Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Norāžu ačgārnības dēļ taksometru firmai var nākties maksāt sodu; policija piever acis (papildināts) 10

Jelgavniece Tatjana portālam zz.lv iesūtījusi attēlu, ko Pasta ielā uzņēmusi trešdienas vakarā. Fotogrāfijā redzams taksometrs, kas it kā novietots invalīdu stāvvietas norādes zonā. Gan taksometru firma, gan Jelgavas ceļu policija atzīst – pārkāpumu grūti identificēt, jo ceļa apzīmējumi nesakrīt ar nesen uzliktajā norādē redzamajiem. 

Taksometru firmas «Nitromix» šoferis Mareks portālam stāsta, ka jau sen Pasta ielā iepretim bāram «Optibet» uz ielas ir četrus metrus plats apzīmējums, kas norāda, ka šajā vietā auto drīkst atstāt tikai šoferi ar kustību traucējumiem. Taču uzliktā ceļa zīme invalīdu stāvvietu apzīmē divu metru joslā uz abām pusēm no norādes, turklāt labā puse ir ārpus ceļa apzīmējumam. 

«Mēs vadāmies pēc tā, kas uzzīmēts uz asfalta. Mums ir jautājums «Pilsētsaimniecībai» – kāpēc zīmē ir divi metri uz katru pusi, bet uz ceļa uzzīmēts tikai četri metri pa kreisi? Vai nu apzīmējums, vai norāde uzlikta nepareizi,» saka Mareks.

Valsts policijas pārstāve Inese Upeniece stāsta, ka ceļu policija, apskatījusi portāla iesūtīto attēlu, devusies uz Pasta ielu un situāciju izvērtējusi klātienē. «Tur tiešām zīme, kas turklāt parādījusies nesen, ir tehniski nepareizi uzlikta,» saka I.Upeniece. Tāpēc policija nolēmusi, ka pārkāpums šajā gadījumā nav konstatējams.

Pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Andrejs Baļčūns atzīst, ka zīme uzlikta kļūdaini. Iestāde nekavējoties reaģējusi, un jau rīt tā sola norādi izlabot tā, lai invalīdu stāvvieta tiktu apzīmēta četrus metrus pa kreisi.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Resnais

Tā lūk strādā pilsētsaimniecības "speciālisti"

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 11:24

Dusmīgā

Interesanti, ka taksometru šoferi paši to nevarēja noskaidrot? vienkārsi ar mierīgu sirdi tur stavēja?
Lūk tā pie mums uzstāda zīmes!

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 11:32

Vernons

Ja nedrīkst, bet ļoti vajag, tad var!

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 13:50

Jaanus

Vai nebija ta, ka jāvada vispirms zīmes un tikai pēc tam ceļa apzīmejums?

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 12:01

Kaķis

Tieši tā arī nodomāju, tikai uz visiem tas neattiecas

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 12:05

Vernons

Katram, arī pilsētsaimniecības speciālistiem, derētu izlasīt CSN 10. punktu! Tadā pašā garā būtu jāorganizē satiksme un stāvēšana!

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 12:09

Dusmīgā

ja godīgi tie taksometri ir apnikuši, mūšdien traucas ka nelabie, parkāpj visus iespējamos noteikumus. Tādiem gadījumiem viņiem katra mašīnā ir rācijas, lai sazinatos ar savējiem un noskaidrotu ir kāds ments blakus vai nē, lai ar vēsu sirdi trauktos pa Jelgavas ielām. Tracina

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 12:11

no pasta ielas

Kaitina,ka sie taksometru vaditaji parak biezi signalize,ta vinji sasveicinas sava starpa vai kas tas viniem par neciesamu paradumu ir?
Pilseta bez vajadzibas to vispar nedrikst darit-vai ari sie ir kadi ipasie,kuriem nekas nav jaievero.
Par maz sos dzena un parbauda!

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 16:37

Resnais

bet man patīk, ka ātri nogādā, kur vajadzīgs, un mazāk naudas jāmaksā.

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 20:15

Q10

kāds sakars tādām lietām ar valsts policiju ? muņi tik ņemās ar tādām lietām ! pie tam kad zvanīju jelgavas valsts policijai un teicu par līdzīgu situāciju, viņi paskaidroja, ka nenodarbojas ar tādām lietām. IeM labi par viņiem rūpējās.. laizītājs

pirms 7 gadiem, 2013.07.11 22:44

Jelgava