Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības iepirkumā par Čakstes bulvāra rekonstrukciju noraida sūdzību par konkrēta tipa bruģa prasību 10

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) Iesniegumu izskatīšanas komisija noraidījusi SIA «Brikers Latvija» sūdzību, kas iesniegta par iepirkumu Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcijas otrajai kārtai Jelgavā, liecina IUB paziņojums.

Saskaņā ar IUB datiem jau iepirkuma gaitā, turpinoties piedāvājumu iesniegšanai, SIA «Brikers Latvija» pārstāvji iesnieguši sūdzību, kurā pauž neapmierinātību ar to, ka Jelgavas pilsētas pašvaldība, iespējams, radījusi negodīgu konkurenci, iepirkumā norādot prasības pēc konkrēta tipa bruģa, kuru ražojot konkrēts uzņēmums.

Vietējam laikrakstam «Zemgales Ziņas» uzņēmuma pārstāvis paudis aizdomas, ka specifisko prasību dēļ pašvaldība ietvju segumam pašvaldība izvirzījusi prasības, kuras var izpildīt tikai Jelgavas vietējā firma «Igate», jo prasībās paredzēts tāds bruģa tips, kuru var iegūt, bruģi apstrādājot nevis ar ūdens strūklu, bet ar lodītēm, un tāda tehnoloģija Latvijā esot tikai «Igatei».

Pašvaldība IUB skaidrojusi, ka tiešām iepirkumā tiek prasīts konkrēts bruģa tips. «J.Čakstes bulvāra rekonstrukcijas 2.kārta (posmā no Lielās ielas līdz Ausekļa ielai) ir J.Čakstes bulvāra 1.kārtas (posmā no Raiņa ielas līdz Lielai ielai) rekonstrukcijas turpinājums (1.kārtas rekonstrukcija pabeigta un objekts nodots ekspluatācijā 2012.gada novembrī), kā arī saskaņā ar akceptētā tehniskā projekta dokumentāciju abi Čakstes bulvāra posmi veido stilistiski un arhitektoniski vienotu pilsētvides objektu, tāpēc tehniskajā specifikācijā prasītā bruģakmeņa parametri ir identiski J.Čakstes bulvāra 1.kārtā izbūvētajam bruģakmenim,» teikts pašvaldības paskaidrojumā.

Jau ziņots, ka Jāņa Čakstes bulvāra 1.kārtas bruģēšanas darbus kā galvenā būvnieka - SIA «Tilts» - pieņemts apakšuzņēmējs veica SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»».

Pašvaldība arī skaidrojusi, ka minēto bruģakmeni ražo arī citās Eiropas Savienības valstīs, piemēram, Polijā, un uzņēmums, kas pretendē iepirkumā, bruģi var iepirkt vai piesaistīt apakšuzņēmējus, tāpat jebkurš bruģa ražotājs varot pielāgot ražošanas tehnoloģiju.

Kā liecina iepirkuma dokumenti, tajos nav prasība pēc bruģa, kas apstrādāts ar lodīšu strūklu, tomēr ir prasīt konkrētu izmēru, konkrētas krāsas bruģis - ar «paaugstinātām virsmas slīdes pretestības prasībām».

IUB Iesniegumu izskatīšanas komisija secinājusi, ka «pasūtītāja konkursa nolikumā bruģakmenim izvirzītās prasības ir pamatotas, ņemot vērā, ka konkursa priekšmets ir būvniecības otrā kārta, proti, būvniecības pirmās kārtas ietvaros ceļu seguma izbūvē tika izmantots identisks bruģakmens, tādējādi iesniegumu izskatīšanas komisijas ieskatā konkrētajā gadījumā nav iespējama līdzīga (izmantotā bruģakmens parametriem neidentiska) bruģakmens piedāvāšana».

Attiecībā uz sūdzībā norādīto, ka konkursa nolikuma prasībām atbilstošu bruģakmeni Latvijā un Baltijā ražo tikai viens ražotājs, IUB Iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka «jebkuras prasības konkursa nolikumā vai citos iepirkuma procedūras dokumentos zināmā mērā ierobežo kāda iespējamā piegādātāja iespējas piedalīties iepirkuma procedūrā, tādējādi prioritārais jautājums ir prasību pamatotība, nevis kāda piegādātāja iespējas minētās prasības izpildīt».

