Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par godu 150 gadu jubilejai LLU stāda mežu (ar foto)

Šodien noslēdzies viens no zīmīgajiem notikumiem Latvijas Lauksaimniecības universitātes 150 gadu jubilejas atzīmēšanā – Jubilejas koku audzes stādīšana, kas kā simboliska sēkla rūpēsies par universitātes pastāvēšanu arī turpmāk.Ikgadējā meža stādīšanas talka notika Meža pētīšanas stacijas zinātniskās izpētes mežā Ozolnieku novadā. Šoreiz tika veltīta universitātes 150 gadu jubilejai.

Pēc Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektora Anda Krēsliņa īsās instruktāžas par koku stādīšanas paņēmieniem un svarīgākajiem nosacījumiem, no kuriem būtiskākais ir labs garastāvoklis, darbu sāka vairāk nekā 70 stādītāju. Jaunaudzei atvēlētajā teritorijā ir plānots iestādīt aptuveni piecus tūkstošus stādu - lapegles, dižskābarži, egles un baltegles. Taču bez šiem kokiem, sadarbojoties universitātes rektoram Jurim Skujānam, Meža fakultātes (MF) dekānam Dagnim Dubrovskim un VMD meža pētīšanas stacijas direktoram Edgaram Šmaukstelim, tika iestādīts sarkanais piemiņas ozols, informē LLU.

Pasākuma noslēgumā svinīgi atklāta ozolā izgrebta «LLU 150» piemiņas zīme. Piemiņas zīmei izmantotais koks atceļojis no Talsiem, kuru pēc tam apstrādāja MF koka katedrā, pārvēršot to par simbolisku vēstījumu nākamajām paaudzēm. 

Pasākuma gaitā klātesošos ar muzikālu pavadījumu priecēja Mežragu kvartets, bet pēc kārtīgā darba visiem dalībniekiem bija iespēja iestiprināties ar pasākumam sarūpēto mielastu.MF dekāna vietnieks saimniecības jautājumos Linards Sisenis informē, ka pasākuma vieta tika ierīkota par godu šim notikumam, tās labiekārtošanas darbi prasīja aptuveni divas nedēļas, taču vietu ir iecerēts izmantot arī nākotnē kā iespējamo norises vietu semināriem meža nozares speciālistiem.

Foto: LLU

Pievieno komentāru

Jelgava