Par kodēm putraimos un tārpiem konfektēs sūdzas bieži 3

Šogad pircēji par sliktas kvalitātes produktiem sūdzējušies krietni vairāk nekā pagājušajā gadā, raksta tvnet.lv.

«Šā gada desmit mēnešos par veikalu darbību no patērētājiem ir saņemtas 428 sūdzības, tai skaitā par tirgiem – 30,» norāda Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas eksperte Velga Toma. «Salīdzinājumā ar 2009.gadu uz uzticības tālruni saņemto sūdzību skaits ir pieaudzis. 2009. gadā PVD saņēma 363 sūdzības, bet šogad desmit mēnešos – 428,» turpina V.Toma.Trešdaļa no patērētāju sūdzībām izrādījās pamatotas, taču daudzos gadījumos pārbaudi PVD nebija iespējams veikt, jo cilvēki nebija iesnieguši pietiekami detalizētu informāciju.Visvairāk patērētāji neapmierināti ar pārtikas kvalitāti (203 sūdzības), ar derīguma termiņu (89), higiēnas normu (43) un temperatūras režīmu (23) neievērošanu. Savukārt par piesārņotu pārtiku saņemtas 11 sūdzības.Šādos gadījumos tārpu rašanās iemeslus var noskaidrot vienīgi, veicot pārbaudi vispirms tirdzniecības vietā. Ja veikalā pārkāpumi netiek konstatēti, PVD pārbauda citus posmus – vairumtirgotāju un ražotāju.Parasti gan kukaiņi pārtikas produktos ieviešas tādēļ, ka tie netiek pareizi uzglabāti vai nu veikalā, vai noliktavā, skaidro PVD uzraudzības daļas vecākā eksperte Vineta Grīnberga.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

kode

Ja cenas pacelsies vēl augstāk ,tad kodes un tārpi apēdīs pašas pārdevējas .Tikai tāpēc ,ka preci neizpērk un prece glabājas nepiemērotos apstākļos rodas šie nelabie radījumi.
Tagad ļoti rūpīgi izvēlos šīs preces.

pirms 10 gadiem, 2010.11.06 00:57

protams

Es iepērkos tikai RIMI un tik tiešām kodes ir atnestas gan ar putraimiem, mannā, riekstiem. Reiz bija vafeļu konfektēs - no tā laika bail pirkt :((( Un neko jau tur nevarēs mainīt! Kodes ir un būs!

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 16:10

Garāmgājējs

Tiešām pēdējā laikā ļoti bieži gadās nopirk piemēram auzu pārslas jau ar gaļas piedevu. Kaitēkļi - pārtikas kodes dzīvo gandrīz katrā veikalā, pieļauju, ka nesen pērko Rimi veikalā arī dabūju "piedevas", jo ja atnes produkciju mājā un tūlīt ieber hermētiksā traukā - citu iespēju nav.... arī Otto veikalos..... katrā ziņā nepatīkami...

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 14:27

Jelgava