Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības policija: Noteikumi par zāles pļaušanu divreiz gadā vairs nav spēkā 16

Jelgavas Pašvaldības policija, aicinot ziņot pat nesakoptām teritorijām, atgādina – par zālienu jārūpējas visu laiku. Iepriekšējie noteikumi par obligātu zāles nopļaušanu divreiz sezonā vairs nav spēkā.

«Pašvaldības policija bieži saskaras ar situāciju, ka daudzi iedzīvotāji nav sekojuši līdz izmaiņām Jelgavas pašvaldības saistošajos noteikumos, kā rezultātā nav informēti par īpašuma un tam piegulošo teritoriju uzturēšanas un kopšanas kārtību,» skaidro policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Saulīte.

Jau no 2012.gada 24.maija noteikts, ka īpašniekam jānodrošina īpašuma teritorijas un tai piegulošās teritorijas kopšana – zāliena nopļaušana, zāles garums nedrīkst pārsniegt 15 centimetru. Attiecīgi iepriekšējie noteikumi par to, ka zāle obligāti jānopļauj divas reizes gadā – līdz Līgo svētkiem un līdz 15.septembrim – vairs nav spēkā.

Pašvaldības policijas redzeslokā ir gan tādas teritorijas, kas atkārtoti nav sakoptas, gan tādas, kurās pēc protokola sastādīšanas teritorija tiek uzturēta kārtībā, skaidro A.Saulīte, aicinot iedzīvotājus ziņot Pašvaldības policijai par nesakoptām teritorijām.

Savukārt pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» speciāliste Ilze Gamorja, atbildot uz kāda portāla zz.lv lasītāja jautājumu par zāli sadalošajā joslā Brīvības bulvārī, skaidro – saliņas tiek koptas katru mēnesi. «Sadalošajās saliņās ir ieklāts eko bruģis, kas ir dekoratīvs, un paredzēts, ka tā starpās tiek sēts zāliens,» informē I.Gamorja.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

frotipiploretmi

Tā pašvaldības policija reāli to vien tik dara kā mērī zāles garumu un dzenā bomžus. Tā visa veikšanai pašvaldība policija no mūsu makiem tērē 2,8 miljonus latu . Normālā valstī ( Grieķijā ) tauta sen būtu patriekusi šādus parazītus . Bet mums Jelgavā ir ZZS mafija un Vanagam vieta priekšnieka amatā jāgarantē un arī kaut kāda policija tam amatam vajadzīga

pirms 7 gadiem, 2013.07.21 21:19

oi

Man arī nav skaidrs ar ko nodarbojas pašvaldības policija , jo uz izsaukumiem viņi saka ka brauks , bet reāli nebrauc.

pirms 7 gadiem, 2013.07.21 21:21

Lasītāja

Diemžēl bomžus nedzenā un tie dara visvisādas nekārtības.

pirms 7 gadiem, 2013.07.21 22:59

guha

Vot tiem pasvaldibas reketieriem katram iedot pa iskaptij,un uz prieksu zali plaut ar Vanagu prieksgala.

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 00:51

patriots

nu ja jums nav skaidrs, tad varbut deretu ari kada skola pamacities, pirms nurdet bezdarbnieki... toposie bomzi

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 08:15

pampars

kartibai jabut un ja soda tad jasoda ir visi ne ta kaa aiz MNL un picstaveni Saldus iela zale izaug 2 metru augstuma . Ieprieksh gadus vareja saukt cik vien velas nekadas reakcijas .

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 09:46

XXX

Es savu gabalu, kurs iegadas 2000. gada nekada veida nevaru zimantot : Domes zonejuma mainas del! Un tik un taa baazas virsu ar plausanu: nevienam lauks netrauce - nav pilsetas vidus - talaka mala, kura nekas nenotiek - .... Bet ne! Man redz - saviedrika buuve tur jataisa ! Neesmu saimnieks uz savas zemes - Ejiet rata! Gudrinieki!!! Nedz passi perk, jo gaida, lai vares nozagt par velt''i - nedz dod iespeju gabalu izmantot prakstiskam lietam -!!!!
Banditi! Un ko tad jus tur variet daudz izdarit - sodiet? Man nav izdevigi plaut - labak samaksat sodu!

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 10:35

vārds

ir tāds raundaps, nebūs jāpļauj visu sezonu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 12:37

Dainis

Varētu atbraukt uz Depo rajonu un salikt riktīgus sodus tiem, kuri nekopj savu teritoriju!

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 10:42

Ruta

Mana gabala noplausana ikreizes maksa vismaz 60 Ls! Un cik daudz jus domajiet man biezi ta plausana jaorganize??? Tie sodi ir idiotisms - labi, ja biezi apdzivota vieta - bet laukos, kur patiesam nevienam netrauce - liecieties miera - Jus cilveku nideji - KGB tipa uzraugi! Doms troikas izskata tos iesniegumus - katram tacu naudina kaut kadigi japelna .. - un nespej pieradit, ka attelos redzamais lauks ir apsudzeta lauks! - Mulku zeme!

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 11:09

harisans

nu ja visiem ,tad visiem. Cik sodus novads uzlicis viktora kungam par nenopļautu zāli pie mājas un vasarnīcas zemes gabala teritorijā,kur tā jau lidz 2 metri!

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 11:28

Jelgavnieks

Pašvaldības policija tikai izpilda Domes neloģiskos lēmumus. Ja Dome lems, ka visiem savi zālāji jāuzar un tur kukurūza sāstāda, tad tā arī būs jādara. Un kas neklausīs - tam sods!

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 12:05

Ruta

Ja jau esi zemes īpašnieks, tad aprūpē un kop to, ja nespēj, tad pārdod vai atdāvini..

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 12:13

Rutai

Vai kads ir padomajis par tiem ipasniekiem, kuriem ir jaaprupe zeme, kuru nevar nedz pardot, nedz uzdavinat...jo Jelgavas pilsetplanosana nelauj neko celt - nedz sev, nedz citiem - mainijusi zonejumu? Ko tad darit? Kam uzdavinat? Tev?... un tu maksasi tukstosus nodoklos par vietu, kuru nevar nedz dalit, nedz buvet un plausi , gada terejot 300 LV par nederigu zemi?

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 21:04

augusto

Šīs nedēļas laikā Jelgavas centrā ir pieaudzis pieprasījums pēc notekūdeņu novades caurumu restēm.. Mātera, Jāņa un Zirgu ielās drīzumā būs visas bez restēm.. arī pagalmos.. cilvēki, esiet uzmanīgi un skatieties zem kājām...!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 12:14

....

pašvaldībai būtu jārāda priekšzīme-jānopļauj sev piederošās platības,tikai pēc tam bakstiet,sodiet līdzpilsoņus,esmu tikai par sakoptu vidi,bet....

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 13:56

Jelgava