Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: Tikai 5% iedzīvotāju iespējas atrast labu darbu Latvijā vērtē kā labas

Decembrī tikai 5% iedzīvotāju iespējas atrast labu darbu Latvijā vērtēja kā labas un tas būtiski neatšķiras no iepriekšējiem 2009.-2012.gada rādītājiem, liecina jaunākā «DNB Latvijas barometra» aptauja.

Kopumā aptuveni divas trešdaļas aptaujāto jeb 67% decembrī iespējas atrast labu darbu vērtēja kā sliktas. Laika posmā kopš 2008.gada otrās puses kritisku vērtējumu snieguši vairākums iedzīvotāju (55% - 92%).«Ņemot vērā, ka aptaujāto skaits, kuri uzskata, ka Latvijā ir labas iespējas atrast viņiem piemērotu darbu, pēdējo divu gadu laikā stagnē ap 4%-5%, turklāt tas ir trīs reizes zemāks radītājs nekā pirmskrīzes laikā 2008.gada vasarā, var secināt, ka Latvijas iedzīvotāji pagaidām nesaskata saistību starp valsts ekonomisko izaugsmi un sava materiālā stāvokļa uzlabošanos,» norāda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, Politikas zinātnes nodaļas profesors Juris Rozenvalds.«DNB bankas» ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš akcentē, ka vērtējums par laba darba atrašanas iespējām ir viens no «slinkākajiem» «DNB Latvijas barometra» indeksiem, kas mainās jeb uzlabojas ļoti lēni un joprojām ir visnegatīvākais - mīnus 48 punkti.«Indeksu ievēroju saistībā ar nupat, janvāra beigās, publicēto Starptautiskā Valūtas fonda vērtējumu par Latvijas ekonomikas izaugsmes potenciālu. Tas ietver arī norādi, ka tā saucamais «dabiskais» bezdarba līmenis jeb robeža, zem kuras tas nevar pazemināties, nepalielinot inflāciju, ir tikai pāris procentpunktu zem pašreizējā līmeņa,» skaidro Strautiņš.Eksperts norāda, ka no tā savukārt izriet, ka iespējām atrast darbu tiem, kuru kvalifikācija atbilst darba tirgus prasībām, vajadzētu būt jau diezgan labām un drīz bezdarba kritums varētu piebremzēties.«Tātad sagaidīt strauju un turklāt ilgstošu situācijas uzlabošanos darba tirgū nebūtu pamata. Ja tā, tad ar situāciju darba tirgū neapmierinātajiem nāksies «kalibrēt» savas gaidas un izmantot iespējas, kas jau ir. Ilgākā laika posmā, attīstoties ekonomikai, pieejamais darbs noteikti kļūs gan labāk apmaksāts, gan interesantāks, bet tas notiks pakāpeniski,» prognozē Strautiņš.

Pievieno komentāru

Jelgava