Pētījums: Pusei Latvijas iedzīvotāju mēneša beigās pietrūkst naudas 7

Latvijā gandrīz pusei jeb 49 procentiem iedzīvotāju mēneša beigās pietrūkst naudas, liecina "Nordea Bank Finland" ("Nordea") Latvijas filiāles veiktās aptaujas dati.

Bankas sabiedrisko attiecību speciālists Juhans Rass aģentūrai BNS uzsvēra, ka atbilstoši "Nordea" aptaujai par personīgā un ģimenes budžeta plānošanu 49% Latvijas iedzīvotāju mēneša beigās pietrūkst naudas un tikai 17% atbildējuši, ka līdzekļu ir pietiekami.Pētījumā arī secināts, ka 43% iedzīvotāju savus ikmēneša izdevumus plāno, tomēr nedara to sistemātiski un rezultātus nefiksē. Populārākais budžeta plānošanas rīks ir čeku kolekcionēšana un pieraksti īpaši atvēlētā bloknotā. Savukārt 11% plānotāju izmanto kādu no tehnoloģiskajiem risinājumiem - datoru vai mobilo telefonu, lai gan 49% uzskata, ka tieši šāds budžeta plānošanas rīks būtu piemērotākais un efektīvākais."Aptaujas dati liecina, ka personīgā un ģimenes budžeta plānošana ir tas temats, kurā sabiedrība ir jāizglīto. Pareiza plānošana ir mehānisms, kas lielai daļai iedzīvotāju ļaus izvairīties no nepatīkamām mēneša beigām, kad visa alga jau iztērēta. Ir jūtams, ka liela daļa cilvēku vēlas plānot - ir tikai jāatrod pareizā pieeja, jo kādam no viņiem neatliek laika, kādam ir vienkārši slinkums. Priecē fakts, ka tikai 14% iedzīvotāju budžeta plānošanu uzskata par lieku pasākumu," pastāstīja "Nordea" finanšu plānošanas eksperts Zigmārs Valtmanis.Ģimeņu programmas ietvaros "Nordea" rīkos tiešsaistes semināru - vebināru - ciklu "Personīgā un ģimenes budžeta plānošana". Nākamais vebinārs notiks 8.novembrī, un tajā plānots sniegt padomus, kā izvērtēt savu un ģimenes finanšu situāciju, kā veidot uzkrājumus un kontrolēt izdevumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

strādniece

parasti grūti izdzīvot pēdējas trīs nedēļas līdz algai.....

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 12:37

sviests

Tad nu gan atklājums...kaut ko jaunu atklājuši!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 12:03

erna

Muļķu runa.
Cilvēkiem maksā tik mazas algas un pensijas ,ka vienkārši trūkst vārdu ....,ko tur var vēl ekonomēt.
Kapēc vienkārši to pieļauj??????

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 01:03

Apmuļķotais vēlētājs

Ak vai vai vai ! ak vai vai vai ! nu kapēc mēs muļķi nebalsojām par Ivaru ! Tad piens tecētu ķīseļa krastos un nauda pietiktu veselam mēnesim!

pirms 10 gadiem, 2010.11.04 22:58

Resnais

Nu nu nu, Ivar, nešauj pār strīpu! Arī jūsu vadība mantojumā saņemtu to pašu ko Lāčuks. Parādu un SVF uz kakla.
Kas attiecas uz tēmu, tad ir jādzīvo taupīgi. Vienīgi tas taupības režims ilgst jau 20 gadus. Nekādi kino, nekādi ceļojumi, nekāds alkohols vai cigaretes, Auto no lētā gala gāze vai dīzelis, kartupeļus audzējam paši, lupatas humpalās, bet elektrību mājai piepīpējam ar auto krokodiliem no jumta. Lūk jums izdzīvošanas recepte!

ekonomistam +1

pirms 10 gadiem, 2010.11.04 22:09

nu ne

neiet runa par tiem kam nav nauda atpusties Hurgada,bet par tiem kuriem nav ko est.Bet protams ir ari tadi kuriem nepietiktu ja vini pelnitu ari 1000Ls menesi.

pirms 10 gadiem, 2010.11.04 21:31

ekonomists

sauksim lietas pareizos vārdos - 43% dzīvo pāri saviem līdzekļiem, vai otrs variants - 43% par maz nopelna lai apmierinātu savas vajadzības...kapitālismā tā mēdz gadīties...:)

pirms 10 gadiem, 2010.11.04 19:52

Jelgava