Pasažieru pārvadātāji, streikojot marta otrajā pusē, vienu dienu izpildīs tikai pusi no paredzētajiem reisiem 2

Pasažieru pārvadātāji 24.martā, rīkojot brīdinājuma akciju Latvijā, izpildīs tikai pusi no paredzētajiem reģionālo pārvadājumu reisiem, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Pēteris Salkazanovs.

"Mēs pieņēmumām lēmumu 24.martā organizēt brīdinājuma akciju - 50% no reisiem neizies maršrutos. Ar to mēs parādīsim, kas gaidāms atlikušo periodu pēc valsts budžeta finansējuma samazināšanas par trim miljoniem latu," viņš teica.Salkazanovs norādīja, ka pašlaik pasažieru pārvadātāju ieņēmumi nesedz izdevumus, tādējādi streika rīkošana valsts budžetā līdzekļus tikai ieekonomēs, arī pārvadātājiem būtiski zaudējumi neradīsies, savukārt pasažieriem gan šāds pārvadātāju lēmums sagādās problēmas.Pēc viņa teiktā, 24.martā puse autobusu reisu kursēs reģionālajos pārvadājumos, savukārt pilsētās sabiedriskais transports kursēs kā ierasts, jo pilsētās sabiedriskā transporta kustību lielākoties finansē no pašvaldību budžetiem. Savukārt par pasažieru pārvadātāja pa dzelzceļu "Pasažieru vilciens" (PV) rīcību lems pirmdien ieceltais jaunais PV valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds kopā ar valdi, piebilda asociācijas pārstāvis.PV gan jau paziņoja, ka streiks vai citas protesta akcijas nav risinājums paredzamajam dotācijas samazinājumam sabiedriskajam transportam. Atsaucoties uz izskanējušo informāciju par pasažieru pārvadātāju iespējamo streiku, lai protestētu pret valdības plānu par trim miljoniem latu samazināt dotācijas sabiedriskajam transportam, PV apliecināja, ka neiesaistīsies protesta akcijās un vilcieni turpinās kursēt saskaņā ar sarakstu."Mēs esam atbildīgi par vairāk nekā 55 tūkstošiem pasažieru, kuri ikdienā izmanto mūsu pakalpojumus, un nevēlamies mūsu klientus padarīt par izveidojušās situācijas ķīlniekiem. Turklāt katra vilciena reisa atcelšana radīs uzņēmumam papildu zaudējumus," teikts PV paziņojumā.Aģentūra BNS jau vēstīja, ka valdība 1.martā slēgtā sēdē vienojās par pasākumiem, kas nodrošinās šā gada budžeta konsolidāciju 50 miljonu latu apmērā. Viens no pasākumiem budžeta konsolidācijai ir dotācijas pasažieru pārvadātājiem samazināšana par trim miljoniem latu.Autotransporta direkcija ir iesniegusi Satiksmes ministrijai situācijas izvērtējumu par sekām, kādas var rasties, vēl papildus konsolidējot trīs miljonus latu valsts dotācijai zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem.Iesniegtā informācija liecina, ka, papildus samazinot dotācijas apmēru, būs jāpārskata maršrutu tīkls un jāsamazina reisu skaits, tostarp pārvadājumos pa dzelzceļu. Valsts finansējuma samazināšana radīs situāciju, ka jāpārskata tas iedzīvotāju loks, kas saņem braukšanas maksas atvieglojumus.Pēdējos gados no valsts budžeta piešķirto līdzekļu apmērs par sniegtajiem sabiedriskā transporta pakalpojumiem pārvadātājiem gadu no gada ir samazinājies - 2008.gadā tas bija 74,41 miljons latu, 2009.gadā - 71,138 miljoni latu, pagājušajā gadā - 61,697 miljoni latu, savukārt šogad no valsts budžeta pasažieru pārvadātājiem paredzēts piešķirt 51,923 miljonus latu.24.martā plānota arī protesta akcija pret Latvijas energokompānijas "Latvenergo" jauno tarifu projektu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ROBIS

nebus naudas 3miljoni ko atmazgāt - cietis verenie ANDRIS VIKTORIJA PETERIS.

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 18:55

Greex

Tas laikam tāpēc, lai ļaudis netiktu uz piketu pret Latvenergo tarifiem? Tad kā intereses šie "pārvadātāji" patiesībā aizstāv?

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 18:38

Jelgava