Pilnībā atceļ nāvessodu 3

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, pilnībā izslēdzot nāves sodu no mūsu valsts krimināltiesību sistēmas.

Ar grozījumiem Krimināllikumā pilnībā tiek izslēgts soda veids – nāves sods. Tādējādi Latvija ir izpildījusi Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokolā noteikto un atteikusies no nāvessoda piemērošanas arī par noziegumiem, kas izdarīti kara laikā. Saeima konvenciju ratificēja pagājušā gada oktobrī, informē Saeimas Preses dienests.Jau kopš 1996.gada Latvijā nāvessods netiek piespriests un izpildīts nevienam notiesātajam. Neskatoties uz to, ka 2002.gadā Latvijas parakstītais Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokols paredz atteikties no nāvessoda piemērošanas arī kara laikā, līdz šim Krimināllikumā bija paredzēta iespēja piespriest nāvessodu vīriešiem, kuri kara laikā izdarījuši slepkavību vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos. Konvencijas 13.protokolā pausts, ka nāvessods ir jāatceļ un to nevar nekādos apstākļos piespriest un izpildīt nevienai personai, jo tiesības uz dzīvību ir viena no galvenajām demokrātiskas sabiedrības pamatvērtībām. Saistītus grozījumus Saeima šodien pieņēma arī Apžēlošanas likumā un likumā «Par Krimināllikumā spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ok

Jā, naudas mums ir daudz, pietiks viņiem visiem...

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 21:54

o

Ak šitā gan. Viņiem ir tiesības. Un noslepkavotajiem tādu laikam nebija. Konsolidācijas ietvaros būtu ekonomiskāk netērēt naudu uzturēšanai mūža ieslodzījumā.

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 21:08

Jelgava