Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc policijas ierosinājuma tiesa Jelgavas žurnālistam lūgs atklāt tiesas sēdes protokola kopijas iesniedzēju 13

Jelgavas novada Domes ārpakalpojumos algotā jurista Dzintara Lagzdiņa neslavas celšanas lietā laikraksta «Zemgales Ziņas» galvenā redaktora vietniekam Edgaram Kupčam pēc policijas ierosinājuma tiesā lūgs atklāt informācijas avotu saistībā ar atklātas tiesas sēdes protokola kopijas saņemšanu, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas tiesā.

Jelgavas tiesas priekšsēdētāja palīdze Dace Šmēdiņa aģentūru LETA informēja, ka ierosināta kriminālprocesa ietvaros Jelgavas tiesā ir saņemts procesa virzītāja ierosinājums par pienākumu atklāt informācijas avotu, kas tiks skatīts slēgtā tiesas sēdē, kurā tiks uzklausīts Kupča viedoklis.

Viņa skaidroja, ka pirmstiesas izmeklēšanas procesā saskaņā ar Kriminālprocesa likumu darbības, kas skatāmas tiesas sēdēs, izskata slēgtās sēdēs.

Kupčs aģentūru LETA informēja, ka ir saņēmis tiesas pavēsti par ierašanos uz slēgtu sēdi 4.decembrī. Viņš pastāstīja, ka skaidri nezina iemeslu, taču pieļāva, ka, ņemot vērā tiesas sēdi pirmstiesas izmeklēšanā, pēc likuma, iespējams, viņam varētu lūgt izdot informācijas sniedzēju, jo iepriekš policijai, pamatojoties uz likumu, viņš šo informāciju atteicies sniegt.

Žurnālists gan pauda apjukumu un izbrīnu, ka viņam lūdz izdot informatoru, jo informācija būtībā ir atklātas tiesas sēdes protokola kopija, kuras saturu viņš izmantojis, gatavojot apstrīdēto rakstu par Lagzdiņu. Kupčam esot bažas, ka varbūt tādā veidā ar varas pilnvaru palīdzību iegūto informāciju varētu izmantot, lai sodītu informatoru par Lagzdiņa teikto atklātā tiesas sēdē.

Kupčs skaidroja, ka neslavas celšanas lieta faktiski pamatota uz rakstu, kurā viņš atstāstījis Lagzdiņa teikto tiesā un no jurista vārdiem izdarījis secinājumus par viņa apšaubāmajām darbībām, jo «Zemgales Ziņu» šā gada 5.februāra numurā tika vēstīts, ka «tiesvedībā par parāda piedziņu viņš [Lagzdiņš] apgalvojis, ka, strādājot Valsts zemes dienestā, kādam uzņēmējam par naudu sniedzis ziņas par valstij piederošajām brīvajām zemēm».

Ņemot vērā, ka lietas būtībā tiek izvērtēts žurnālista sniegtais traktējums, Kupčam ir šaubas par informatora atklāšanas lietderīgumu, un viņš ir apņēmies neatklāt savu informatoru, vismaz ne šajā lietas stadijā.

Minētajā «Zemgales Ziņu» publikācijā rakstīts, ka savā paskaidrojumā Jelgavas tiesai Lagzdiņš teicis: «Tajā laikā pret Mierkalna kungu bija noteiktas vairākas kratīšanas. [..] Ņemot vērā, ka man bija pieredze iekšlietu struktūrās, Mierkalna kungs lūdza manu juridisko palīdzību. Tika panākta vienošanās. [..] Tajā laikā, strādājot zemes dienestā, Mierkalna kungs lūdza par brīvajām valstij piekrītošajām zemēm viņu informēt. Mierkalns bija uzņēmējs, kura interesēs bija savā īpašumā iegūt zemi,» liecina sēdes protokols. No tā Kupčs rakstā uzsvēris valsts dienesta informācijas izmantošanu biznesa nolūkos.

Pati aprakstītā tiesvedība ir par SIA «Carrington, Hall & Hamburg» prasību pret Lagzdiņu par parāda piedziņu. «Lietā ir runa par uzņēmēja Ulda Mierkalna 40 tūkstošu latu aizdevumu, kas pa daļām izsniegts jau 2002. un 2003.gadā. Daļu no saņemtās naudas Lagzdiņš neesot atdevis, tādēļ Mierkalns, kas plašākai sabiedrībai zināms ar figurēšanu gan lielāko miljonāru, gan parādnieku sarakstos, saistības cedējis SIA «Carrington, Hall & Hamburg», kas cēlusi prasību tiesā,» rakstīja laikraksts.

