Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pērn 28 sociālās aprūpes centros konstatētas neatbilstības zāļu aprites kārtībā

2012.gadā Veselības inspekcija (VI) izvērtēja 44 sociālās aprūpes centru atbilstību zāļu aprites kārtībai un dažāda rakstura neatbilstības konstatēja vairāk nekā pusē iestāžu, aģentūra LETA uzzināja VI.

Pārbaudes veiktas, lai pieņemtu lēmumu par zāļu iegādes atļauju izsniegšanu iestādēm, un neatbilstības tika konstatētas 28 sociālās aprūpes centros. Līdzīgas pārbaudes notiek katru gadu.Pērn veiktajās pārbaudēs biežāk konstatētie pārkāpumi bijuši neatbilstoša psihotropo un narkotisko zāļu uzskaite. Vairākos gadījumos VI amatpersonu dokumentācijā nav varējušas atrast apliecinājumus par klientiem nozīmēto terapiju. Vairākos sociālās aprūpes centros nebija izstrādāta arī zāļu aprites kārtība.Tāpat VI bija jākonstatē neatbilstoša psihotropo un narkotisko zāļu uzglabāšana, piemēram, nebija ievērots zāļu uzglabāšanas temperatūras režīms.Vienlaikus 2012.gadā tika izskatīti septiņi iesniegumi par nopietnām problēmām dažādas pakļautības sociālās aprūpes iestādēs. Kā norāda VI, viens no sūdzību iemesliem bija nesavlaicīga stacionēšana akūtu saslimšanu gadījumos.Galvenais VI secinājums, noslēdzot pārbaudes, bijis - pastāv nepietiekama sadarbība starp sociālās aprūpes iestādes vadību, darbiniekiem un ārstniecības personām. Par konstatēto VI informēja arī sociālo aprūpes centru vadību un Labklājības ministriju (LM).Kā ziņots, arī šogad LM ir saņēmusi pārmetumus saistībā ar nepilnībām valsts sociālās aprūpes centros. Tos februāri ministrijai izteicis tiesībsargs Juris Jansons.Jansons viesojies valsts sociālās aprūpes centros pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un secinājis, ka sociālā rehabilitācija nav vērsta uz personu atgriešanu sabiedrībā. Tiesībsargs uzskata, ka centros iemītnieku ķīmiskā ierobežošana tiek lietota kā sociālās rehabilitācijas aktivitāšu alternatīva.Tikmēr LM nav informācijas par šādiem gadījumiem. Ministrija ir solījusi lūgt VI veikt pārbaudes centros, lai apzinātu situāciju. Ja tad tiks konstatēti tiesībsarga minētie pārkāpumi, "galvas ripos, cilvēkus atlaidīs un atņems sertifikātus ārstiem", iepriekš teikusi LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme. VI gan vēl nav saņēmusi LM lūgumu.Tajā pašā laikā LM turpina strādāt pie pamatnostādnēm sociālo pakalpojumu attīstībai 2014.-2020.gadam, kurās viens no pamatmērķiem ir alternatīvie aprūpes pakalpojumi un deinstitucionalizācijas nodrošināšana, kā arī veselības aprūpes pakalpojumu un rehabilitācijas pakalpojumu pilnveidošana ilgstošas sociālās aprūpes centru klientiem.

Pievieno komentāru

Jelgava