Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētas svētkos ar Jelgavas Goda zīmi apbalvos Skujānu un Ivanu 10

Vakar Jelgavas pilsētas Domes deputāti šā sasaukuma pēdējā sēdē apstiprināja apbalvojamo jelgavnieku sarakstu pašvaldības augstākajiem apbalvojumiem. Starp Goda zīmei ieteiktajiem ir arī agrākais Jelgavas mērs un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektors, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Piektdien, 24.maijā, Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētāja rīkotajā pieņemšanā pilsētas svētkos tiks pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi - Goda zīme un Goda raksts.

Apbalvojums Goda zīme tiks pasniegts Uldim Ivanam, Lienai Celmai, Jurim Skujānam, Vizmai Tumšai un Valērijam Sverdlovam. Ar Goda rakstu apbalvotas Dagnija Avota, Biruta Deruma, Rozālija Bumane, Mārīte Sproģe un Vanda Egle.

Jelgavas pilsētas Dome atbalstīja Apbalvojumu komisijas lēmumu piešķirt augstāko pilsētas apbalvojumu Goda zīme agrākajam Jelgavas mēram Uldim Ivanam par pilsonisko aktivitāti un ieguldījumu Jelgavas sabiedriskajā dzīvē.

Savulaik no LNNK ievēlētais Ivans bija Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājs no 1993.gada līdz 2001.gadam. 1990.gadā Ivanu ievēlēja par Jelgavas pilsētas Tautas deputātu padomes priekšsēdētāja Jāņa Bunkša vietnieku. Kad pēc trim gadiem Bunkšu ievēlēja Saeimā, Ivans kļuva par priekšsēdētāju. Šai amatā viņš palika vēl divus sasaukumus, ievēlēts 1994.gadā un 1998.gadā.

Strādājot Jelgavas Domē, Ivans lasīja lekcijas LLU Ekonomikas fakultātē. Šodien viņš ir LLU Ekonomikas fakultātes Uzņēmējdarbības un vadības katedras asociētais profesors. Ivans vada nodarbības Vadīšanas teorijā, Cilvēkresursu vadīšanā, Organizāciju teorijā, Personāla vadīšanā. Viņš ir LLU Konventa loceklis, LLU Ekonomikas fakultātes Domes loceklis.

Augstāko pilsētas apbalvojumu Goda zīme pasniegs Lienai Celmai - Jelgavas 4.vidusskolas direktora vietniecei un mūzikas skolotājai - par augstu profesionālo meistarību un izciliem sasniegumiem mūzikā.

Celma Jelgavas 4.vidusskolā strādā kopš 1977.gada. Celmas audzēkņi mūzikas novirziena 35 gadu pastāvēšanas laikā skolas un pilsētas godu pārstāvējuši dažādos pasākumos Jelgavā, Latvijā un arī pasaulē. Pedagoģes darbs vainagojies ar daudziem atzīstamiem rezultātiem. To apliecina viņas izlolotais meiteņu koris «Spīgo».

Goda zīme tiks pasniegta arī LLU rektoram Jurim Skujānam - par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu augstākajā izglītībā.

Skujāns no 1987.gada līdz 2002.gadam bija LLA Lauksaimniecības celtniecības fakultātes, Lauku būvniecības un Lauku inženieru fakultātes dekāns. No 2002.gada līdz 2004.gadam viņš bijis mācību prorektors un kopš 2004.gada ir rektors. Arhitektūras un būvniecības katedrā Skujāns pasniedz studiju priekšmetus «Būvmateriāli», «Ēku efektīvas norobežojošās konstrukcijas», «Būvmateriāli un to tehnoloģijas», vada doktorantu un maģistrantu darbus.

Goda zīme tiks pasniegta arī pensionārei, uzņēmuma «Latvijas keramika» bijušajai ražošanas, tirdzniecības un sagādes dienesta vadītājai Vizmai Tumšajai - par augstu profesionālo meistarību un mūža ieguldījumu ražošanas attīstībā pilsētā.

