Par krievus, ebrejus un homoseksuālistus aizskarošiem komentāriem internetā - nosacīts cietumsods 5

Rīgas apgabaltiesa lietā par naidīgiem interneta komentāriem pret ebrejiem, krieviem un homoseksuālistiem apsūdzētajam Valdim Rošānam piemērojusi divus gadus ilgu nosacītu cietumsodu, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Viņam noteikts arī pārbaudes laiks uz diviem gadiem.Pilns sprieduma teksts šajā lietā būs pieejams 1.septembrī.Saskaņā ar apsūdzību 1985.gadā dzimušais Valdis Rošāns ar segvārdu Fenikss regulāri ievietojis dažādos interneta portālos 16 komentāru, kas, pēc Drošības policijas un tagad arī prokuratūras uzskata, apzināti vērsti uz nacionālā, etniskā un rasu naida un nesaticības izraisīšanu.Fenikss, pēc apsūdzības domām, komentāros paudis atbalstu nacionālsociālistu un rasisma ideoloģijai. Viņš arī paudis viedokli par holokausta attaisnošanu, ironiski un aizvainojoši raksturojis tā upurus.Komentāros pausts atbalsts vardarbībai pret seksuālajām minoritātēm, tostarp cilvēku nonāvēšanai, kā arī norādīts uz nepieciešamību nogalināt cilvēkus viņu etniskās piederības dēļ.Apsūdzība arī norāda, ka komentētājs veicis darbības, kas vērstas uz nesaticību starp dažu tautu un rasu piederīgajiem, paužot naidu pret ebrejiem, krieviem un melnādainajiem cilvēkiem.Kādā komentārā vīrietis atzīst rasismu par nepieciešamu lietu: "Jāaizliedz paust tumsonīgos uzskatus, ka vienīgā atšķirība starp baltajiem cilvēkiem un nēģeriem ir dažāda ādas krāsa. Es arī agrāk tā domāju, bet izrādās, ka tomēr ir citādi."Ebreji un holokausts šim komentētājam arī bijusi aktuāla tēma.Prokuratūra jaunajam vīrietim arī uzrādījusi apsūdzību par divu patronu glabāšanu bez atļaujas.Rošānam šī nav pirmā saķeršanās ar Krimināllikumu. Viņš bija apsūdzēts par olu mešanu uz seksuālajām minoritātēm 2006.gada praida laikā.Arī pērn Rošāns bija manāms starp protestētājiem pret praidu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

aa

ja nosaukumu uzrakstitu pareizi tad butu vsp labi...
kapec pie k.,e. un h. vardiem, visiem ir "s" galotne..kam to vajag, jo ar to jautajums ir galigs bezsakars..

pirms 11 gadiem, 2010.08.27 23:41

Žukovkas betmens

to ixa - nu nevajag gvelzt! pants par nacionālā naida kurināšanu neizskata minoritātes vai mažoritātes... nesen arī vienu krievu rīgā tiesāja par to pašu.

pirms 11 gadiem, 2010.08.19 14:28

ixa

Neesmu minoritāšu nīdēja, bet līdzsvaram un savām robežām viņu komentāros arī jābūt. Tātad minoritātes nedrīkst apcelt, bet krievvalodīgie latviešus gan drīkst zākād kad un cit tik uziet. Vai nav diskriminācija pret pamatnāciju ?

pirms 11 gadiem, 2010.08.19 14:20

ZZ

viņu sodīja par nacionālā naida kurināšanu,nevis par apsaukāšanos,ir starpība.

pirms 11 gadiem, 2010.08.19 12:07

nu beidzot

Beidzot kāds ir saņemis reālo sodu.....Tādus vajag sodīt un viņš nav vienīgais.....te ļoti daudz tādu,kas raksta stulbības,pazemo,apsauka cilvēkus. Varbūt citi aizdomasies.....

pirms 11 gadiem, 2010.08.19 10:58

Jelgava