Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par slidotavas ledus kvalitāti rūpēsies moderna dzesēšanas sistēma 10

Pasta salā notiek pēdējie pilsētas publiskās slidotavas laukuma sagatavošanas darbi. Plānots, ka slidotgribētājiem tā tiks atklāta Ziemassvētku brīvdienu laikā. 

«Jelgavnieki ir aktīvi slidotāji, ko pierādīja pērn parkā aiz Jelgavas kultūras nama izveidotā slidotava, kas bija labi apmeklēta un iecienīta dažāda vecuma pilsētnieku vidū,» vērtē Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) sabiedrisko attiecību speciāliste Sanda Andersone. Turpmāk pilsētas publiskā slidotava, ko apsaimniekos ZOC, atradīsies Pasta salā pie jaunuzceltā Mītavas tilta.

Slidotavas laukumā ir iestrādāta moderna dzesēšanas sistēma, kas ļaus saglabāt ledu arī apstākļos, kad āra temperatūra būs augstāka par nulli. Pašlaik jau ir uzstādītas laukuma apmales, bet vēl pirms ledus liešanas nepieciešams uzstādīt ledus saldējamo iekārtu. «Tomēr, tā kā šogad slidotavai vēl netiks likts jumts un lietus var kavēt ledus sasalšanu, nav iespējams noteikt dienu, kad laukums būs gatavs un varēs uzņemt savus apmeklētājus,» skaidro S.Andersone.

Plānots, ka slidojumi brīvdienās un svētku dienās sāksies pulksten 10, 13, 16 un 19, darba dienās pulksten 13, 16, 19. Slidojuma ilgums būs viena stunda. Laikā starp slidojumiem laukumam tiks veikta apkopšana, ledus atjaunošana. Tomēr laika apstākļu ietekmē minētie slidojumu laiki var tikt mainīti.

Maksa par slidošanu paredzēta 1,41 lata jeb divu eiro apmērā. Bērni, skolēni un pensionāri, uzrādot apliecību, varēs slidot bez maksas. Slidu nomas maksa 1,05 lati jeb 1,5 eiro. 

Pie slidotavas darbiniekiem būs iespējams uzasināt savas līdzpaņemtās slidas.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Oms

Bez jumta būs grūti, jo smilšu putekļi klāsies uz laukuma un slidas būs neasas. Tomēr atbalstu, lai top.. Pāris gadus atpakaļ puikas bija sajūsmā par slidotavu starp daudzdzīvokļu mājām Aspazijas ielā...

pirms 6 gadiem, 2013.12.18 22:28

Лида

и кто там даст покататься???хокеисты что ли???

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 02:55

s

Hokeistov nahren ot tuda- pustj na rečke katajutsa.

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 08:22

Jelgavietis

Kaut kā atkal diezgan nesaimnieciski un sekli ir īstenota šī slidošanas padarīšana, Kā tas notiktu normālā eiropas valstī, šeit ņemam par piemēru Skandināviju, kur klimats ir ļoto līdzīgs kā LV? Pat Niderlandi ziemā. Tātad, reāls piemērs iz dzīves... sākās sals, aizsalsts upes un ezeri, tiek saplānots slidošanas maršruts, gar kuru pamīšus tiek izurbti kontrol-urbumi, lai noteiktu ledus biezumu. Šajos urbumos tiek sasprausti arī karodziņi. Kad ledus ir drošs, tiek ņemts mazais traktors un izšķūrēts sniegs - citu reizi veidojot pat kilometriem garas ainaviskas, līkumotas trases - un tas tiek darīts periodiski. Šaubos vai viena traktorīša cena + periodisku ledus mērijumu veikšanas izmaksas būtu lielākas par šīs betona platformas (kas ir uzlieta patreizi) izveidi + ar kkādu vēl tur sazin iestrādātu dzesēšanas sistēmu. Ehh... ja vien pilsētas centrā mums būtu kāda upe vai kāds kanāls...sakopts krasts vai promenāde, vai piemēram pils, kuru garām laiski noslidot :) Ka nespējam saskatīt tās iespējas, kas mums jau ir un gudri tās izmantot. Kāda jēga pa apli tajā betona "akvārijā" slidināties un tik skatīties uz jaunā tilta balstu, pa riņķi vien, pa riņķi vien.

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 10:08

m!

Labs komentārs

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 10:22

s

Kur tev klimats pie mums vienāds ar Skandināviju, aļo? Tur ledus metru biezs izveidojas, pie mums tāds nebūs lai cik tā ziema auksta būtu.Pie tam ar mūsu atkušņiem - ūdeni ar traktorīti šķūrēsi nost?

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 11:23

Martins Lizunovs.

Gribetu citet pedejos teikumus par cenam. Kapec tik dargi ? Pagajusaja gad bija 1 ls , tagad gandriz 1.50 , saubos , kad daudz cilveki uz tadu summu parakstisies , un laiks ir tik pat debils , ka pagajusaja gada. Ik pec 2 h praktiski, un nav zinams varbut pat sogad , ik pec 3 stundam tikkai bus. Atvainojos par rupjibam, bet kas tas par sudu??? Tiesam tie kas izgatavo to slidotavu ar galvu , nedoma, pagajusaja gada loti daudzi sudzejas , par slidotavu , kura bija kulturas nama laukuma. Par pagajusa gada sudzibam , kaut ka teksta nesaskatu . Personigi uzskatu , kad laiks ir jamaina , jo reali ledus jatira 30 min , un kamer vins sasals, vel 30 min . Jo, ja atnak daudz cilveku , tad puse nemaz netiek ieksa, un pectam gaida 2 h , kautgan jau pirmstam gaidija. Neuzskatu , ka tas ir normali . nauda itka nebutu tik svariga galvenais ir laiks , jo biezak varetu iet jo vairak tautas butu . u .t .t

Palidies par sapratni .

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 17:09

Martins Lizunovs.

Es zinu ,ka labot ledus problemas , lai nebrauc ar to traktoru virsu, bet gan lai tira ar slotu un slapju lupatu . Ka to darija agrak.

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 17:11

....

Vajag JUMTU!!!!! Vajag JUMTU!!!!! Vajag JUMTU!!!!! Vajag JUMTU!!!!! Vajag JUMTU!!!!! Vajag JUMTU!!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.23 14:28

Jelgavnieks

tieši tā vajag jumtu tā būs labāk!

pirms 6 gadiem, 2013.12.23 14:29

Jelgava