1965.gada janvārī Tumšā uzsāka darbu uzņēmumā «Latvijas keramika» kā inženiere-tehnoloģe un uzņēmumā dažādos amatos strādāja vairāk nekā 40 gadus. Viņa daudz pūļu veltījusi jaunu tehnoloģisku procesu izstrādē un ieviešanā, kā arī eksporta tīkla attīstībā. Tumšā joprojām velta savu laiku uzņēmuma «Latvijas keramika» vēstures izzināšanai un apkopošanai.

Goda zīme tiks pasniegta SIA «Jelgavas pilsētas slimnīca» Ķirurģijas nodaļas ārstam Valērijam Sverdlovam - par ilggadēju un pašaizliedzīgu ieguldījumu Jelgavas veselības aprūpes nodrošināšanā.

Sverdlovs strādā Jelgavas pilsētas slimnīcā kopš 1960.gada augusta, no 1970.gada augusta ķirurģijas nodaļas vadītājs un aktīvo darba mūžu darbojies Jelgavas pilsētas ķirurģijas dienesta pilnveidošanā. Vadot ķirurģijas nodaļu, nodarbojies ne tikai ar ārstniecisko un organizatorisko darbu, bet audzinājis jaunos ķirurgus, nododot savu ilggadējo un daudzpusīgo pieredzi.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Goda raksts tiks pasniegts Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītājai Dagnijai Avotai - par nozīmīgu darbu Jelgavas novadpētniecības materiālu apzināšanā un popularizēšanā.

Avota strādā Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā kopš 1990.gada, no 1992.gada ir Informācijas nodaļas vadītāja. Viņas vadībā izveidota novadpētniecības elektroniskā datubāze, kurā pašlaik ir 82440 ieraksti. Pēdējo gadu nozīmīgākais Avotas devums ir seno Jelgavas izdevumu, dokumentu, fotogrāfiju digitalizēšana, izveidojot kolekciju «Zudusī Jelgava».

Goda raksts tiks pasniegts arī Jelgavas Mūzikas vidusskolas kokles spēles un dziedāšanas skolotājai Birutai Derumai - par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu tautas mākslas attīstībā.

Derumas vadītais ansamblis «Rūta» aktīvi darbojas 22 gadus, nesot Latvijas vārdu pasaulē. Viņas radošā darbība, muzicēšana, kā arī mūzikas radīšana tiek veiksmīgi apvienota ar pedagoga darbu Jelgavas Mūzikas vidusskolā. Derumas audzēkņi gūst starptautisku atzinību un uzvaras starptautiskos mūzikas konkursos.

Goda raksts tiks pasniegts Jelgavas 1.speciālās internātskolas vācu valodas skolotājai Rozālijai Bumanei - par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu izglītības sistēmā.

Vairāk nekā 35 darba gadus skolotāja veltīja Jelgavai un pat šobrīd, dzīvojot Rīgā, viņa paliek uzticīga Jelgavai, turpinot strādāt Jelgavas 1.speciālajā internātpamatskolā. Bumane ir augsti kvalificēts pedagogs ar izcilām darba spējam un prasmi aizraut ar savām idejām arī citus. No 1993.gada līdz 2003.gadam Bumane vadīja pilsētas vācu valodas metodisko apvienību.

Goda raksts tiks pasniegts arī SIA «Zemgales veselības centrs» valdes priekšsēdētājai Mārītei Sproģei - par ieguldījumu veselības aprūpē.

No 2001.gada līdz 2013.gadam Sproģe bija SIA «Jelgavas rajona slimnīca» izpilddirektore un pēc uzņēmuma nosaukuma maiņas - SIA «Zemgales veselības centrs» valdes priekšsēdētāja. Kopš 2006.gada Sproģe ir «Rotari» kluba biedre.

Jelgavas pilsētas Goda raksts tiks pasniegts pensionārei, Invalīdu biedrības biedrei Vandai Eglei par sabiedrisko aktivitāti.

