Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc LLU zinātnieku prezentācijas izstādē Turcijā noslēdzies trīs gadus ilgais zinātniskās darbības popularizēšanas projekts

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) noslēdzies trīs gadu garumā īstenotais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekts «LLU zinātniskās darbības popularizēšana», kura pēdējais pasākums bija LLU zinātnieku izstrādņu prezentēšana izstādē Turcijā.

LLU projektu daļas pārstāve Agnese Oļševska aģentūru LETA informēja, ka LLU zinātniskās darbības popularizēšanas projekts tika īstenots no 2010.gada oktobra līdz 2013.gada septembrim. Tā mērķis bija stiprināt un attīstīt LLU zinātniskās darbības potenciālu starptautiski nozīmīgu pētījumu veikšanai, sekmējot praktiskas ievirzes pētniecības projektu īstenošanu, veidojot sabiedrības izpratni un interesi par pētniecību un inovācijām un integrējot augstāko izglītību un nozares pētījumus, kas nodrošinātu inovatīvu, zināšanu ietilpīgu tehnoloģiju ieviešanu Latvijas tautsaimniecībā.

Projekta ietvaros tika sagatavoti un iesniegti seši starptautiskās sadarbības projektu iesniegumi, no kuriem atbalstīti trīs projekti - gan par trifeļu sēņu audzēšanu, gan par IT izmantošanu biškopībā, gan par pākšaugu kā proteīna avota uzlabošanu.Tāpat projekta gaitā veikta pētniecības rezultātu izplatīšana un dalība 211 starptautiskos pasākumos - starptautiskos kongresos, konferencēs, izstādēs un gadatirgos. Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieku un mācībspēku dalība tika nodrošināta, izplatot LLU zinātniskās darbības rezultātus zināšanu pārneses veidā, sniedzot informāciju par LLU pētnieciskajām aktivitātēm un pieredzi, kā arī sekmējot LLU starptautisko kontaktu veidošanos un sadarbību ar citām zinātniskām institūcijām, zinātniskām asociācijām, apvienībām, biedrībām un savienībām.

Konference-izstāde apvienoja vairāk nekā 4800 augstākās izglītības profesionāļus no vairāk nekā 90 valstīm un tās laikā bija iespējams apskatīt 350 izstādes dalībnieku stendus. Katrs stends izcēlās ar savu noformējumu, oriģinalitāti, prezentējot savas institūcijas jaunākās programmas, aktuālākos pētījumus, kā arī tehnoloģiju pārneses rezultātā tapušos «taustāmos» rezultātus, skaidroja Oļševska.

Viņa klāstīja, ka pēdējā laikā LLU veikumi iezīmējas ar inovatīviem risinājumiem ražošanas tehnoloģijās, produktu kvalitātes uzlabošanā un iepakojumā. Aizvien auglīgāka kļūst ražotāju un zinātnieku sadarbība, kas galvenokārt ir vērsta uz vietējo izejvielu plašāku izmantošanu un cilvēka veselībai aizvien draudzīgākas produkcijas ražošanu.

Stambulas izstādē LLU zinātnieki prezentēja plašu izstrādņu klāstu, kas tapis sadarbībā ar ražotājiem, piemēram, veselīgus saldos našķus «Augļu kubi» sadarbībā ar SIA «Biograph Organic sweets», dārzeņu biezenīšus mazuļiem «Rūdolfs», sadarbojoties ar SIA «Lat Eko Food», kur biezenīšu receptūru un tehnoloģiju izstrādi veikuši LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes zinātnieki, kā arī musli ar zīmolu «Graci», kas tapis sadarbībā ar SIA «Felici».

Visus iepriekšminētos produktus bija iespējams degustēt visas izstādes laikā. Tāpat tās apmeklētāji varēja iepazīties ar jaunāko informāciju par aktuālākajiem pētījumiem, inovācijām un zinātnes attīstības virzieniem, kā arī turpmākās sadarbības iespējām - jaunu projektu ieviešanai, tehnoloģiju pārnesei un produktu attīstīšanai, ārzemju studentu piesaistīšanai un citām, skaidroja Oļševska.

ERAF projekta «LLU zinātniskās darbības popularizēšana» budžets bija 391 626 latu apmērā, un to pilnībā finansēja ERAF.

Pievieno komentāru

Jelgava