Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieci Jelgavas policisti kļūst par glābējiem; atgādina par noteikumiem pludmalē

Pieci Jelgavas Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes glābēju diplomus, tādējādi papildinot glābēju rindas.

Jau ziņots, ka no 15.maija Lielupes labā krasta peldvietā sabiedrisko kārtību un drošību nodrošina policijas Satiksmes uzraudzības nodaļas inspektori - glābēji, kuri pludmales atpūtniekus ik dienu uzrauga no pulksten 10 līdz 22.

Pašvaldības policija atgādina pilsētas iedzīvotājiem, ka svarīgs priekšnosacījums drošai peldēšanai ir pareizi izvēlēties peldvietu, peldoties īpaši šim mērķim paredzētās vietās. Nav ieteicams vienam doties peldēties, jo, ja uz ūdens radīsies problēmas, līdzās var nebūt citu cilvēku, kas spētu ekstremālā situācijā palīdzēt. 

«Pašvaldības policija, rūpējoties par mazajiem pludmales atpūtniekiem, vērš uzmanību uz to, ka pirms bērni sāk baudīt ūdens aktivitātes, vecākiem vajadzētu pārbaudīt izvēlētās peldvietas, vai ūdenstilpnes gultne nav bedraina vai dūņaina. Kā arī atzīmē, ka ūdenī pieaugušajiem jāpieskata arī bērni, kuri jau labi prot peldēt, jo bērni var pārvērtēt savas spējas, tāpat arī no krampjiem ūdenī neviens nav pasargāts, turklāt bērns šādā situācijā izbīstas daudz vairāk nekā pieaugušais un zaudē paškontroli,» atgādina policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Saulīte. Jelgavas oficiālajā peldvietā saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem bērni vecumā līdz 12 gadiem drīkst peldēties tikai pilngadīgu personu uzraudzībā.

Policija uzsver, ka nepieciešama savstarpēja iedzīvotāju un policijas sadarbība, pamanot pārkāpumus – piemēslošanu, stendu un plakātu bojāšanu – policija lūdz vērsties pie pludmales glābējiem. 

Lai visi varētu izbaudīt atpūtu pludmalē un nebūtu jāsaskaras ar liekiem sarežģījumiem, iedzīvotājiem tiek atgādināts, ka ir aizliegts pludmales teritorijā ievest suņus, tai skaitā arī klēpju sunīšus. Tāpat būtiski ir atgādināt, ka pludmalē ir aizliegts smēķēt, lietot alkoholiskos dzērienus, kā arī atrasties pludmalē alkohola reibumā.

Pievieno komentāru

Jelgava