Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noraida lūgumu atjaunot būvatļauju “Depo” būvniecībai 6

Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā noraidīts trešās personas jeb SIA “Auras centrs” lūgums, vēl pirms lieta izskatīta pēc būtības, atjaunot Jelgavas pašvaldības izsniegto būvatļauju lielveikala būvei Cukura ielā 2.

Likums paredz, ka šo lēmumu var pārsūdzēt 14 dienu laikā (līdz 20. februārim), iesniedzot blakus sūdzību Administratīvajā apgabaltiesā. Tā pārsūdzēšanas gadījumā būtu pēdējā instance, jo Augstākā tiesa blakus sūdzības neizskata. Ja tiesa būtu apmierinājusi trešās personas jeb SIA “Auras centrs” lūgumu, tad viņi varētu, pirms lieta iztiesāta pēc būtības, sākt būves projektēšanu. Ja vēlāk tiesā būvatļauju atzītu par atceļamu (Jelgavas dome, kas to izsniedza, tiesā zaudētu), tad SIA “Auras centrs” projektēšanā ieguldītos līdzekļus pazaudētu.

Administratīvajā rajona tiesā pēc būtības izskatīt būvatļauju paredzēts 25. aprīlī, taču, ja “Auras centrs” iesniegs blakus sūdzību Administratīvajā apgabaltiesā, lietas izskatīšana pēc būtības aizkavēsies.

Jau vēstīts, ka Cukura ielas apkārtnes iedzīvotāju grupa, biedrība “Direct Impact” un biedrība “Jelgavas attīstībai” ir apstrīdējusi Administratīvajā rajona tiesā Jelgavas pašvaldības izdoto būvatļauju. “Cerēsim, ka SIA “Auras centrs” nāks pie prāta un Administratīvās rajona tiesas lēmumu neapstrīdēs,” komentējot šo tiesas lēmumu, sacīja viens no Cukuras ielas iedzīvotājiem.

Administratīvās rajona tiesas lēmuma pilns teksts ietverts 29 lapās. Viena no tiesas atziņām saistīta ar to, ka Cukura ielas apkārtnes lokālplānojuma apspriešana 2014. gada bija neatbilstoša demokrātisko tradīciju garam. Proti, jau 2013. gada oktobrī zemes īpašnieks SIA “Auras centrs” bija noslēdzis līgumu ar uzņēmumu “Depo DIY” un tātad jau zināja, ka vēlas būvēt lielveikalu. Šis nodoms tolaik netika arī līdz Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai, kas 2104. gada devā savu atzinumu Cukura ielas apkārtnes detālplānojumam. Tiesa atzīmē, ka lielveikala būvniecības rezultātā palielinātos satiksmes intensitāte Rīgas, Cukura un citās apkārtnes ielās. Tāpēc lokālplānojumā bija jāparedz atbilstoša transporta infrastruktūra un jānodrošina publiskā apspriešana par iespējamiem transporta infrastruktūras risinājumiem. 

Tiesa atzīst, ka lielveikals šajā teritorijā nebūtu uztverams kā reprezentācijas objekts un tādēļ neatbilst Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas ieteikumiem – tādējādi lielveikals veidotos kā nepamatots konkurents Jelgavas pilij. 

Tiesa arī atzīst, ka SIA “Auras centrs” piedāvātajā lielveikala projektā nav ievērota pašvaldības apstiprinātajā lokālplānojumā ietvertā prasība par dažādu stāvu apbūvi un aizliegums būvēt sendviča tipa fasādes.

Tiesa secinājusi, ka trūkst cēloņsakarības starp “Auras centra” minētajiem zaudējumiem, ko uzņēmumam it kā radījusi būvatļaujas apturēšana, jo turklāt trešā persona uzņēmusies finansiālās saistības vēl pirms lokālplānojuma izstrādes.


Attēls: lielveikala skice

Pievieno komentāru

Komentāri 6

no delfinaarija

Jelgavā "DEPO " jau sen būtu uzcelts citā brīvā vietā un protams, tas ir vajadzīgs !
Nelaime, ka igauņu attīstītājs iekrita Jelgavas "attīstītāju " lamatās, - upurējot pārējās brīvās vietas, pārpirka šo kārdinošo " projektu"! Ar to arī veiklā (Jelgavniekiem zināmā) attīstītāja biznesa iecere bija īstenota!
Bez vietējās karaļvalsts garantijas viņš taču nebūtu pārpircis sešus individuālos apbūves gabalus ar kopējo platību tikai 5500 kvm, kuriem jau bija izsniegtas būvatļaujas, un iesākti darbi - Cukura ielā 2; un2A bija uzvesti un izlīdzināti 3000 kbm būvgruži, bet Cukura ielā 4 ielikti pamati 4 divstāvu rinda mājām. Pec tam karaļvalsts veikli piedāvināja papildus blakus esošo brīvo pilsētas zemi apm 20 000 kvm platība'( bez konkursa) un divos mēnešos nomainija apbūves mērķi no indiuvidiālās apbūves uz sabiedrisko ar tirdzniecību ! Tas tika veikts maldinot sabiedrību! Igauņi tagad ir labticīgie ieguvēji bet Jelgavnieki maigi "ap****i" , jo zaudējuši tiem vajadzīgo "Depo" - citā reāli brīvā vietā !!
Ļoti ceru, ka šis tiesas proces kaut nedaudz atvēsinās mūsu Ostapu Benderu un viņu pakalpiņu apetīti nākotnē. Varam tikai iedomāties ar ko šāda cūcība būtu beigusies tālajos 90tajos gados !!!

pirms 2 gadiem, 2018.02.08 19:05

būtu

beigusies ar mūziku laukos dzimtas kapos

pirms 2 gadiem, 2018.02.08 19:46

Rungainis

Apnicies lasīt šo komentāru.Depo būs tik un tā.Paskatīties,kādi gāganu kari notiek Ozolniekos pēc Liepiņa ievēlēšanas,tur būs vēl daudz skandālu.Naivie Liepiņa balsotāji.

pirms 2 gadiem, 2018.02.08 19:32

rungainim

... tāda ir atbilde iedzīvotāju protestiem? Tik vienkārši tas viss notiek? Tik daudz uzpūstu un nevajadzīgu darbību notiek mūsu acu aizmālēšanai?! Tad turiet mūs informācijas vakuumā, rīkojieties dažu indivīdu interesēs un netērējiet mūsu laiku, nervus tukšumam, ja jau tik vienkārši tas notiek! Tas DEPO nedrīkst būt pilsētas fasādē !

pirms 2 gadiem, 2018.02.09 10:26

Atbildei

Ļautiņī turpina vēlēt par vecajiem dinozauriem un to klaniem,un pēc tam apjukuši vēro bezgalīgās tiesu prāvas ar ķipur,ziver,un vidž komunicēšanu.

pirms 2 gadiem, 2018.02.10 17:02

...

tie, kas ir pret pilsētas sejas piesmiešanu, noteikti nevēlēja par esošajiem funkcionāriem. Uzburbušais sastāvs ar saviem darījumu biedriem un radu, paziņu šaikām, panākumus paši ar kvantumu panāca. Gan jau, ka pus pilsēta ir viņu plus tie, kas neaizvilkās, plus tantes, kurām cienījamais kungs liekas labs.

pirms 2 gadiem, 2018.02.10 21:21

Jelgava