Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par braukšanu remontu zonās – desmitiem protokolu 13

Satiksmes haoss – tā pāris vārdos vai ik dienu kāds jelgavnieks «Ziņām» raksturo situāciju Lietuvas šosejā, kur šovasar risinās vērienīgi rekonstrukcijas darbi. Intensīvajā satiksmē negribēdami ievērot norādes ar tajās atainotajiem apbraucamajiem ceļiem, šoferi, par spīti aizliegumam, turpina braukt pa šaurajām privātmāju rajonu ieliņām, turienes iedzīvotājiem liekot dzīvot ne tikai putekļos, bet arī bailēs par savu un bērnu drošību, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas». 

Kāds autovadītājs «Ziņām» vēsta, ka jo īpaši no rītiem Lietuvas šosejā valdot satiksmes haoss, jo ceļa zīmju regulējums esot nepietiekams. «Līdz ar to visi brauc kā Gruzijā vai Armēnijā! Esmu novērojis, ka cilvēki netiek uz autobusu pieturu, kas atrodas otrpus šosejai. Turklāt Viktorijas, Lāču un citās mazajās ieliņās izliktās norādes retais ievēro, tādēļ šīs ielas turpina izmantot remonta zonas apbraukšanai,» vēsta jelgavnieks. Satiksmes kustība šajā objektā viņš dēvē par slikti organizētu.

Pēdējo mēnešu laikā, kopš Jelgavā aktīvi risinās ielu būvdarbi, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas ekipāžas iespēju robežās tiek norīkotas kontrolēt Ceļu satiksmes noteikumu prasību ievērošanu arī slēgtajos ielu posmos, «Ziņām» iedzīvotāju bažas par likumsargu kūtrumu noraida policijas pārstāve Inese Upeniece. 

Viņa teic, ka ceļu policija īpaši kontrolē satiksmi vietās, kur kustība ir aizliegta ar ceļa zīmēm, bet fiziski ir iespējama un atļauta noteiktām satiksmes dalībnieku grupām (piemēram, sabiedriskajam transportam, zīmju darbības zonā dzīvojošajiem u.tml.). 

Dažādos būvdarbu objektos (pārsvarā Garozas ielas un Lietuvas šosejai piegulošo ielu posmos) sastādīti vairāki desmiti administratīvo pārkāpumu protokolu ne tikai par kustību aizliedzošo ceļa zīmju neievērošanu, bet arī par citiem Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. «Patruļpolicijas norīkojumu dislokācija tiek sastādīta, izvērtējot kopējo situāciju apkalpojamajā teritorijā, tai skaitā reaģējot uz informāciju no būvdarbus veicošajiem uzņēmējiem, iedzīvotājiem un pašvaldības,» piebilst I.Upeniece.

Vairāk lasiet laikrakstā vai šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Kristina

Atliek ceret, ka zimes ir izliktas daudz skaidrak, jo no pasha remonta sakuma haoss radas, no ta ka celju remontu kompanija nejedzha, ka vinjas pareizi izlikt(!)

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 14:47

Juris

Nu nezinu kāda gan vaina būtu jāuzņemas būvniekam, ja paši iedzīvotāji (braucēji) ir tendēti pārkāpt noteikumus un braukt zem zīmēm. Braucot pa apli jau ir zīmē ķieģelis pēc 700 m, nu nevar nepamanīt, o.k. Pēc tilpta ir ķieģelis un pēc tam saulītes. Nu kā var vainot būvnieku, vēl jo vairāk, ka ir izliktas dzeltenās zīmes par apbraucamo ceļu. Pie manis bija ciemiņi no tālienes, pateicu lai brauc pēc dzeltenajām un izbrauca to apbraucamo ceļu vispār neaizķerotie. Secinājums: tie kas pārkāpj ir pelnījuši sodus bez žēlastības, jo tā ir ļaunprātība ko viņi veic!

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 15:09

tekla

zīmju licēji ir kuces, jo, uzskatu, zīmēm varēja būt "darba laiks" tāds pats kā strādniekiem, bet ārpus darba laika lai cilveki brauc uz 30 km/h

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 16:14

teklai

un ja ceļš tā sarakts, ka nevar izbraukt? piemēram, pusmetru bedre? ta baurosi, ka kuces salikuši 30, bet tu iekriti bedrē pa nakti?

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 22:53

juris

bet tā ir būvdarbu zona, kurā pirms tam segums jau bija nekāds, tad tagad tikai normāli, ka ir 30.
Bet nu pēc tava stila komentāra var secināt, ka lai ko darītu cilvēki tev tāpat viss būs slikti.

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 16:28

egle

Nu nekas, varēs atkal iekasēt soda kvītīs ntos tūkstošus......

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 17:24

priede

a lai iekasē, ja cilvēki nejēdz pēc zīmēm braukt.

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 22:52

xxx

lai celu policija padežurē ari Kr.Barona iela, tur daudzi neievēro vien virzienu zīmes un brauc ka parasti, vairāk kārt izraisot avārijas situācijas.

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 23:17

Pēc pieredzes

Lietuvas šoseja pēc 2 gadiem būs atkal remontējama jo pamat sega ļoti sļikti ir jau sataisīta!

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 10:22

Greex

Būs tikpat "kvalitatīva", kā Dobeles šoseja?

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 14:35

ielāps

nu nezin, pēc 2 gadiem varbūt tikai pabeigs ņemot vērā kādos tempos darbi iet uz priekšu. n-tās reizes esmu braucis garām nu laikam sagadījās bet aina viena un ta pati viens pi..ās, bet kādi divi trīs skatās.
tas kvalitāti nau ko gaidīt tas jau mazam bērnam skaidrs Lielā iela pagājšgad uzlēja šogad jau ielāpi pie mums jau savādāk nemāk. vienmēr atrod kādu atrunu tad šķemba nav tāda, tad rūpnīca pa tālu asfalsts atdziestot kamēr ved. var būt vaig vienreiz saņemties un teikt kā ir: nemākam asfaltu liet mākam tikai gudri pļūtīt.

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 22:20

nu bet

Garozas ielā visi liek mīksto uz ķieģeli!

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 11:51

CP?

Ko,ko? Policija reaģē uz iedzīvotāju informāciju ??? Man teica, lai griežos domē...Tur, tipa, palīdzēšot, policija nevarot neko darīt.
Minētajās mazajās ieliņās valda pilnīga anarhija un CP ekipāža redzēta vienu reizi caurbraucot.

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 18:31

Jelgava