IUB atgādina, ka pretendentiem, lai izpildītu iepirkuma dokumentācijā noteiktās prasības, ir tiesības piesaistīt apakšuzņēmējus vai veidot personu apvienības. Tāpat iesniegumu izskatīšanas komisijai nav pamata apšaubīt, ka jebkurš bruģakmens ražotājs var pielāgot savas ražošanas iespējas, lai ražotu atbilstošu bruģakmeni, un iesniegumu izskatīšanas komisija arī nekonstatē, ka noteiktie bruģakmens parametri paši par sevi norādītu uz kādu konkrētu ražotāju.tāpēc IUB Iesniegumu izskatīšanas komisija noraidījusi SIA «Brikers Latvija» sūdzību un atļauj turpināt sākto iepirkumu, kuram, ņemot vērā sūdzības iesniegšanu, pretendentu pieteikšanās termiņš ir pagarināts līdz 20.maijam plkst.14.

Savukārt Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcijas otrā kārta Jelgavā, posmā no Lielās ielas līdz Ausekļa ielai, būs jāveic līdz šā gada 1.novembrim.Kā ziņots, SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» pērn sāka ražot jauna veida betona bruģakmeni - Mītavas bruģi. Pirmoreiz vidē tas tiks ieklāts Jāņa Čakstes bulvārī Jelgavā, biznesa portālu Nozare.lv informēja «Igates» pārstāve Dace Zviņģele.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

kaža

Viss tas Čakstes ielas "brūvējums", kā viens rīdzinieks teica, ir Jelgavas aklā zarna !

pirms 7 gadiem, 2013.05.14 09:52

NU NE

Ridzinieks jau baigais specis. Man gan patik.Plasi, skaisti.Ir cilveku kategorija, kuriem nekur, nekas nepatik.

pirms 7 gadiem, 2013.05.14 11:18

koko

Jelgavas mafija ar ZZS mafiozņikiem ir neuzvarama.

pirms 7 gadiem, 2013.05.14 13:00

au

Ir vēl viena šoseja kas nekur neved - Dbeles šosejas " autobānis " atduras pret Tušķu tiltu . Lai kaut ko tādu izbūvētu arī jābūt ar Toričelli tukšumu galvaskausā , vai arī tik daudz naudai , ka nezin kur to likt.

pirms 7 gadiem, 2013.05.14 14:07

naivais

paaugstināta virsmas slīdes pretestība- tad nu vismaz suņu pastaigu bulvārim *** labāk turēsies klāt pie bruģa. Vēl tik vairāk soliņus un lielākas miskastes vakaru dzeršanas maratonam

pirms 7 gadiem, 2013.05.15 00:21

naivais

nu lab, ja cenzūra, tad suņu ekskrementi

pirms 7 gadiem, 2013.05.15 00:23

nu ***

Debīliķiem ar auto derētu gan zināt, ka daudzi bruģi lietū tiešām pārvēršas slidotavā.

pirms 7 gadiem, 2013.05.15 07:23

membrāns

...uzart visu to bruģi un iestādīt bietes lai neapmierinātie varētu rudenī sev vārīt biešu zupīti un mazāk vaimanātu par savu neizdevušos dzīvīti.

pirms 7 gadiem, 2013.05.15 09:00

pips

paskaties spogulii kaza , tu pats izskaties pec aklas vistas .

pirms 7 gadiem, 2013.05.15 18:11

Selvins

Es esmu jauninais Jelgava. Skaista pilseta, parvacamies no Rigas shurp. Patik. Bet BARDAKS gan liels jums te Dome un parvalde. Nak veleshanas. Noteikti nebalsosu par Ravinu. Baiga mafija. Iesakiet par ko balsot? Ka glabt Jelgavu no MAFIOZNIKIEM?

pirms 7 gadiem, 2013.05.16 11:32

Jelgava