Egle ir Jelgavas Invalīdu biedrības biedre kopš 1990.gada. Visu šo laiku viņa ir nesavtīgi rūpējusies par pilsētas invalīdu interesēm, materiālo un morālo palīdzību. Egle ir sekmējusi biedrības sadarbību ar citām organizācijām un pilsētas uzņēmējiem. Kā Labklājības komisijas vadītāja viņa rūpējas par gulošajiem invalīdiem, palīdz mājas darbos tiem, kas ir vientuļi un paši nespēj veikt šos darbus.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

2013.Rozenvalds.lv

Savā lapā pārpublicēju komentāru, ko pirms trim gadiem biju uzrakstījis par šādiem pilsētas svētkiem, tribīnēm, pieņemšanām un godazīmēmēm. Trīs gadu laikā nekas nav mainījies. Ir tikai sliktāk. Un par to uzskatāmi liecina Goda zīmēs saņēmēji šogad. Pēkšņi atceras iepriekš peltu un pat izsmietu pilsētas mēru. Un par ko Skujānam, kurš savas kadences laikā LLU labā neko nav izdarījis, ja nu vienīgi nostiprinājis "naftalīnu", kas pārmaiņu laikā traucē augstskolai attīstīties.
Varbūt Skujānam par lielo paklausību? Tā vietā lai LLU pilsētā kļūtu par notikumu centru, par dzinuli, kā tas ir Tartu, Ventspilī, Valmierā, pat Liepājā, bet te, Jelgavā, augstskola ir iekapsulējusies Pils salā. Un šādos apstākļos par intelekta spīdekļiem pilētā kļūst šurmas, vectirānes un viņu pacienti...

pirms 7 gadiem, 2013.05.24 10:06

šurmbanfīrers

Rozenvald, jūs kā pieredzējis PRists, varētu ari komentēt Šurmas kantora darba metodes... :)

pirms 7 gadiem, 2013.05.24 10:30

šurmbanfīrers

Lai gan laikam nepareizi formulēju jautājumu. Kā liecina zināma aitu bara reakcija un iepriekšējie vēlēšanu rezultāti, darba metodes Šurmas kantorim ir iedarbīgas un galu galā savulaik jau Hitlera, Staļina un Bežņeva propagandistu aprobētas. Laikam jājautā bija par - ētiku?... ;)

pirms 7 gadiem, 2013.05.24 10:36

lll

Nu ja ,laikam jau jums vajadzeja pajautat.

pirms 7 gadiem, 2013.05.24 12:16

koka zirgs Ojārs

es ieteiktu kādu goda rakstu izsniegt šurmenieka kundzes vīram - par galdieniecības attīstību , beidzot 45. profesionāli tehnisko vidusskolu un izcilu darbu autokombinātā, kā arī par atskurbtuves attīstību pilsētā!

pirms 7 gadiem, 2013.05.24 13:44

Vārds.

Goda zīme tiks pasniegta arī LLU rektoram Jurim Skujānam - par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu augstākajā izglītībā.
Varējāt jau konkrētāk nosaukt ko šis ir izdarījis, savādāk studējot LLU es neko neesmu pamanījis, (noteikti, ka biju ļoti aizņemts)

pirms 7 gadiem, 2013.05.24 13:48

Uzvārds

Pilnībā piekrītu "vārdam". Skujāns ieies vēsturē ar to, ka nolaida LLU līdz gruntij.

pirms 7 gadiem, 2013.05.24 14:35

Pensionārs

Bilde apbalvotajam atbilstoša viņa rīcībai pēdējos gados. Augstskola stagnē.

pirms 7 gadiem, 2013.05.26 12:08

cipariņš

""Goda zīme tiks pasniegta arī LLU rektoram Jurim Skujānam - par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu augstākajā izglītībā."""" - Gadā, kad LLU augstskolu reitingā nokritusi vēl zemāk, skumji.

pirms 7 gadiem, 2013.05.26 18:11

Jelgava