Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēdējos gados republikas pilsētās un novadu pašvaldībās mazinājušies attīstības pieauguma tempi 1

Lai gan pagājušajā gadā republikas pilsētu un novadu pašvaldību grupā teritorijas attīstības līmeņa izmaiņu indekss bija pozitīvs, pēdējos gados šis temps ir mazinājies, secināts pārskatā par reģionu attīstību Latvijā 2011.gadā.

Kā norādīts pārskatā, pērn galvenā loma teritorijas attīstības līmeņa izmaiņu indeksa pozitīvās vērtības radīšanā bija tiem pašiem rādītājiem, kuri pēdējo gadu laikā visvairāk arī ietekmēja indeksa vērtības pazemināšanos un arī celšanos, - bezdarbs un iedzīvotāju ienākuma nodokļa apjoms uz vienu iedzīvotāju.Apskatot detalizētāk republikas nozīmes pilsētas, secināts, ka teritorijas attīstības līmeņa izmaiņu indeksa vērtības Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā Valmierā un Ventspilī bija pozitīvas, bet Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā un Rēzeknē - negatīvas. Situācija kopš 2010.gada šajā ziņā nav mainījusies. Tomēr pretēji 2010.gadam, kurā, salīdzinot ar 2009.gada rādītājiem, indeksa vērtības bija pieaugušas visās pilsētās, pērn indeksa vērtības pieauga tikai Ventspilī un Jūrmalā un pavisam nedaudz arī Rēzeknē. Pārējās pilsētās indekss ir samazinājies.Jūrmala pagājušajā gadā ir ierindojusies pirmajā vietā ar visaugstāko attīstības līmeņa indeksu. Tā pieaugumu nodrošināja iedzīvotāju skaita izmaiņas, tomēr bezdarba līmenis un demogrāfiskā slodze (8% un 541,6) bija nelabvēlīgāka nekā vidēji republikas pilsētās - attiecīgi 7,4% un 540,1.Savukārt novadu pašvaldību grupā indekss bija pozitīvs 53 novadu teritorijās, bet negatīvs - 57 novados. Līdzīga situācija bija arī gadu iepriekš, kad pozitīvas izmaiņas bija 56 novados, bet negatīvas - 54.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

blablabla

ZZ kaarteejo reizi vienkaarshi paarpublicee letas rakstu...Vareeja jau uzzinaat vairaak par Jelgavas pilseetu un novadu....

pirms 7 gadiem, 2012.11.01 08:39

Jelgava