Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par jaunām taksometru uzlīmēm un tarifu atspoguļošanu eiro vēl domā 6

No nākamā gada maksimālā maksa par pasažieru un bagāžas pārvadājumiem pilsētas taksometros tiks konvertēta atbilstoši noteiktajam kursam. Pašlaik pašvaldībā vēl notiek diskusijas, kādām jāizskatās uzlīmēm ar taksometru tarifiem un vai uz tām tiks atspoguļoti tarifi abās valūtās – eiro un latos, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas».

«Pašlaik Jelgavā spēkā no 2008. gada 1. aprīļa noteiktā maksimālā maksa pasažieru un bagāžas pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem – 0,6 lati ar pievienotās vērtības nodokli par viena kilometra nobraukumu. Nolīgšanas maksa – lats, laika tarifs par minūti – 0,09 lati. Tarifi tiks konvertēti eiro atbilstoši noteiktajam kursam,» informē pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

Līdz ar to no 1. janvāra viens kilometrs braukšanai Jelgavas taksometros maksās 0,85 eiro, nolīgšanas maksa būs 1,42 eiro, laika tarifs par minūti – 0,13 eiro. Paredzēts, ka tarifi tiks apstiprināti oktobra Domes sēdē. Pašlaik tiek diskutēts par to, kā un vai uzlīmēs uz taksometru durvīm tiks atspoguļoti tarifi abās valūtās – latos un eiro. «Ja šogad tiks izgatavotas jaunas uzlīmes ar tarifiem latos un eiro, nākamajā gadā pēc eiro ieviešanas komersantiem būs vēlreiz jāgādā jaunas uzlīmes ar tarifiem tikai eiro – tie ir papildu izdevumi. Tāpēc pašlaik vēl nav zināms, vai uzlīmēs būs abas valūtas un kā tās izskatīsies,» skaidro L.Klismeta.

Uzraugošo institūciju komentāru lasiet laikrakstā vai tā elektroniskajā versijā šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Uzņēmējs

Viena tāda uzlīme izmaksā cik..? 3 latus? 5 latus? Vienā vakarā šī mafija bez skaitītāja pieckāršu ciparu ieslauc. Ar ko viņi ir īpašāki un var nelikt eiras?

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 10:35

alfa

Viena tāda uzlīme varbūt maksā 5 Ls, bet pārlīmēšana maksā trīsreiz vairāk un ja firmā ir daudz automašīnu nav patīkami izdevumi, par ministru kabineta noteikumiem neatbilstošu plakāta līmēšanu.

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 18:25

alfa

Jelgavas dome varētu beidzot nolemt atbrīvot taksometrus no šīs bezgaumīgās un noteikumiem neatbilstošās uzlīmes, jo ja nebūtu jāliek šis drausmīgais plakāts uz auto durvīm nebūtu arī problēmu ar eiro tarifu atspoguļošanu, kā tas ir visā pārējā Latvijas daļā.

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 18:30

uzņēmējiņ.......?

Kur tad ir tā mafija kas tev pieckāršus ciparus slauc? Un maz vai saproti k-ko par skaitītājiem un tarifiem.
Jelgavā 99% taksisti vadā klientus par stipri zemāku tarifu nekā ir domes noteiktais un tikai kaktu lampočņiki nelieto skaitītājus jo viņiem tādu nav.

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 18:40

tax

lampočņikiem smadzeņu nepietiek skaitītājiem, viņi tak krutie jelgavas uzņēmēji

pirms 6 gadiem, 2013.10.24 23:44

Taxi

Pēc ministru kabineta noteikumiem Nr 468., uz taksometra aizmugurējām durvīm jābūt norādītiem taksometra maksimālajiem tarifiem un nekam vairāk,ne pilīm ne Jelgavām ne rimbuļiem.
Ja ļoti gribās iezīmēt Jelgavas taksmometrus ir pieejamas abas automašīnas priekšējās durvis kur pa tiešām drīkst norādīt ko sirds kāro nepārkāpjot likumu, nevis izdomāju ka vajag noelnīt kaktu tēlniekam naudu un davaj gleznosim kur un kā pagadās un opā pik pa lielu sanāca, ups nav kur € bāzt utt.

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 19:07

Jelgava