Pētījums: Vairāk nekā puse iedzīvotāju uzskata, ka skolotājiem nav jāpasniedz dāvanas 10

Vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka bērniem un to vecākiem nav jāpasniedz dāvanas skolotājiem, liecina konservatīvu ideju institūta "Populares Latvija" un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma 'Laba skola: vēlmes un vērtējums'' rezultāti.

Iedzīvotājiem tika jautāts, vai bērniem un to vecākiem ir skolotājiem jādāvina dāvanas, piemēram, dzimšanas dienās, Ziemassvētkos. Dāvanas skolotājiem atbalsta 35% respondentu.Savukārt starp tiem, kuriem ir skolas vecuma bērni, dāvanas atbalsta 37% aptaujāto. Līdzīgi kā sabiedrībā kopumā vairākums - 55% - bija pretējās domās - ka dāvanas skolotājiem nav jāpasniedz.Šā gada februāra aptaujā piedalījās 1002 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.Pētījums ''Laba skola: vēlmes un vērtējums'' sniedz dziļāku ieskatu valsts iedzīvotāju vērtību orientācijās. Tās spilgti atspoguļojas tieši izteiktajās vēlmēs pēc tā, kādam jābūt mācību saturam un metodēm Latvijas skolās. Pētījuma autori vēlējās noskaidrot, vai skolās jāmāca būt savas valsts patriotiem vai arī mēs vēlamies redzēt savus bērnus multikulturālus un atvērtus, kā arī vai vecāki piekristu, ka viņu bērnus skolotāji var sodīt."Populares Latvija" ir konservatīvo ideju institūts, kura darbības pamatā ir modernā konservatīvisma pamatprincipi - brīva uzņēmējdarbība, maza valsts pārvalde, indivīda brīvības un Eiropas tradicionālās vērtības.Konservatīvo ideju institūts "Populares Latvija" nav saistīts ne ar vienu politisku partiju vai reliģisku organizāciju. Institūta misija ir definēt, izplatīt un iedzīvināt Latvijā moderni konservatīvas idejas.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

ome

Man tada sajuta, ka mes dzivojam absurda pasaule. Par ko gan si diskusija? Ja minetajam institutam nav cita darba, lai peta to, ko vini peta. Vai, tiesam, mes pasi nevaram izlemt, kad un ko kam davinat?

pirms 7 gadiem, 2013.04.15 14:13

membrāns

...ar ko atšķiras skolotājs no manis-naktssarga ???

pirms 7 gadiem, 2013.04.15 13:11

SiSi

Uzskatu, ka tikai 1.septembrī un skolas izlaiduma dienā skolotājam drīkst pasniegt ziedus. Vēl ir 8.marts Starptautiskā Sieviešu diena. Ja kāds puisis ir tik pieklājīgs un spēj saskatīt skolotājā sievieti, tas viena sarkana tulpe nebūs nekāds nopēlums.

pirms 7 gadiem, 2013.04.15 11:01

skolmeistars

...paldies tai otajai pusei!Man vismaz ir uzdāvināts silts ziemas mētelis(pēckara),kāda skolēna vectēva 1.pasaules kara zābaki,ledusskapis ZIL,palielināmais stikls,jo brilli nevaru atļauties,u.t.t.Un vislielākais paldies par 1.septembrī pasniegto publiskās pirts abonementu uz gadu.....,jo par skolotāja algu var atļauties būt tikai laimīgs.!

pirms 7 gadiem, 2013.04.15 10:33

Reiz skolotāja

Mīļie cilvēki, nekādas dāvanas nav jāsniedz!!! Ziedus, ja vēlas, var dāvināt 1. septebrī! Un arī nekādas pirktās vai dārgas rozes, bet savā dārziņā izaudzētus mazus, mīļus pušķišus vai lauku ziedus! Tas būs vismīļāk! Sakiet, lūdzu, ko darīt, ja bērni tomēr nāk ar dāvanu (tā jau būs vecāku griba) - vai drīkst nepieņemt, kā jutīsies dāvinātāji tajā brīdī? Paldies par atbildi(-ēm)!

pirms 7 gadiem, 2013.04.15 09:44

mamma

Iedzīvotāji uzskata, ka nav jāsniedz, bet paši to izdomājuši! Kas grib, lai sniedz, un ar šo jautājumu jātiek galā pašiem uz vietas! No mušas tiek uzpūsts zilonis!

pirms 7 gadiem, 2013.04.15 09:36

vai skolotājam jāmāca gatavot dāvanas vecākiem Ziemassvētkos? Vai klasē jāsvin bērna dzimšanas dienas?

pirms 7 gadiem, 2013.04.14 22:49

:)))

Turpinu - ja dāvana jāpasniedz mana bērna skolotājai skolā vai b/d, tad naudas vākšana noteikti notiks, un atteikties būs neērti.

pirms 7 gadiem, 2013.04.14 18:24

:)))

Ja esmu skolotājs, tad dāvanas nedrīkstu saņemt. Ja dāvana jāpasniedz mana bērna skolot

pirms 7 gadiem, 2013.04.14 18:22

Jelgava