Jelgavas tiesas pārstāve aģentūru LETA informēja, ka šī civillieta pēc būtības vēl nav izskatīta un tiesvedība tajā turpinās. Patlaban ir pārsūdzēts Jelgavas tiesas tiesneses viens no procesā pieņemtajiem lēmumiem, tāpēc civillieta atrodas Zemgales apgabaltiesā.

Kā ziņots, Jelgavā iznākošā laikraksta «Zemgales Ziņas» galvenā redaktora vietniekam Kupčam piemērots aizdomās turamā statuss VP īstenotajā kriminālprocesā par neslavas celšanu, kurā cietušais ir Jelgavas novada Domes algotais jurists Dzintars Lagzdiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

koka zirgs Ojārs

Neslavas celšana un dokumenta kopijas iegūšana ir divas dažādas operas !

pirms 6 gadiem, 2013.11.29 21:40

izdzimteņi

te jau izskatās pēc ierēdņu un viņu blatņiku diktatūras. ciniska varas demonstrācija kā padomju laikā. lai gan menti jau attīstībā aizkavējušies vēl poļitruku ļiņeiku laikā, tādas arī metodes

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 00:08

visu cieņu

respect par šo rindu "viņš ir apņēmies neatklāt savu informatoru, vismaz ne šajā lietas stadijā"

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 00:09

goris

Shajaa situaacijaa pa iistam redzeesim kaada ir Jelgavas tiesa - nopeerkama vai nee.

pirms 6 gadiem, 2013.12.01 11:14

Lauķis

Jā, Jelgavā iet jautri. Malumedības, žurnālistu medības, mēģinājumi korumpēt policiju un kas viss tikai vēl nē! Pat izrādās tiesa, iespējams, ir korupēta, ja jau tik šķībi lemj. Tāda lūk kārtība te iedibināta.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 00:31

ZZS stiliņš

Nešaubos, ka gadījumā, ja Kupču sodīs, tad Eiropas Cilvēktiesību tiesa atkal liks Latvijai maksāt. Un mēs visi maksāsim par tāda caunes izpriecām.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 00:31

goris

Par cauni mees visi jau taa paaraak daargi maksaajam:(

pirms 6 gadiem, 2013.12.01 11:16

Doma

http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/488344-rozukalne_kupcam_nav_jaatklaj_informacijas_avots
«Tas, ka policija grib tiesai lūgt vai lūdz atklāt informācijas avotus, vēl nenozīmē, ka Kupčam arī ir kaut kas jāatklāj.»

Jautāta, vai viņa var norādīt kādu precedentu Latvijā, kad žurnālistam ir lūgts atklāt informācijas avotus, Rožukalne minēja gadījumu ar «Neatkarīgās Rīta Avīzes» (NRA) žurnālistu Uldi Dreiblatu.
«Šķiet, ka Dreiblats izgāja cauri visām tiesu instancēm, līdz pat tam, ka Augstākās tiesas Senāta lēmums bija viņam labvēlīgs,» stāsta Rožukalne.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 00:33

personīgi- vienmēr PRET kupču

man skit, ka irmie 5 komentāri ir Kupča rakstīti. varbūt kļūdos.

ļoti gribētu, lai šo subjektīvu cilvēku, kāds pārmācītu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 08:33

t.p.

man šķiet, ka pirmie 5 komentāri ir Kupča rakstīti. varbūt kļūdos.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 08:34

Lauķis

Starp citu ,es esmu lauķis , bet ne Kupčs!!!
Ja tu esi pret Kupču, tad tu esi šā vai tā ar ar Caunes sili saistīts.....Citādi demokrātiskā valstī atbalsta ceturto varu - masu medijus, bet vari jau dzīvot ar klapēm uz acīm!

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 10:43

Atkal Kupčs

BLOĶĒ atsauksmes uz sev nepatīkamiem komentāriem. Pazuda arī iepriekšējais raksts ar visiem PRETKUPČA komentāriem!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 13:19

Malacis

Priecājos, ka Jelgavas novadā ir vismaz viens žurnālists ar mugurkaulu.
Bezmaz pateicoties viņam Jelgavas novada iedzīvotājiem uz kakla ir vesela sabiedrisko attiecību nodaļa ar pakaļlaizītāju kaņeponi priekšgalā.
Caune noraustījies ne pa jokam, pat kabatas juristu-blēžu kantoris Lagzdiņš & Jēgers vemj zilas ugunis.
Cita starpā - šā kantora darbību apmaksā ikkatrs novada iedzīvotājs.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 21:48

Jelgava