Par godu LLU rektoriem stādīs piemiņas birzi 1

16.maijā pulksten 14, lai piedalītos Likteņdārza izveidē un godinātu bijušo rektoru piemiņu, LLU 150.jubilejas gadā aptuveni 100 studentu un mācībspēku Kokneses salā stādīs piemiņas birzi.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies universitātes vadība, visu deviņu fakultāšu dekāni, Studentu pašpārvaldes līderi un korporāciju pārstāvji, kā arī Meža fakultātes studentu biedrības «Šalkone» aktīvisti. Skanot fanfarām un mežradznieku kvarteta priekšnesumiem, topošajā Likteņdārzā stādīs dažādu šķirņu septiņpadsmit kociņus. Trīspadsmit no tiem turpmāk atgādinās par viņsaulē aizgājušajiem bijušajiem rektoriem, sākot ar kādreizējās Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas pirmo rektoru Pāvilu Kreišmani-Kveldi un beidzot ar tikai pirms diviem gadiem aizsaulē aizgājušo profesoru Kazimiru Špoģi, informē LLU.

Piemiņas birzī turpmāk augs un zaļos arī bijušā rektora, aizvien vēl enerģiskā Ekonomikas fakultātes profesora Voldemāra Strīķa un pašreizējā rektora profesora Jura Skujāna stādītais koks. Vēl divi ceremonijas laikā iestādītie piemiņas koki, godinot bijušo direktoru un rektoru piemiņu, atgādinās par lauksaimniecības augstākās izglītības Latvijā pusotru gadsimtu senām saknēm gan Rīgas Politehnikuma un Politehniskā institūta, gan Latvijas Universitātes sienās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

eu

Tā kā LLA vienmēr ir bijusi slavena ar alkohola lietošanas tradīciju , tad vajadzētu katram rektoram ierakt arī pa polšam - lai atceras darba gadus.

pirms 7 gadiem, 2013.05.15 12:37

Jelgava