tai skaitā uz roģinu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 15:31

Vida

Taa ir tiiraa naida kurinaasana,jo pasi siis idiotiskaas idejas autori Osipovi un Lindermani loti labi zin,ka vajadziigo skaitu Latvijaa nekad nesavaaks....vini tik loti ieniist latviesus,ka nevar mieriigi dziivot,meklee kaski,riiko nekaartiibas.....latviesu valoda Latvijaa kaa vieniigaa valsts valoda bija ir un buus.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 15:25

AAAA

Kaut kas nepatīk- brauc un dzīvo Krievijā!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 15:23

Dilans

Jā krievi nupat parāda savu īsto seju un tad vēl ņaud ka viņus nemīl.Par ko?????Laikam jau okupants un viņu pēcteči ir viens un tas pats.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 15:15

bite

Runāt var jebkurā valodā, taču valsts valoda bija ,ir un būs- tikai latviešu. Ko tad ASV neprasa to pašu?Atrsdušies gudrīši.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 14:47

abc

Man zem Zariņa bloga patika viens izglītojošs un pārdomas, diskusijas rosinošs komentārs, kas nosacīti der arī šai tēmai:

Izglītība... 11.10.2011.
(..)
Ja jūsu saprašanā ir angļu valoda labā līmenī iesaku jums bibliotēkā paņemt žurnāla "Foreign Affairs" 2008.gada marta/aprīļa numuru un izlasīt rakstu "The Clash Of Peoples".
Tur, starp citu, tiek runāts, ka pēc II Pasaules kara, sakaujot nacismu, uzvarēja etniskais nacionālisms. Tiek risināti iemesli, kāpēc patlaban pasaulē ir lielāks skaits valstu, nekā pirms IIPK un pirms IPK, kad vairākas nācijas bija apvienotas lielākās valstīs, kuru skaits tātad bija mazāks. Atvainojos, bet jūs savā apcerējumā murgojat, nerēķinoties ar vēsturi un realitāti. Pastudējiet vispirms zinātnes prātu secinājumus un padalieties tajos ar saviem SC biedriem.

Bet ja žurnāls "Foreign Affairs" izrādās jums par grūtu saprašanai, varbūt padomājiet vismaz par šiem KOMUNISTU secinājumiem:

Великодержавный шовинизм — выражение, применяющееся преимущественно в социалистической, коммунистической и либеральной литературе для обозначения господствующего отношения русского народа и его государственной власти к остальным народам России, а затем и СССР (великорусский шовинизм). В ряде случаев применяется и к другим народам.
Ленин провозгласил лозунг: «Великодержавному шовинизму — бой!» Зиновьев призывал «подсекать головку нашего русского шовинизма», «каленым железом прижечь всюду, где есть хотя бы намек на великодержавный шовинизм…».
Нарком земледелия Яковлев сетовал, что «через аппарат проникает подлый великодержавный русский шовинизм». Во всех речах Сталина по национальному вопросу на съездах партии с X по XVI он объявлялся главной опасностью для государства. Сталин провозгласил: «Решительная борьба с пережитками великорусского шовинизма является первой очередной задачей нашей партии».

Un te būs skaidrojums, kāpēc joprojām mūsdienās krievi izvēlas saukties par krievvalodīgajiem vai cittautiešiem nevis par krieviem.
РУССИЙ НАРОД - В дальнейшем этот термин публично не употреблялся, сохраняясь лишь в советском официозе; вот, к примеру, определение БСЭ
Taču "izkārtnes" maiņa nerisina problēmu, kā to vēsta minētais raksts amerikāņu žurnālā.

Русский национальный вопрос и XII съезд РКП(б)
Зиновьев [Апфельбаум]: ..как правильно подчеркнул т. Ленин, мы должны сказать: растет великодержавный русский шовинизм, поднимает голову и идет из тех кругов, которые обрисовали здесь т. Сталин и другие ораторы. И не может не расти при нынешнем положении вещей. Мы видим зародыши местного шовинизма и на окраинах. Где бы он ни произрастал, этот чертополох, он остается чертополохом. Но у нас есть шовинизм великорусский, который имеет самое опасное значение, который имеет за собой 300 лет монархии и империалистическую политику, царскую политику, всю ту иностранную политику царизма...

Un ar šiem citātiem gribu teikt, ka šī komunistu informācija ir viela pārdomām nevis paraugs viedoklim, jo arī noziedzīga bija arī krievu nacionālās pašapziņas pazemošana, ko īstenoja komunisti ar tikpat rusificētu un šovinisku "padomju tautas" veidošanu.
Un tieši nacionālās pašapziņas trūkuma dēļ krievi latviešus sauks par fašistiem bez jebkāda iemesla, taši tā paša dēļ krievi, paši to neapzinādamies, uzkurina nacionālo problēmu vairāk nekā Latvijas vietējie etnosi...

Manuprāt, Zariņš vai nu spēlējas ar uguni, vai pirmslaicīgi atklāja kārtis Ušakova centieniem novērst apzīmējuma "okupanti" lietošanu, jo tālāk bija iecerēta nācijas reorganizācija.

Tādā gadījumā Latvijā veidojas jauns nacionālais saspīlējums, par ko liecina vietējo marginālo nacionāļu popularitātes augšana, taču ne viņi veicina šo saspīlējumu - viņi ir tikai reakcija uz "cittautiešu" nemitīgi aktualizēto "nacionālo jautājumu"... Kāpēc tā notiek? - skat. komunistu citātus...

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 14:30

jjii

vajadzētu arī Īrijā vākt parakstus par to, lai ievieš latviešu vlodu kā oficiālo valsts valodu....
Pilnīgs absurds!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 13:58

Jelgava