Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No Valsts kontroles 454 ieteikumiem revidējamās iestādes pērn ieviesušas 301 1

Valsts kontrole dažādām iestādēm pagājušajā gadā pēc revīziju veikšanas ir sniegusi kopumā 454 ieteikumus, no kuriem ieviests ir 301 jeb 66% no kopējā ieteikumu skaita, liecina informācija Valsts kontroles publiskajā gada pārskatā par 2012.gadu.

Ieviešanas stadijā ir 131 ieteikums jeb 29% no kopējā ieteikumu skaita, bet 46 ieteikumiem it pagarināts ieviešanas laiks, savukārt 22 ieteikumi jeb 5% no kopējā rekomendāciju skaita ir zaudējuši aktualitāti.Finanšu vadības jomā Valsts kontrole pagājušā gada laikā ir sniegusi 198 ieteikumus, no tiem 42 bijuši augstas prioritātes, 80 - vidējas prioritātes, bet 76 - zemas prioritātes ieteikumi.Kā norāda Valsts kontrole, ieteikumu rezultātā ir pilnveidotas dažādas revidēto iestāžu darbības jomas, piemēram, 40% gadījumu ir sakārtotas un saskaņotas tiesību aktos noteiktās jomas, 27% gadījumu ir pilnveidoti grāmatvedības organizācijas procesi, 12% gadījumu - veicināta nozaru politikas mērķu sasniegšana. Tāpat pēc ieteikumu ieviešanas ir pilnveidoti personāla vadības procesi, uzlabota iekšējās kontroles sistēma un sekmēta iepirkumu procedūru ievērošana.Laika posmā no 2006.gada 30.maija līdz 2012.gada 31.decembrim Valsts kontrole tiesībsargājošām iestādēm ir ziņojusi par 139 revīzijās konstatētajiem tiesību normu pārkāpumiem. Pēc vēršanās tiesībsargājošās iestādēs 116 gadījumos sāktas dažāda rakstura pārbaudes, 23 gadījumos amatpersonas sauktas pie administratīvās atbildības. Kopumā ir sākti 56 kriminālprocesi, vienā gadījumā kriminālprocess ticis pabeigts, amatpersona notiesāta un tai piespriests naudas sods. Patlaban saistībā ar Valsts kontroles revīzijās konstatēto izmeklēšanas stadijā ir 23 kriminālprocesi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgava