Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinās ūdens līmenis Lielupē; sastrēgums lejpus Staļģenes

Pagājušās diennakts laikā ievērojami palielinājies ūdens līmenis Lielupē; Ogres upē lejpus meteoroloģiskās novērošanas stacijas ūdens līmenis par 12 centimetriem (cm) pārsniedz kritisko līmeni, - ir applūdušas pirmās mājas, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Ledus vakar izgājis Lielupē lejpus Mežotnes, ūdens līmenis tur samazinājies, taču jauns ledus sastrēgums izveidojies lejpus Staļģenes. Posmā no Jelgavas līdz Staļģenei ūdens līmenis paaugstinājies par 74-81 cm, pie Kalnciema - vairāk nekā 56 cm.Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš LTV raidījumā "Labrīt, Latvija!" sacīja, ka iedzīvotāju evakuācija nav nepieciešama. "Situācija nemainās, katru gadu applūst vienas un tās pašas teritorijas. Tajās dzīvojošie cilvēki pārsvarā plūdiem ir gatavi," sacīja VUGD priekšnieks.Kā ziņots, vakar ap plkst.17 Lielupē pie Mežotnes sāka iet ledus, notika blīvēšanās un ūdens līmenis diennakts laikā pacēlās par nedaudz vairāk nekā trīs metriem, sasniedzot 476 centimetrus virs stacijas nulles atzīmes, un tas ir pat 40 cm vairāk nekā 2010.gada palos. Lielupē pie Staļģenes ūdens līmenis kāpis par 2,73 metriem un posmā no Mežotnes līdz Staļģenei sākušas applūst palienes. Pie Jelgavas un Kalnciema ūdens līmenis kāpj lēnāk - Jelgavā tas paaugstinājies par 116, bet Kalnciemā - 77 cm diennaktī.Daugavā straujākā ūdens līmeņa celšanās pagājušajā diennaktī bija vērojama posmā Krāslava - Jēkabpils. Pie Krāslavas tas palielinājies par 123 cm, pie Jēkabpils - par 25 cm. Palienes vēl nav applūdušas, taču hidrologi prognozē, ka tas varētu notikt jau tuvākajās diennaktīs.Kā norādīja hidrologi, daudzviet upes krastos izveidojušās tā saucamās vaļumjoslas, ūdens krājas uz ledus, tas kļūst trauslāks.Kritiska situācija ir arī Daugavas pietekās. Ogres upē lejpus meteoroloģiskās novērošanas stacijas izveidojies ledus sastrēgums, kā rezultātā atsevišķas upei tuvākās mājas jau ir applūdušas. Par 12 cm ir pārsniegts kritiskais ūdens līmenis šajā posmā.Kā sacīja hidrologi, Rīgas HES apkaimē upe ir aizsalusi, un ūdenim, kas nāk no upes augšteces, nav kur palikt.Lēnāka ūdens līmeņa celšanās pagājušajā diennaktī bijusi Vidzemes upēs - Gaujā, Amatā, Salacā.

Pievieno komentāru

Jelgava